To prší moře

To prší moře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245561/bmid_to-prsi-more-E3G-245561.jpg 4 1584 410

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději.... celý text

ciniminisek
19.07.2015 4 z 5

Pokud hledáte smysluplnou knihu, která vás donutí přemýšlet nad vlastním životem, je titul To prší moře jednoznačnou volbou. Do pomyslného seznamu si zapisuji titul Dobře mi tak, který Radka Třeštíková vydala v roce 2014, jelikož už vím, že píše dobře a její knihy se dobře i čtou.

1alena1
16.07.2015 5 z 5

Mám ráda psychologické knížky, proto jsem si tuto od mladé autorky zakoupila. Díky přeskakování ze současnosti do minulosti a od osudů jednoho hrdiny k druhému, je lepší přečíst si ji co nejrychleji, aby se v tom čtenář neztrácel. Ale v tom jsem neměla problém a za 4 večery jsem to zvládla, protože jsem byla zvědavá, jak hlavní hrdinka, trochu komplikovaná (díky neradostnému zážitku z dětství), vybruslí ze všeho, do čeho se "zamotala". V knize jsou dobře vykreslené zvláštnosti jednotlivých postav i vždy dobře vysvětleno, jak si své problémy často neseme z dětství do celého dalšího života. Knížku doporučuji a zkusím si přečíst i druhou knihu autorky.

Nelischka
13.07.2015 5 z 5

České autorky? ... nikdy ... Romány pro ženy? ... to už vůbec. Tahle kniha, jako zástupce obou skupin, mi však tuto mou předpojatost natolik sestřelila, že své předsudky odsouvám stranou a dám šanci i románkům českých autorek :)

spinsterka
05.07.2015 3 z 5

Knihu jsem koupila po precteni recenzi na databazi, chtela jsem oddychovku-povetsinou ctu romany z dob valky, komunismus apod.
Bohuzel, styl psani me od zacatku neoslovil, vadi mi zmatene skakani z minulosti do pritomnosti, chybi mi navaznost. Nemam z knihy dobry pocit, docetla jsem jen z principu.

Sobotikova
02.07.2015 4 z 5

Knížka je velmi čtivá a opravdu se od ní nejde odtrhnout. Občas těch nešťastných osudů hrdinů na mne bylo moc, čekala jsem velmi dlouho jestli se z toho všeho hlavní hrdinka dostane...jestli ano, to se musíte dočíst sami. Nakonec jsem se ale i pobavila a určitě knihu budu ráda doporučovat.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

tak tahle knížka mě dostala. Čtivá, psychologická, autorka jde pěkně do hloubky.

lucie0462
15.06.2015 5 z 5

Po dlouhé době jsem natrefila, v podstatě náhodou, na knížku od které jsem se nemohla odtrhnout. Nečekala jsem, že jí přečtu za čtyři večery...kdybych měla dostatek času, tak bych snad byla schopná přečíst ji celou za jednu noc ("bohužel" jsem si jí koupila během zkouškového období a musela jsem ji vždy odložit, ikdyž jsem chtěla číst dál a dál). Splnila to, co od knížky očekávám...chytla mě u srdce a vyvolala celé spektrum emocí...najednu stranu je můj život jiný než hlavní hrdinky a na druhou stranu jsem v některých situacích našla sebe. Tuto knihu doporučuji každému, kdo si chce přečíst něco kvalitního a něco si z četby odnést, všem ve svém okolí jsem již knížku vychválila až do nebes a doufám, že všem ostatním přinese přesně to, co mně. Zároveň se těším, že si přečtu druhou autorčinu knihu "Dobře mi tak" a doufám, že další knihy budou následovat.

Kaca24
12.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, která vám nažene slzy do očí. Hlavní hrdinka se Vám svou osobitou povahu vryje do srdce, ani nebudete vědět jak. Vřele doporučuji

Andrea x
29.05.2015 5 z 5

Skvěle napsané, dojemné, vtipné, s citem pro zkratku.

mone
12.05.2015 5 z 5

Když jsem knížku začala číst, s trochou nadsázky jsem si říkala, že bych měla napsat do Motta, aby k ní lidem dávali omluvenku z práce. Nešlo se od ní odtrhnout. Podvědomě jsem čekala, kdy se začnu nudit. Strana 100: „Tý jo, super.“ Strana 200 – hraje se mistrovství světa v hokeji a já čtu. Strana 300 – doma bordel jak v tanku, a já furt čtu. Pořád ten otazník, jak to dopadne. Snažím se odhadnout konec, ale nekoresponduje s žádným z mých scénářů. Brilantně zpracovanej příběh, skvělej thriller s lidskými osudy. Manželka s manýry zpanštělé horeny, co ponižuje otce svých dětí – to jich je na světě opravdu tolik, že každý nějakou takovou známe? Že můžeme mít všichni pocit, že je to tak trošku o nás? „To prší moře“ bych doporučila všem, obzvlášť však těm, kteří mají pocit, že česká tvorba musí být vždy nutně horší než zahraniční. Tahle knížka je jasným důkazem toho, že paušalizovat není fér.