Tisíce planoucích sluncí

Tisíce planoucích sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2292/bmid_tisice-planoucich-sl-2292.jpg 5 1960 1960

Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

A Thousand Splendid Suns , 2007

Fantýna
20.03.2016 5 z 5

Kniha s úplně emočním dějem, kdy nás autor dostane do těžkého života dívek v Afghánistánu a ve všech státech s islámským náboženství, kde ženy nemají žádná práva a od narození je s nimi nakládáno jako s nějakým zbožím.

jisimi
04.03.2016 5 z 5

Nevzpomínám si, jestli jsem kdy četla lepší knihu. Myslela jsem si, že Lovce draků od téhož autora nic nepřekoná. Omyl. Tisíce planoucích sluncí je opravdu silný příběh vyprávěný stylem, který mne doslova pohltil. Byla jsem v Afgánistánu a ten příběh prožila. Neuvěřitelný zážitek. Děkuji pane Hosseini!

prochajda
04.03.2016 5 z 5

Kniha se stane skvostem v mé knihovně. Je to silný a krutý příběh, výborně popsaný děj, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

EvaEma
24.02.2016 5 z 5

Kniha na jeden nádech. Nedala se odložit :-)
K Afgánistánu doporučuji též knihu Jezdci od J. Kessela. Podobně zajímavé vykreslení té úplně jiné kultury a atmosféry...

ajla5
21.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Bohužel beznadějná.

FaithFrances
18.02.2016 5 z 5

Jedna z najlepších kníh,aké som kedy čítala.Veľmi emotívna,autor sa vcítil do vojny a údel žien v Afganistane.A zasa sa potvrdzuje pravidlo,že ženy zvládnu čokoľvek,akékoľvek utrpenie....Autor má neuveriteľný talent,precítene písať. Doporučujem každému,kto má rád tie lepšie knihy :-)

Taťka Hraboš
10.02.2016 5 z 5

Pokud někdo napíše knihu na tak zajímavé a pro nás exotické téma, jako je postavení žen v Afghánistánu (a pokud o tom, co píše, opravdu něco ví), stojí taková kniha za přečtení bez dalšího. A pokud k tomu přidá i velmi dobré vypravěčské schopnosti, vznikne perla, jako je tato knížka. Vyprávění je přímočaré, bez dějových odboček, koncentrované na dvě hlavní hrdinky, postavy velmi dobře vykreslené a z jejich osudů člověka až mrazí. Opravdu se nelze divit, že z Afghánistánu při takových poměrech utíkaly (a stále utíkají) miliony lidí. A jak už tady někdo zmínil, je to jedna z knížek, které člověku dodávají příjemný pocit, že přes všechna svinstva, o kterých čteme ve sdělovacích prostředcích nebo se s nimi dokonce osobně setkáváme, se tady ve skutečnosti žije blaze.

maruna
04.02.2016 5 z 5

Dočetla jsem Tisíce planoucích sluncí, nezapomenutelná kniha, tolik krutosti a lásky v jedné knize, úžasný příběh, sice vymyšlený, ale je obrazem těžkého bezpráví žen v Afganistánu.

evvva
02.02.2016 5 z 5

Málokdy u knihy brečím...téhle se to povedlo

iva23
01.02.2016 3 z 5

Silný příběh. Ne proto, že je z Afghánistánu, ale protože je o lásce, obětování, zoufalství i naději.

AdaVinculin
31.01.2016 5 z 5

Dechberoucí kniha, neskutečné, co se v dnešní době může dít. Velice dojemný a smutný příběh. Určitě stojí za přečtení a člověk si uvědomí, jak se nám žije dobře.

levac
27.01.2016 5 z 5

Obrovsky silný příběh, mistrovsky napsaný, který ve mně zůstává i po mnoha letech od přečtení. Knihu jsem několikrát během čtení odhodila, že už víc násilí prostě nedokážu snést, ale vždycky jsem ji znovu vyhrabala, abych se dozvěděla, jak to pokračuje. Jak může být někdo něčeho takového schopný, to můj mozek prostě nebere.

Aaloha
22.01.2016 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem, příběh je napínavý, kniha je krásná a zároveň krutá. Připravte si kapesníky.

Elisabeth9
21.01.2016 5 z 5

Přirozeně a nenásilně vtáhne do děje a bojů a historie Afganistánu, opravdu krásné počtení. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku.

Sonula25
15.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka, která Vás tak vtáhne do děje, až Vám naskakuje husí kůže!! Neuvěřitelné, jaké některé osudy lidí můžou dopadnout!

Petule.k93
09.01.2016

Krásná kniha a příběh. Čtivý a napínavý. :)

Aichah
03.01.2016 5 z 5

Krásná kniha, silný a čtivý příběh.

alnahu
10.12.2015 3 z 5

Ráda čtu knihy i z jiné části světa , abych měla představu, jak se žije lidem v arabských zemích. Za mě ,je tato kniha velmi smutná a popisuje nám o těžkém životě a bezpráví žen v Islámském světě.V této době se mi kniha velmi špatně četla.

Pivka1
06.12.2015 5 z 5

Nádherná kniha, při jejímž čtení jsem se neubránila slzám. Za srdce beroucí příběh dívky Marjam a její "dcery" Lajly. Nádherně popsaný život nemanželské dcery v nerovném manželstvím, v kterém prožila tolik strachu a utrpení. Kniha nutí k hlubokému zamyšlení a musím přiznat, že jsem šťastná za to, že jsem se mohla narodit zde, kde je život daleko jednodušší. Nádherný příběh, jsem nadšená a zároveň dojatá.

Veru_92
24.11.2015 5 z 5

Ma druha od Hosseiniho v relativne kratkem casovem rozmezi, coz muze znamenat jedine - ze pise opravdu skvele, alespon pro me:) Opet zde popisuje Afghanistan..kniha je o valce, utrpeni, bolesti, ale take o lasce (ve vsech jejich podobach) a hlavne o neutuchajici nadeji a sile lidskeho ducha. Hosseini zahrnul do deje i politickou situaci, kterou podal zajimavou a naprosto nenucenou formou, za coz jsem mu velmi vdecna, protoze typicky nudne politicke zvasty me nebavi. Secteno podtrzeno: tento pribeh, stejne jako Lovec draku, dokaze vzbudit neuveritelne emoce - od usmevu pres zurivost az po pocit naproste bezmoci. 5hvezd, vsechny palce nahoru, 100bodu.