To

To https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309572/mid_to-ZO7-309572.png 4 4787 881

Limitovaná edice k 30. výročí prvního vydání románu v USA v pevných deskách s papírovým přebalem, v boxu. Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Jako dospělí se teď rozprchli do světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Minulost je ale stále živá – živější, než by si přáli. Nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky na ono zvláštní místo jejich dětských let, do městečka Derry, kde se před lety spojili, aby čelili nezvladatelnému zlu. Vracejí se tedy, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a beze jména… Dokážou se jí postavit i dnes?... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

It , 1986

sedw
16.01.2011 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem četl. Nic víc, nic míň. Jedinou kniha, která by tuhle mohla sesadit, tak pravděpodobně zůstává jen Svědectví, na které se právě chystám. Jinak jsem četl snad všechno a ač se Temná věž hodně blíží, pořád je ve stínu tohoto mistrovského díla. Povinná četba pro všechny fanoušky hororu. A vlastně nejen pro ně.

Daniellea
11.01.2011 4 z 5

Je to velmi čtivá kniha, zpočátku jsem nevěřila, že něco tak rozsáhlého vůbec přelouskám (nejsem velký příznivec hororů, knihu jsem dostala jako dárek). Dokud se člověk neblíží k závěru, všechno do sebe skvěle zapadá, střídání časů zvyšuje napětí, celé to probouzí velkou zvědavost a chuť pokračovat ve čtení... Ale v závěrečných kapitolách přichází často zklamání, vše se objasňuje, zapadá do sebe, ale na můj vkus občas už příliš absurdně. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami... Musím ale uznat, že mě kniha i dostatečně děsila, takže si vlastně ty 4 hvězdičky zaslouží...

Tuffy
28.12.2010 5 z 5

Velká, tlustá bichle. Nemám ráda takhle rozsáhlé knihy, protože čím delší, tím víc ztrácí na své zajímavosti a čtivosti. Tohle ale neplatí u To. Ač s překvapením se dá tato kniha přečíst od začátku až do konce a to za poměrně krátkou dobu. Jestli jste viděli filmové zpracování a nelíbilo se vám, tak to hned vyžeňte z hlavy a vemte si do ruky knihu! To je hned jiné kafe. Chytne a nepustí vás. Prostě dokonalé a snad nejlepší kniha, co znám.
A co napsat na závěr? Jedno velké DOPORUČUJU!

teepek
03.12.2010 5 z 5

horor #1

Kormorán
30.11.-0001 5 z 5

Stačí napsat, že je to moje nejoblíbenější kniha. Komu ne, ten má smůlu :-)

luper
30.11.-0001 4 z 5

Tak jsem si ji taky teda přečetl moje druhá Kingovka. Čtivá kniha s prolínajícím dějem současným a minulým, chvílemi jsem měl problém se orientovat ve značném množství postav. Po přečtení knihy jsem došel k závěru , že King musí mít hodně bujnou fantazii, že napsal něco takového.

staramatka
30.11.-0001 5 z 5

S největší pravděpodobností budu opakovat, co už zde bylo řečeno mnohokrát: TO je skutečně nejlepším Kingovým románem. Kdo je Kingofil, nesmí tuto knihu vynechat :-)

tlamiczka
30.11.-0001 5 z 5

To je obecně považováno za nejlepší Kingův román a já s tím naprosto souhlasím. Bylo to moje první setkání s mistrem hrůzy, které ze mě udělalo doživotní fanynku jeho práce. Právě zde používá nejdokonaleji svůj trademark - brakovou hororovou zápletku spojenou s dokonale napsanými postavami, které mají "neuvěřitelně uvěřitelný" vnitrřní život a realistickou psychologii.

minirock
30.11.-0001 4 z 5

Knížku mám již 10 let ale až letos jsem ji přečetl. Mám trošku rozporuplné pocity. Prakticky až do finále je to skvělé, bohužel ten samotný závěr je podle mě docela slabý. To že jedenáctileté děti prakticky neustále z něčeho krvácí bych snad ještě překousl, to že TO zničí tak jak je zničí - to mi hlava nebere.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Inu... tahle kniha mě dostala. A to jak v dobrém slova smyslu, tak i v tom špatném. Bohužel. Doposud je to zatím jediná kniha, která mě tak moc zaujala i přes skutečnost, že ještě pár stránek a vyrovná se to bibli. Příběh byl možná až moc roztahaný a až příliš rozebraný, ale četlo se mi to víc než dobře a mnohem líp než kterákoliv jeho kniha. Prostě se mi to tuze líbilo, ale jakmile jsem se začal prokousávat ke konci, tak to mě teda opravdu velice zklamalo. Kingovou slabou stránkou jsou konce. Tedy, podle mého vkusu, neboť on z těch konců má tendenci udělat naprostou patlaninu a nejhruběji to zkonil právě v téhle knize. Fakt mě ten konec zklamal, ale i přesto mu dám alespoň ty 4 hvězdy.

petr2
30.11.-0001 4 z 5

Je to výborný horor,který má nejen krvavé scény,napětí a hrůzu,ale i dojetí a humor.Ale podle mě to není až tak super,je tu málo záporáků,hlavní hrdinové všude a vždy zvítězí,na tak obsáhlí román je zde málo vedlejších postav.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Nevím, co tady dodat. Já bych těch stránek klidně snesla i víc. Ale! Nečíst před spaním!

Martina Císař
30.11.-0001

100% jednoznačně

Mastix
30.11.-0001 5 z 5

Bible milovníků hororového žánru.

bersek
30.11.-0001 5 z 5

tak jsem To dočetl chvílema jsem myslel že je to nekonečné.... na chvíli jsem si i říkal kam to povede dál. Ale neustále se rozvíjející linie příběhu které se až na uplný konec potkjí mě dostaly. Z knihy mám pocit že ji autor psal dlouho, zdá se mi jakoby střídal styly psaní (nemyslím formu já atd). M

taulik
30.11.-0001 5 z 5

přemýšlela jsem jaký komentář dát k této knížce a nejvíc trefné mi přišlo toto: chytne, nepustí a možná vám i utrhne ruku :)

Bájča
30.11.-0001 5 z 5

Pro mě čím víc stránek nějaká Kingovka má, tím lépe.

Gard
30.11.-0001 5 z 5

Stříbrňák, Most polibků, Klub smolařů, Lada, kino Aladin a mnoho dalších jsou názvy, které se navždy zabydlely v mém srdci i paměti.
Když bych měla vybrat krátkou ukázku z knihy,byla by to tahle:

...A proto odjeď rychle, odjeď dřív, než poslední paprsky slunce zapadnou za obzor, ujeď Derry, ujeď vzpomínkám, ale ne touze. Ta zůstane, zářivá kamej toho, čím jsme byli a v co jsme jako děti věřili, toho co nám zářilo v očích i ve chvílích, kdy jsme bloudili a nocí vál vítr.
Odjeď a snaž si podržet úsměv. Pusť si na rádiu rokenrol a jeď vstříc životu se vší odvahou, kterou najdeš a se vší vírou, již dáš dohromady.
Mluv pravdu, buď statečný, vydrž.
Všechno ostatní je temnota...

JPART
30.11.-0001 5 z 5

Jeden z nejlepších hororů co byl kdy napsán. Délka knihy může některé čtenáře odradit a možná je to i dobře. I já se připravoval na TO "hubenějším Kingem", ale záhy člověk zjistí že to nejlepší co King napíše musí mít stovky stránek. Stephen King se totiž nečte, ale prožívá. Je to takový výlet, který nemůže být krátky, jelikož cesta k cíly je dlouhá a trnitá a ne vždy pohodlná, ale o To více si budete tento zážitek pamatovat.
Tttttto jjjje jasný, kkkkkámo.

Hanichka
30.11.-0001 4 z 5

Mám ráda Kingovu tvorbu a i tahle knížka se mi líbila, ale stejně je tu pár věcí, které mě při čtení dost rušily - například všeználek Bill, který si poradil s každým problémem, všechno vyřešil...a navíc z něj vyrostl spisovatel, jako z autora :) Ale stejně je to skvělá, strašidelná knížka.