Tieňová sestra

Tieňová sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432275/bmid_tienova-sestra-fhv-432275.jpg 5 276 90

Tieňová sestra – Mlčanlivá sestra, ktorá musí nájsť vlastný hlas. Dej odohrávajúci sa v Londýne a edwardowskom Anglicku zobrazuje kráľovské škandály a Beatrix Potterovú z nádherného Lake District. Po náhlej smrti milovaného otca – tajomného miliardára, ktorého jeho šesť dcér volalo tatko Slaný, sa jedna z nich, Star D'Aplièse, ocitne na životnej križovatke. Otec adoptoval svoje dcéry z rozličných kútov sveta. Každej z nich zanechal indíciu, podľa ktorej sa môžu dopátrať skutočného pôvodu, no Star – najzáhadnejšia zo sestier – sa zdráha vykročiť z bezpečia nerozlučného vzťahu so svojou sestrou CeCe. V zúfalstve sa rozhodne nasledovať prvú stopu, čo jej zanechal otec. Tá ju zavedie do londýnskeho antikvariátu a otvorí jej cestu do celkom iného sveta... Sto rokov pred týmito udalosťami sa tvrdohlavá a nezávislá Flora MacNicholová zaprisahala, že sa nikdy nevydá. Je šťastná a vo svojom domove v krásnej Jazernej oblasti, kde žije neďaleko svojho idolu, slávnej spisovateľky Beatrix Potterovej, sa cíti bezpečne. Okolnosti, ktoré nemôže ovplyvniť, ju zavedú do Londýna, do rodiny jednej z najznámejších dám salónov edwardovskej spoločnosti Alice Keppelovej. Flora musí voliť medzi vášnivou láskou a povinnosťou k rodine, no zistí, že je iba pešiakom v hre – a pravidlá tej hry poznajú iba iní — až kým jej stretnutie so záhadným džentlmenom neodhalí odpovede na otázky, po ktorých celý život pátrala. Čím viac sa Star dozvedá o Florinom obdivuhodnom živote, tým väčšmi je odhodlaná vykročiť na cestu objavovania, až napokon vystúpi zo sestrinho tieňa a otvorí sa novému životu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Shadow Sister , 2016

Mandlevest
19.10.2019 5 z 5

Krásné počteníčko :-). Já mám paní autorku moc ráda. Je to skvělá vypravěčka příběhů, odehrávajících se ve dvou časových rovinách. O fous více se mi vždycky líbí ten "z minulosti",ale to nic neubírá na kvalitě jejích románů. Série sedmi sester a jejich příběhů a pátrání po minulosti je skvělý nápad, vyprávěný zajímavě, láskyplně a velmi čtivě. A myslím si, že na konci série se dočkáme i překvapení a všechno bude trošku jinak, než se zdá. Uvidíme, ale každopádně se moc těším na další příběhy, které si nenechám ujít.

Toňula
23.09.2019 5 z 5

Po každé přečtené knize od Lucindy Riley je mi autorka bližší a smekám před její schopností vyprávět příběhy zasazené do různých prostředí i historických období. Kromě umění vtáhnout čtenáře do děje prokazuje hlubokou znalost prostředí, znalost historie a navíc přidává obrovský lidský rozměr. Každá z jejích knih jsou malým skvostem a už se nemůžu dočkat pokračování příběhů sedmi sester.

matula1977
22.09.2019 5 z 5

Další nádherné pokračování příběhů o sestrách, vždycky si říkám, co ještě může autorka vymyslet, čím nás překvapí, že přece nemůže vymyslet tolik zajímavých a krásných příběhů, ale ano, může.

pip11
01.09.2019 5 z 5

Dala jsem si pár dní pauzu po předchozích dvou dílech, abych se měla na co těšit. Příběhu Star jsem se nemohla dočkat, a taky že to bylo báječné! Skvělé vyprávění o Floře a Star mě naprosto uchvátilo, nemám co vytknout. Styl psaní Lucindy je senzační, je to tak čtivé, že knihu nedokážu odložit. Moc se těším, až vyjdou zbylé díly série, už aby to bylo :) Rozhodně doporučuji.

luckach
19.08.2019 5 z 5

skvělé...

astra3
16.08.2019 5 z 5

Tak to byl moc hezký příběh. Už se těším na příběh další sestry. Doporučuji.

JajinkaBeck
07.08.2019 5 z 5

(SPOILER) Nádherný příběh. Vlastně příběhy. Ze začátku jsem měla mírnou obavu, že mi Star ani Flora nepřirostou tak docela k srdci (nejsem zrovna fanda nemluvných putěk a zvířátek), ale z obou žen se vyklubovalo mnohem víc, než se na první pohled zdálo. Přiznávám, že pokaždé, když se příběh "přehloupl" směrem dopředu nebo dozadu, mrzelo mě, že opouštím aktuální hrdinku, ale zároveň jsem se už těšila, co nového se událo u té druhé. Zvlášť Flora se ukázala být neskutečně silnou ženou, která přežila (dvojitou) ztrátu milovaného muže, milované sestry, domova, dvě války a v neposlední řadě i nezvedené dítě. Před ženou jejího charakteru nezbývá než smeknout. Star se po celou dobu spíš hledala a ačkoliv to vzhledem k její situaci bylo celkem pochopitelné, ke konci mi to už maličko lezlo na nervy. Naštěstí šlo ale jen o pár stránek, kdy mi její váhání a pochybnosti už doopravdy vadily. Co mě taky trošku zklamalo, bylo finální propletení obou příběhů, respektive návaznost osudů obou žen či jak jinak to pojmenovat. Ale to zklamalo i Star a jak je poté jasně řečeno - člověk prostě nemůže mít pokaždé to, co by si představoval.

pavpaz
01.08.2019 5 z 5

Opět naprosto nádherné čtení. Nemohla sem se odthnout o knížky. Oba příběhy se mi moc líbily. Miluju prolínání dávné minulosti se současností.Už teď se nemůžu dočkat na další příběh další sestry.

zuzana2599
30.07.2019 5 z 5

Pětihvězdičkové čtení !! Já jsem knihou nadšená, Lucinda Riley je jednou z nejlepších vypravěček, miluji její knihy ! V této knize, která je o třetí adoptované sestře Star, se mi líbily oba příběhy, které kniha obsahuje. Příběh Star, která hledá svoji rodinu a také sama sebe, ale snad nejvíc překrásný sto let starý příběh Flory, který byl nesmírně dojemný a silný !! Skutečně jsem četla jedním dechem a čtení si užívala !! Bravo, paní Lucindo !!

mariva
24.06.2019 4 z 5

Další zajímavý díl série. Příběh Star se mi líbil víc než příběh Flory, kterému byla věnována větší část knihy. Ale už jsem zvědavá na osudy dalších sester.