Tmavé stěny Willardu

Tmavé stěny Willardu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303766/bmid_tmave-steny-willardu-kc9-303766.jpg 5 1016 339

Izzy je sedmnáct a je poloviční sirotek. Žije u pěstounů a okolnosti smrti jejího otce jsou víc než tragické. Nešťastná dívka najde vítané vytržení, když v místním zrušeném psychiatrickém sanatoriu najde starý deník. Objeví v něm okno do své vlastní minulosti. – Claře Cartwrightové bylo v roce 1929 právě osmnáct let. Zmítá se mezi autoritativními rodiči a láskou k italskému přistěhovalci. Když odmítne vnuceného ženicha, nechá ji otec zavřít do soukromého útulku pro duševně choré… I když se Izzy musí porvat s potížemi spjatými s novým životním začátkem, Clařin příběh ji stále poutá k dávné minulosti. Pokud Clara opravdu nebyla duševně nemocná, může to nějak objasnit i Izzyino trauma? Pátrání po Clařině osudu přiměje Izzy přehodnotit vlastní životní rozhodnutí – s šokujícími důsledky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What She Left Behind , 2013

gigi77
28.04.2019 5 z 5

Velmi silný osudový příběh, který jsem četla se zatajeným dechem, husí kůží a slzami z utrpení a dojetí. Kdyby všechny knihy byly takové, skončím nejspíš na kardiologii s bolavým srdcem.

“Svět je plný zlomených lidí a žádné špitály, ústavy ani žaláře nedokážou spravit jejich těžce zkoušená srdce, poraněné mysli a utrápené duše.”

LuciMarkova
24.04.2019 5 z 5

Tušila jsem, že mě tento příběh bude bavit, ale zasáhl mě až natolik, že jsem si začala pomalu dohledávat fakta k Willardu a těch zajímavostí kolem! Myslím, že autorka nijak nepřeháněla, když nám líčila život v ústavu pro choromyslné.

Asi více mě bavila dějoví linka Clary, jejíž příběh byl vážně krutý a jako rodič si vůbec nedokážu představit co k tomu její rodiče vedlo.

Příběh Izzy byl více pro mě takový román, ale pěkně napsaný. Neměla to holka snadné, ale nakonec to s ní dopadlo, jak nejlépe mohlo.

Peti081
23.04.2019 5 z 5

Silný příběh a mrazivé téma,ať už krutost rodičů či praktiky psychiatrické léčebny.Velmi čtivé,knihu jsem nedokázala téměř odložit a přečetla ji během jednoho dne.

zuzana4291
12.04.2019 4 z 5

Úžasná kniha, ze začátku mi vadil příběh Clary, ale po pár kapitolách to nabralo velmi zajímavý směr a nemohla jsem se odtrhnout. Celkově se kniha velmi dobře četla a chvilkama byla fascinující.

nikinikiniki
11.04.2019 5 z 5

Naprosto strhující příběh, ze kterého někdy běhá až mráz po zádech a člověk nechápe, jak mohou být někteří lidé tak zlí... Několikrát mi ukápla slzička dojetím. Baví mě knihy z prostředí psychiatrických léčeben a tohle dílo je opravdu povedené! Drsný, mrazivý a napínavý příběh plný lásky, smutku a radosti. Doporučuji!

Dalimila12
10.04.2019 5 z 5

Skvělá knížka

Mindy
07.04.2019 3 z 5

Všechno mi přišlo moc přehnané - špatní a nepřející rodiče, nedůvěra ve svou matku, nepřečtené dopisy, chování Shannon, chování lékaře a závěr ze všeho nejvíc.
Co nelze upřít, je čtivost. Děj odsýpá, osudy se rychle střídají, až se nakonec prolnou. Oddechová kniha, rychle přečtená.

SleepyAllDay
04.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou hodnotím plným počtem hvězdiček.
V životě se mi nestalo abych knihu odložila, protože jsem potřebovala rozdýchat právě přečtené řádky.
Atmosféra a emoce z Willardu na mne neskutečně působily, bezmoc, beznaděj, nespravedlnost.
Příběh Izzy mi proti příběhu Clary přišel jako oddechové kapitoly oproti hrůzám z Willardu.
V jistou chvíli mne kniha přestala bavit, protože člověk pořád doufá...

Jiparis
03.04.2019 5 z 5

Silné a smutné příběhy Clary a Izzy mají kořeny v nefungujících vztazích a komunikaci v rodinách. Děsí mě, kam až vše může vést.

Kerberos
20.03.2019 5 z 5

Dva příběhy v dvou časových rovinách.Nechápu rodiče Clary,kteří ji nechají vědomě zavřenou na psychiatrické klinice a nezajímají se o ni ani o vnouče.Izzy se alespoň podaří svůj osud přijmout a pochopit matčiny pohnutky k činu.

Storm5007
08.03.2019 5 z 5

Velmi silný příběh, ze kterého mi běhal mráz po zádech. Autorka dokonale vykreslila atmosféru a emoce v této knize. Ponurost, bezmocnost, strach, láska to vše mi bralo dech, tak skvěle to bylo v knize zpracováno. Příběh je sice smyšlený, ale s vědomím, že takový životní osud zakusilo nespočet lidí i ve skutečnosti, je pocit beznaděje ještě větší.
Ke konci knihy jsem plakala tak, že jsem měla co dělat, abych ji dočetla, písmenka jsem viděla úplně rozmazaně. Knihu rozhodně doporučuji a jsem zvědavá na další tvorbu této autorky. :oD

elleyne
07.03.2019 4 z 5

Zajímavá kniha se dvěma příběhy. Napsaná natolik čtivě, že jsem byla asi v jedné čtvrtině a nešla jsem spát, dokud jsem nedočetla. Emotivně mě hodně zasáhla.

Knižní střípky
02.03.2019 5 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se ke knize dostala. Věděla jsem, že bude jedinečná a nezapomenutelná. A vskutku je. Praktiky z psychiatrických léčeben z dob minulých, i když bohužel ne tak dávných, jsou šílené. Je toho hodně, co bych chtěla napsat, ale nechci spoilerovat. CLARA Cartwrightová je další z hrdinek, na kterou nikdy nezapomenu.

kklepkaa
28.02.2019 3 z 5

Namlsala jsem se skvělým hodnocením na databázi knih a byla jsem trochu zklamaná. Ale jako oddechovka to fungovalo dobře. Zajímavější linka byla ta v minulosti s Carou. Příběh Izzy byl jak z dívčích románů, ale dalo se to číst.

pingu1
23.02.2019 5 z 5

Čtivé, emotivní , mrazivé. Dvě dějové linky pro mě trochu nezvyklé, ale obě perfektní. Ke knize se ještě určitě vrátím :-)

Leanne
17.02.2019 4 z 5

Kniha byla hodně napínavá, alespoň historická linka s Clarou. To, že by rodiče dali zavřít dítě do psychiatrické léčebny nevidím jako úplně nepravděpodobné. Vždyť ze stejných důvodů posílali v dřívějších dobách rodiče nepřizpůsobivé dcery do kláštera, odkud taky nebyla cesta ven. Takže i když obojí je kruté, tak bohužel nic nového pod sluncem. I když romány pro ženy běžně nečtu, tak jsem ráda, že jsem udělala výjimku a Tmavé stěny Willardu jsem si přečetla.

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá, čtivá.

interceptia
12.02.2019 4 z 5

Kniha patří v mé knihovně mezi ty, jejíž příběh si vybavím i za X let. Velice zajímavé téma odhalující praktiky psychiatrie z dob minulých, určitě v každém zanechá zvláštní pocit. Jediné co bych vytkla je, že jsem očekávala něco, co by spojilo příběh obou hlavních hrdinek, např. příbuzenský vztah.

lenik284
09.02.2019 5 z 5

Tak jsem ji dočetla a musím napsat perfektní, čtivý, úžasný příběh. Smutný, krutý leč pravdivý. Tvrdé zacházení v psychiatrické léčebně. Příběh Clary a Izzy Vás vtáhne do děje, že musíte pořád číst a číst. Závěr mě teda dostal aj na slzy došlo. Přečteno opravdu jedním dechem. Ještě dlouho si budu knížku pamatovat.

NathalieVerdun
08.02.2019 5 z 5

Uf - tak práve som dočítala. Netušila som, že ma to tak zasiahne. Nedokázala som sa od toho odtrhnúť - na jednej strane to bolo tak mrazivé a smutné, no na druhej tak ľudsky realistické. Ako môžu byť ľudia tak krutí a vlastní rodičia už tobôž?! To vykreslenie postáv a prostredia ma vážne dostalo. Úbohá Clara, úbohá Izzy, ale hlavne úbohý Bruno... O hrôzach blázinca, pardon, liečebného sanatória sa radšej nebudem zmieňovať.
Skvelá kniha - napínavá a pritom som sa v mnohom poučila. Taktiež dokáže poriadne zamávať nervami, takže to nie je tá pravá šálka kafé pre každého, ale kto sa predsa odhodlá, myslím, že určite neoľutuje.