To

To https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309572/mid_to-ZO7-309572.png 4 4787 881

Limitovaná edice k 30. výročí prvního vydání románu v USA v pevných deskách s papírovým přebalem, v boxu. Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Jako dospělí se teď rozprchli do světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Minulost je ale stále živá – živější, než by si přáli. Nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky na ono zvláštní místo jejich dětských let, do městečka Derry, kde se před lety spojili, aby čelili nezvladatelnému zlu. Vracejí se tedy, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a beze jména… Dokážou se jí postavit i dnes?... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

It , 1986

kedalch
02.07.2011 5 z 5

Po několika letech jsem si tuto veleknihu - má přes tisíc stránek - vychutnal znovu. Lepší horor jsem zřejmě nečetl. Větší "hrůza" mě obcházela snad jen při četbě Hřbitova zvířátek :-)

Hellou
29.06.2011 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek k narozeninám a rok mně ležela na poličce, protože se mi vůbec nelíbil obrázek klauna na obalu :) Pak ale nebylo o zkouškovém co číst a i když byl trošku pomalejší začátek, knížka mně naprosto strhla :) Sice se mně párkrát o klaunech s dlouhými jazyky i zdálo, ale sem ráda, že jsem se ke čtení odhodlala :) Je fakt super :)

Didi
29.06.2011 5 z 5

Je možné, že by mě zrovna Stephen King dokázal dohnat k slzám? V životě jsem se u žádné knížky tolik nebála, v životě jsem u žádné knížky tolik nenadávala, v životě jsem si nikdy nepřála smrt jediné postavy... Ale taky jsem v životě nehltala žádnou knížku jako To.

astarte
05.06.2011 5 z 5

Pro mě je to perfektní kniha, jedna z nejlepších, co jsem od Kinga četla. Děj je od začátku perfektně provázaný a závěr plynule graduje. A že je závěr zvláštní?? No vždyť jsme přeci četli Kinga ;-) !!!!

andrejs
30.05.2011 5 z 5

Mistrně napsaná kniha! I přes haldu textu a příběhů, proplétání minulosti s přítomností,...se čtenář v ose příběhu ani trochu neztrácí, stále je udržován v napětí a nenudí se. Trochu malým zklamáním pro mě byl konec - čekala bych něco důmyslnějšího, rafinovanějšího, ale King už takový prostě je.

chamradas
24.05.2011 5 z 5

King nikdy nedostane Nobelovu cenu za literaturu. To ale nic nemění na tom, že TO je geniální dílo a nejlepší horor, který kdy byl napsán. Více jak 1000 stran čtenářských orgií.

Peťanka
09.05.2011 5 z 5

Stephen King patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům, vlastně se dá říct, že je můj úplně nejoblíbenější. :)
Toto je první kniha, kterou jsem od něj četla a nepředstavitelně mě nadchla. Nepřipadala mi dlouhá, možná proto, že mám ráda čtení a možná proto, že děj Vás vtáhne a už Vás až do konce nepustí. Nedokážu si představit, že by byla kratší, ba právě naopak, mohla být klidně delší (:D). Tato kniha je taková moje závislost, taková menší (větší) úchylka. Nemám ji jen ráda, já ji přímo miluju. Popravdě, ještě teď mě mrazí v zádech a kanály obcházím obloukem, ale ... stojí to za to.

tynacte
26.04.2011 5 z 5

Knihou jsem absolutně nadšená! Snad nejlepší kniha co jsem kdy četla. Vlastně mě ani neodradilo je neuvěřitelných a vlastně i děsivých 1050 stránek, ale tak na autora je to normální – každá jeho knize je bichle a o tom to je. Hodně lidí by řeklo, že to tam „okecává“ drobnostmi a zbytečnýma informacemi, ale vůbec! Konečně kniha, kde mi přijde, že text spíše na konci zkracoval, než prodlužoval. Kupříkladu taková Škola noci od Castových by se mohla v klidu nacpat do jedné uzounké knihy, ale ne, musí těch knížek být 10 nebo kolik… Také jsem se bála, že při tak ohromné knížce a při pohledu na obsahu, který je zpřeházen – minulost, teď, minulost, teď.. , se ztratím, ale všechno bylo ok. Několik jmen jsem si ihned vštěpila a zamilovala jsem si to jeho popsání situace. Jak on umí popsat místnost nebo pocit! Stačí jen jedna věta nebo jen přídavné jméno s podstatným a hned cítíte tu bolest, tu vůni, vidíte tu místnost nebo cítíte vlhko a zimu v tunelu. Dokonalé.

maphiosso
15.04.2011 5 z 5

To je asi jediná kniha, kdy si pamatuju její obsah i po mnoha letech tak dobře. Žádná jiná kniha na mě nedokázala tak zapůsobit a nedokážu si představit, že by se to se v budoucnu některé jiné podařilo. Nezbývá mi než se připojit: To je nejlepší horor, jaký byl kdy napsán...

čertina
05.04.2011 5 z 5

Můj první King.Po mnoha letech mi ještě mrazí v zádech.

Abes
26.03.2011 5 z 5

Jedna z těch knih, kterou bych nedovolil spálit za účelem ohřátí se.

Polly
26.03.2011 5 z 5

Vždy jsem se bála klaunů, ale nikdy jsem nevěděla proč. Teď už to vím.

PanKérka
16.03.2011 5 z 5

Opravdu snad nejlepší horor co byl kdy napsán!

Kvothe
16.03.2011 5 z 5

Výborná kniha. Plastičnost děje je Kingovsky dokonalá. Tento komentář píši hl. proto, že nemohu souhlasit s často psaným názorem, že je konec moc happy endový :-) - Tak to není. Každý z přeživších postav začne ztrácet jednu z nejpodstatnějších a snad nejvýraznějších částí svého života. Ztrácí tedy i část své podstaty, něčeho, co je utváří(své dětství?). Ztrácí sami sebe. Konec je snad jedním z nejsmutnějších, které znám. Prožít něco takového a zapomenout?
Největší zlo je v Kingových knížkách člověk sám. Zdá se, že za všechno může nějaká nadpřirozená síla, ale to je jen záminka, metafora skutečnosti, jelikož lidé rádi svádí své viny na neexistující entity. Potom si nepřipadají tak odporní.

Rostica
11.03.2011 5 z 5

Dílo, které mohu s ohromnou poctou zařadit na svůj seznam závislostí!

patres
07.03.2011 5 z 5

To je encyklopedií hororu. Je v ní totiž úplně vše, čeho se bojíme.

laubrino
19.02.2011 4 z 5

Až na ten trochu nepovedený závěr je to super knížka o dětství a přátelství.

s-reader
18.02.2011 4 z 5

Po dlouhé době jsem dal zase Kingovi šanci. Pořád jsem ho měl v hlavě zafixovaného jako drásala, který plodí neuvěřitelné množství stran které nemají s literaturou nic společného. No nečekejte, že jsem najednou prozřel a vzývám Kinga jako literárního velikána, ale musím přiznat, že jsem si úsudek - možná předsudek - trochu poopravil. To je děsivý horor především svým rosahem, člověk po té knize sahá s respektem. Je to pro mě bohužel jediný zdroj děsu, ztratil jsem schopnost bát se při sledování filmů a četbě knih. Bohužel. Místy mě drtil Kingova metoda, kdy se zdlouhavě pitvá v minulosti každé postavy, do detailu jí porcuje na drobné kousíčky a krmí jimi čtenáře. Ala jak jinak by vyplodil ty tuny textu? Postupně jsem mu začal odpouštět, ale v určitém stádiu jsem začal mít pocit, že děj směřuje k něčemu, o čem nemám zapotřebí číst a že je hodně průhledné, že tam děj směřuje. Chystal jsem se knihu odložit, ale nudělal jsem to. Udělal jsem dobře, protože King se s lehkostí vyhnul dějí, který by vedl do pekel kýčovitosti a stvořil knihu, o které se dá říct, že je promyšlená a že má ke kýči hodně daleko.

Dominik_13
17.02.2011 5 z 5

Tento příspěvek píšu už posedmé. Všechny mé předchozí byly buď trapné ("vynikající propracovaný román, od kterého se neodtrhnete") nebo stupidní ("kniha s neuvěřitelným příběhem vypilovaným do posledního detailu), ale... dá se o téhle knížce napsat něco jiného?

Bjelásek
13.02.2011 5 z 5

Jednoznačně moje nejoblíbenější Kingovka. Myslím, že tahle kniha se Kingovi prostě povedla. Má všechno, co je pro Kinga přiznačné. Nepřeháním, když říkám, že je to mistrovské dílo.