Tma

Tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389601/bmid_tma-B2w-389601.jpg 3 1318 1318

Televizní scenárista přijíždí na osamělou horskou chatu v pohoří Malá Fatra, kde si chce oddychnout od hektické práce a napětí v manželském vztahu, ale i vychutnat si poklidnou zimní atmosféru. Pak se však stane cosi nečekaného a jeho ozdravný pobyt se změní v děsivou noční můru. Přestože dveře nikdo nezamkl, chata se mu stane vězením a on v ní svede zoufalý boj o přežití.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Argo

Tma , 2015

LucyBJ
20.07.2020 3 z 5

Autora jsem objevila přes film Trhlina. Číst příběh bylo ještě napínavější než jej vidět (pokud by byl zfilmován). Rychlé vtáhnutí do děje. Hvězdy ubírám za konec.

Popelka27
15.07.2020 4 z 5

Pěkná kniha

IvetKl
13.07.2020 5 z 5

Pecka, pecka, pecka!!! První knihu od Kariky jsem četla Trhlinu, ta mě naprosto dostala, proto jsem se vrhla na další. Tato oproti Trhlině není mysteriozní, ale zato je více "nechutná" co se týče krve a dalších zranění. Karika má opravdu cit psát věci velice do detailu a zároveň to pojmout lehkým způsobem, že čtenář má pocit, že se ocitá přímo uprostřed děje a ví o všem. Proto úsek s alá řezáním nohy pro mně byl opravdu čtecí boj, kdy jsem chvíli četla a chvíli vydýchávala, protože se mě fakt zvedá kufr z krve. Shrnula bych to asi takto: No ty v*le!

Usire
09.07.2020 3 z 5

Kniha byla trochu zklamání, očekával jsem o dost více. Svíravý pocit při čtení se dostavoval opravdu jen minimálně a některé scény mi i vadily. Závěr jsem sice nečekal, ale ani mě nikterak neohromil.

karin4338
06.07.2020 3 z 5

Zvlastna knizka...silno rozpoltene pocity mam z nej.Naposledy pri knizke Mysterium tremendum som skoncila z otazkou: a????
Co sa deje v hlavach niektorych ludi nie je casto povznasajuce.Ale Karikova ironia a par vtipnych hlasok ma pobavilo. :
“Ked by som ho utiahol slabo,uvidel by som sice fajn krvavy gejzir,ale bola by to posledna atrakcia,ktora by ma pobavila”.

Cryptkeeper
29.06.2020 3 z 5

Na knihu jsem se strašně těšil,začátek skvělý,napínavá a tísnivá atmosféra mě nutila knihu číst dál a dál. Bohužel od poloviny se to zlomilo,děj začal být zmatený a přeplácaný,napětí sláblo a nad koncem jsem jen kroutil hlavou.

Hoper14
21.06.2020 5 z 5

Naprosto zaslouženě 5*.

yaoiyuri
15.06.2020 1 z 5

Stylová obálka (české vydání), ale to je tak všechno. Upřímně asi nejslabší Karikova kniha (z těch tří „hororových“, které jsem četla). Začátek na odlehlé chatě uprostřed zimy vypadal slibně, ale pak šlo všechno do kopru – hrdina je supernesympatický a navíc se postupem času chová víc a víc jako totální kretén, aby bylo učiněno za dost slaboduchým pokusům o „napětí“. Autor navíc zkouší čtenářskou trpělivost tím, kolik je toho hrdina schopný přežít. Závěrečný (rádoby) plot twist tomu jen nasadil korunu.

Absurdní. Mdlé. Nezáživné.

frantisek8863
06.06.2020 4 z 5

Tři čtvrtiny knihy jsou plné samoty, strachu, beznaděje a napětí, kdy jsem se snažil odhalit trýznitele a měnil své domněnky. Poslední čtvrtina je o šílenství a prapodivném vysvětlení, za mě osobně byl závěr knihy s poskytnutými fakty spíš zklamáním. Jako celek budiž, ale potenciál knihy se hlavně v závěru nevyužil, nebo se někam ztratil.

onyx84
21.05.2020 3 z 5

Zajímavý...místy napínavý...ale úplně mě to nedostalo...neříkám, že nezkusím další Karikovu knihu,ale dám tomu nějaký čas...

escapelle
20.05.2020 5 z 5

Opět nemám slov. Po Trhlině a Strachu opět nemán slov.
Karika je u mě Mistr psaného slova.

Lucie311
15.05.2020 1 z 5

Velké zklamání. Opravdu velké. No prostě nuda.

čef
15.05.2020 3 z 5

Z tohoto hororu nejsem nadšen. Myšlenka ovšem dobrá, jednání hrdiny však v této situaci krajně nepochopitelné a i když se autor dokopal k určité vysvětlující pointě, mne nepřesvědčil, že doba strávená z touto knihou mi něco dala. Samozřejmě bude mnoho čtenářů, kteří to cítí jinak a jistě je pro mne škoda, že k nim nepatřím.

blackoutzuzi
13.05.2020 5 z 5

Survival thriller, který věrohodně popisuje tíživou samotu na opuštěné horské chatě. Autor ve čtenáři dokázal vzbudit hrůzu a napětí. Napětí, které bylo místy až k nevydržení. Jedná se o velice sugestivní příběh, ve kterém se bez problému vcítíte do hlavního bezejmenného hrdiny, který svádí boj o život.
Pokud toužíte po knize, která Vás zaručeně vyděsí - pořiďte si Tmu!! :)

Renatecka
11.05.2020 2 z 5

Nelíbilo, zklamání, pro mě bohužel ztráta času. Pár hvězdiček dávám za pěkný sloh, ale jinak celkem nuda - stále se opakovalo to stejné dokola, stejné fráze a myšlenky hlavního hrdiny. A "Oly" :-D = Wilson z filmu Trosečník po slovensku? :) Moc nedoporučuji.

Kacafir
08.05.2020 4 z 5

Asi pro mne nejslabší od tohoto autora,ale kéž by všichni spisovatelé dosahovali min.této kvality...

Polinka92
02.05.2020 5 z 5

K téhle knize můžu říct snad jen jediné: Páni!!!

Velice dobře se mi četla, příběh mě pohltil. Rozhodně jsem nečekala takové rozuzlení.
Autor si skvěle vyhrál s popisem psychických pohnutek. Napsal originální příběh.

Můžu jedině doporučit.

jejda.majda
26.04.2020 4 z 5

Knížku jsem dostala od bráchy k Vánocům už 2 roky zpátky a až teď jsem se k ní dostala. Neřekla bych, že mě bude tak moc bavit příběh, ve kterém po většinu času vystupuje jen jedna postava. Jenže Karika tak skvěle popsal vnitřní myšlenkové pochody hlavního hrdiny, že jsem se ani chvilku nenudila. Jako autor pro mě stoupl také tím, že ze čtenáře nedělal hlupáka, ale vždycky díky přemýšlení hlavního hrdiny nad různými variantami rovnou naservíroval všechno, co by se mu v dané situaci mohlo stát. V jiných knihách hrdina často někam bezhlavě vtrhne a až pak si uvědomí následky svého nerozvážného jednání, které jsem já už předpokládala, že se stanou o pár stran dříve než hrdina knihy. Tady si je hlavní hrdina vědomý všeho, co by se mohlo stát, ale prostě to zkouší. Karika si mě získal a to i přesto, že tento příběh patří podle jiných čtenářů spíš k jeho slabším příběhům. Už se těším na ty další!

Marek_SK
14.04.2020 2 z 5

Druhá Karikova kniha ktorú som prečítal ma až tak veľmi nenadchla ako Strach. Thriller s jednou postavou uväznenou na jednom opustenom mieste, a za takých okolností... Uvažovanie hlavnej postavy ma miestami prekvapilo.

Vevericka.eva
07.04.2020 4 z 5

Možná místy trošku zlouhavé, ale jinak výborné napínavé čtení. A ten závěr mě naprosto dostal! Najednou je vše jinak, optika otočena o 180 stupňů. Doporučuji.