To

To https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415050/bmid_to-LZb-415050.jpg 4 4796 4796

Derry nie je obyčajné malomesto. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len To, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Skupinka priateľov, ktorí v Derry vyrástli, dnes žije roztrúsená vo všetkých kútoch sveta. Sú bohatí, úspešní aj slávni, ale nie sú šťastní. A najmä im chýba veľká časť spomienok na desivé udalosti z detstva. Kto im vymazal pamäť? Ak to chcú zistiť, musia sa opäť stretnúť s pradávnym zlom. Kedysi sa mu dokázali vzoprieť a prežiť. Ale dnes už nie sú deťmi a niečo podstatné, čo im kedysi pomohlo zahnať To, im chýba.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

It , 1986

JitkaJak
30.04.2013 2 z 5

Kniha mě sice chvílemi dokázala zaujmout, proto aspoň ty dvě hvězdičky, ale dočíst ji jsem schopná nebyla. A nejspíš se o to už ani nebudu pokoušet.

SaDiablo
29.04.2013 3 z 5

Tmy se bojím už odmala, akorát se mi k tomu ze začátku přidala představa klauna, který na mě vyskočí zpoza rohu a utrhne mi ruku nebo hlavu, když jsem v noci šla na záchod. Tohle byl můj první horor vůbec a druhá Kingovka, takže jsem přesně nevěděla, co mám od žánru čekat. No a já jsem pořád čekala a čekala, třístá, čtyřstá, šestistá stránka a pořád jaksi nic. Každý z okolí, kdo To četl, mi říkal, že v noci často nemohl usnout, tak jsem asi divná já, ale spala jsem naprosto v pohodě (i když např. při strkání zvířat do ledničky mi zatrnulo a před dočtením jsem byla zvědavá, co se stalo s Beverly, když se jako malá od (ne)zabití Toho vrátila domů... Na konci jsem si řekla, že to autorovi asi nepřišlo důležité, a vím, jak to končí, ale stejně by mě zajímalo, jak o tom smýšlel King a co by s ní teda její otec udělal).
Líbilo se mi to, a moc, ale jsem ráda, že to mám za sebou - co si budeme říkat, zdolat To je fuška. Škoda jen, že nejsem na takové bichle, které si nemůžu vzít ani s sebou ven, jinak je King ale skvělý vypravěč.

Misan1993
26.04.2013 3 z 5

Asi se tento koment líbit moc lidem líbit nebude, ale mně se tato knížka nelíbila, snažil jsem se v ní najít něco opravdu zajímavýho, ale bohužel. Nechal jsem se unést skvělými recenzemi.

exitus
18.04.2013 4 z 5

Čtivá kniha, ale s dosti nepříjemným koncem.

Lucipher69
18.04.2013 4 z 5

Strašidelná, surová, brutální, vtipná... V knize se mi nelíbila pasáž s týráním zvířat a dětská pornografie, takže proto 4,5*. Jinak parádní horor... spokojenost :)

Jaička
07.04.2013 5 z 5

Kniha je určitě lepší jak film,hororové napětí,s Kingem se krásně bojí...

doktorking
05.04.2013 5 z 5

Přečteno znova už po několikáté,kdo četl,viděl vrchol hororu,více netřeba psát..

Eicherik
02.04.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Kinga.
Kdysi jsem Kinga hltal a jakmile vyšla nová kniha hned jsem běžel do knihkupectví. Dnes už mě King tolik nebere, ale k To se vracím rád.
Doporučuji klip od PLEXIS k písni To.
Chceš balónek!!!!? :-D

Ence
31.03.2013 4 z 5

Na to, jak šel do vodárenské věže a na flašinet, těžko někdy zapomenu, stejně jako na požár.

veronique.ka
26.03.2013 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, s nadsázkou můžu napsat, že je to Kingovský Harry Potter. Jen místo zlého Voldemorta je zde To. Pak je tu přátelství, strach, zlo, boj...ne všechno dopadne tak úplně dobře.....

avel
14.03.2013 5 z 5

Knihu jsem četla již dávno, ale doteď se necítím ve své kůži, když někde vidím obrázek klauna.
Před nedávnem jsem se koukala na filmové zpracování (z 60. let?). Ačkoliv je film na dnešní poměry komedie- vybavily se mi pocity ze čtení knihy a bála jsem se celou noc :)
Parádní kniha!

jprst
12.03.2013 5 z 5

Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy zabral. Ale k tomu, aby si čtenář udělal obrázek o dílech tohoto autora, se to přečíst musí. A kupodivu s rostoucím počtem stránek je to stále poutavější.

kofola33
07.03.2013 5 z 5

Vyborna kniha, prvni, kterou jsem od Kinga cetla a stalo to za to, dava velky prostor pro vlastni predstavivost, takze pak po zhlednuti filmu jsem byla dost zklamana...knizka je zkratka knizka!

Reiben
06.03.2013 5 z 5

Epické a nezapomenutelné dílo, které se mi vždy vybaví, když se řekne Stephen King. Zatím přečteno 2x a rozhodně to není naposled :-).

kklarysek
05.03.2013 4 z 5

Moje první kniha od S. Kinga. Myslím, že jsem si vzala moc velké sousto. Navíc jsem knihu četla elektronicky, což mi taky moc nešlo. V ději jsem se občas ztrácela. Ale kniha na mě nejspíš nějak vnitřně zapůsobila, jelikož několik nocí se mi zdálo o "klaunovi Pennywise".
Děj zajímavý a myslím, že stojí za přečtení :-)

petiska
04.03.2013 4 z 5

Když jsem tuto knihu objevila doma v knihovně, máma mi k tomu akorát řekla: Četla jsem to asi půl roku. Když bereme ohledy na čas strávený učením, protože to četla již dávno, děsí mě představa, že se budu zabývat jednou knížkou až do letních prázdnin. Ovšem ráda bych ji konečně dočetla. Kingovy popisy jsou velice pulzující a někdy až příliš detailní. Velice zdlouhavé. Dávám 4 hvězdičky.

Mr. Mercedes
24.02.2013 5 z 5

Nič lepšie som nečítal. Toľko k tomu.

Joj, čo to máte niektorí za spôsoby. Keby som knihu nečítal, tak by som bol naštvaný, pretože z týchto komentárov by som sa dozvedel všetko :-/

paloma
24.02.2013 5 z 5

Velmi, velmi zdlouhavé. Přesto se mi kniha líbila.

Lenka Žofka
01.02.2013 5 z 5

Čekala jsem co z toho vyleze, když všichni tak sepsuli konec. No, pravda, kniha celá je lepší než konec, ale nějak to zkončit muselo, ne? :) A propracovaný příběh sám o sobě geniální. Dost mě ale štvalo, že vydání co jsem četla byla katastrofa - tolik chyb jsem snad v žádné knížce neviděla....

Tardy
01.02.2013 5 z 5

95% Trochu zklamání z konce, konkrétně z ritualu Chud a želvy jsem byl trochu v rozpacích, ale jinak jsem si Smolaře zamiloval.