Tieňová sestra

Tieňová sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432275/bmid_tienova-sestra-fhv-432275.jpg 5 276 90

Tieňová sestra – Mlčanlivá sestra, ktorá musí nájsť vlastný hlas. Dej odohrávajúci sa v Londýne a edwardowskom Anglicku zobrazuje kráľovské škandály a Beatrix Potterovú z nádherného Lake District. Po náhlej smrti milovaného otca – tajomného miliardára, ktorého jeho šesť dcér volalo tatko Slaný, sa jedna z nich, Star D'Aplièse, ocitne na životnej križovatke. Otec adoptoval svoje dcéry z rozličných kútov sveta. Každej z nich zanechal indíciu, podľa ktorej sa môžu dopátrať skutočného pôvodu, no Star – najzáhadnejšia zo sestier – sa zdráha vykročiť z bezpečia nerozlučného vzťahu so svojou sestrou CeCe. V zúfalstve sa rozhodne nasledovať prvú stopu, čo jej zanechal otec. Tá ju zavedie do londýnskeho antikvariátu a otvorí jej cestu do celkom iného sveta... Sto rokov pred týmito udalosťami sa tvrdohlavá a nezávislá Flora MacNicholová zaprisahala, že sa nikdy nevydá. Je šťastná a vo svojom domove v krásnej Jazernej oblasti, kde žije neďaleko svojho idolu, slávnej spisovateľky Beatrix Potterovej, sa cíti bezpečne. Okolnosti, ktoré nemôže ovplyvniť, ju zavedú do Londýna, do rodiny jednej z najznámejších dám salónov edwardovskej spoločnosti Alice Keppelovej. Flora musí voliť medzi vášnivou láskou a povinnosťou k rodine, no zistí, že je iba pešiakom v hre – a pravidlá tej hry poznajú iba iní — až kým jej stretnutie so záhadným džentlmenom neodhalí odpovede na otázky, po ktorých celý život pátrala. Čím viac sa Star dozvedá o Florinom obdivuhodnom živote, tým väčšmi je odhodlaná vykročiť na cestu objavovania, až napokon vystúpi zo sestrinho tieňa a otvorí sa novému životu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Shadow Sister , 2016

lenkaabooks
30.09.2021 4 z 5

Star - třetí ze šesti adoptovaných sester, výborná kuchařka žijící ve stínu čtvrté sestry. Nápověda při hledání biologických kořenů ji zavede do úžasného londýnského knihkupectví s podivuhodným majitelem. Historická linka nás vede k anglickému králi Edvardu VII, zvaném Bertie. Star začíná žít svůj život a CeCe musí žít ten svůj ve čtvrtém pokračování, na které jsem opravdu hodně zvědavá.

gossipavlina
26.09.2021 4 z 5

Až na pár výjimek, např. patetických zvolání typu ,,už nejsi moje sestra" , se tento díl oproti předchozímu o hodně vylepšil.
Obě linky, jak Historická, tak současná, jsou zajímavé.
Autorka má skvělý dar popisu prostředí, vč
detailů, kde se zrovna příběh odehrává, a nálady a pocitů postav.
Těším se na další díl.

januska82
12.09.2021 5 z 5

Tretia sestra - Star, pre mňa zatiaľ najpútavejší príbeh... Teším sa na ďalšie príbehy sestier

kolacky
16.08.2021 5 z 5

Knihkupectví, kocourek, kuchaření a krásný dům - co si přát víc? Nádherný příběh a ten jsem dostala.

gigi77
14.08.2021 5 z 5

Nejlepší a nejkrásnější román, který jsem zatím od této spisovatelky četla. Úžasně čtivě zpracované. Doporučuji všem romantikům a především obdivovatelům eduardovského období, Ch. Brontë, J. Austen nebo E. Gaskell.
Autorka se velmi přiblížila historickým faktům. Eduard VII alias Bertie byl proslulý milovník žen a jeho posledními milenkami byly skutečně Alice Keppel a Agnes Keyser, o nichž napsal Raymond Lamont Brown, avšak kniha u nás není k dostání.
Věděli jste, že Camilla Parker Bowles dříve milenka a momentálně manželka Charlese, prince z Walesu, je pravnučka Alice Keppel? To potvrzuje, že nejen historie a móda se opakují, ale platí to i pro lásky :-)
Určitě si přečtěte druhý díl před tímto, neboť v tomto 3. díle jsou uvedena fakta z dílu druhého a zbytečně byste se tak připravily o důležité mezníky.
Na závěr si dovolím citovat z knihy:
"Člověk bez lásky je jako poupě bez vody. Může chvíli přežít, ale nikdy nerozkvete."

Prateri
18.07.2021 5 z 5

Tichá, nenápadná třetí sestra vystupuje v této knize ze stínu a vydává se po indiciích, které ji zanechal adoptivní otec, pátrat po svém původu. Opět skvěle napsaný román, kde se střídají linky současnosti s historií. Zásah rodičů, nebo prarodičů vždy nemusí znamenat štěstí pro potomky. Ale číst o tomto rozmotávání původu a osudu předků je krása.

knihomolka_eli
12.07.2021 5 z 5

Od príbehu Star som sa nevedela odtrhnúť. Veľmi sa mi páčilo, ako sa osobnosť Star každou ďalšou stranou vyvíjala, páčilo sa mi pátranie po jej pôvode, príbeh Flóry a aj ,,rodina",ktorá sa stala súčasťou jej dní. O Myšiakovom tajomstve som vedela, resp. tušila som ho skôr, ako ho sám prezradil, ale netušila som okolnosti a všetko do seba postupne zapadalo. Aké sú korene Star som neuhádla...hoci prekvapilo ma,akým štýlom s ňou vtedy Orlando komunikoval...nehodilo sa mi to k jeho povahe. Skôr by sa mi to hodilo k Myšiakovi,no ani ten by to tak v tom čase Star neoznámil. A Florin príbeh z minulosti bol fascinujúci. Bavilo ma všetko. Čítať o tej dobe bolo naozaj zaujímavé a k tomu o to viac, že veľa zo spomenutého,bolo tak aj v skutočnosti. Autorka píše naozaj neskutočne dobre, minulosť,prítomnosť - všetko je zrozumiteľné, nechaotické, postavy sa nepletú, každú vykreslí absolútne uveriteľne. Za každým sa viem vcítiť do hrdiniek príbehu,ich povahy sú detailne rozpracované a mám pocit,akoby som ich poznala osobne. Také je to všetko uveriteľné. Neviem sa dočkať príbehov ďalších sestier a odhaleniu tajomstiev Tatka Slaného.

Lu200
07.07.2021 5 z 5

Velmi čtivá kniha, moc se mi líbila. Bylo příjemné pozorovat zakřiknutou Star, jak se z ní stává samostatná osoba, která se snaží najít své místo v životě.
Moc hezky napsaný byl i příběh z minulosti.

Tento díl se mi líbil víc než předchozí o Ally.

Deia
05.07.2021 4 z 5

Kniha, ako aj tie predtým, sa mi čítala veľmi dobre. Príbeh Star ma veľmi bavil, viac ako jej sestry Ally. Veľmi sa mi páčilo, že Star sa konečne odhodlala prejaviť sa a začala sa rozhodovať sama za seba, nenechala o všetkom rozhodovať sestru. Miesto, na ktoré ju jej pátranie zaviedlo mi prišlo fascinujúce, tak ako aj tie postavy, ktoré tam žili. Páčil sa mi aj príbeh Flory, vtedajšia doba v Anglicku ma veľmi zaujala a aj všetky tie vedľajšie postavy, ktoré boli veľmi dobre vykreslené. Celkovo som s príbehom veľmi spokojná, to hľadanie svojich koreňov a preplietanie s históriou ma veľmi baví. Problém ale začínam mať s istou šablónovitosťou kníh, neviem si predstaviť, že by som ich všetky mala čítať naraz. Tiež niektoré časti mi prišli až príliš rozťahané, kniha mohla mať aj o pár strán menej. Na príbeh CeCe sa celkom teším, aj keď mám aj mierne obavy, pretože zatiaľ mi veľmi sympatická nepríde, ale možno práve jej kniha tento môj názor zmení.

Lemurka
20.06.2021 5 z 5

Další krásná kniha z této série.

Pavlina50
06.05.2021 5 z 5

Dvojka „sester“ mi v knihovně prozatím uniká, tak jsem ji přeskočila a vrhla se přímo a trojku. Ostatně sama autorka píše, že je jedno v jakém pořadí knihy této série čteme…
No, možná s tím zas až tak stoprocentně nesouhlasím. V právě dočtené trojce jsem narazila na několik okamžiků, které část osudu druhé sestry Ally už docela prozradily. Ale nechám se překvapit, zda jsou tyto indicie jen okrajové, každopádně o jedné docela tragické události v jejím životě už díky přečtené „trojce“ vím.
Ale zpět ke Star a jejímu příběhu. Je to opět velmi pěkně vystavěný a promyšlený příběh s náznaky drobných reálných historických fakt. Současný příběh Star hledání vlastních kořenů se odehrává v Anglii a prolíná se s druhou dějovou linkou, která začíná na počátku dvacátého století a její hrdinkou je emancipovaná Flora. Opět se mi líbilo to nenásilné proložení příběhu drobnými reálnými historickými fakty, v tomto případě se v příběhu objevuje přímo i anglický král Edward VII a rodina jeho milenky Alice Keppelové. Stejně jako v případě prvního dílu „sester“ se mi o trošku víc líbila ta historická linka, atmosféra staré Anglie na mě z knihy opravdu dýchala. I když byl děj mírně předvídatelný, autorka některými nečekanými zvraty i tak dokázala překvapit a tak jsem jen napjatě čekala, kdy v rodové linii dojde k tomu zásadnímu zvratu, který zapříčiní adopci Star. Už se těším na čtvrtý díl, protože jeho hrdinkou má být Cece, která díky své nerozlučnosti se Star má dost prostoru i v jejím příběhu. Docela se těším na hlubší seznámení s ní, protože v tomto příběhu mě docela iritovala, její fixace na Star mi přišla chorobně nezdravá, a tak jsem zvědavá na její minulost, která mi doufám tu snad až patologickou závislost zdůvodní.

Leanne
22.04.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se dostala k příběhu sedmi sester. Nebýt náhodně zahlédnutého komentáře na facebooku, který mě upoutal, asi bych se autorce vyhnula jako příliš romantické. Příběh Star se mi moc líbil, i když byl místy naivní a těch zvratů bylo možná až moc. Star mi byla moc sympatická, vlastně většina postav v této knize byla příjemná, knížka se moc pěkně četla.

PepkazDepka
06.04.2021 5 z 5

Začiatok troška pomalší ale od polovice sa to parádne rozbehlo a opäť super príbeh. Lepši ako dvojka, ale pre mňa zatiaľ prvá časť najlepšia.

LadyCotton
29.03.2021 4 z 5

Na knihách Lucindy Riley se mi líbí jak dokáže mistrně pracovat s přítomností a minulostí - čtenář se nikdy v příběhu neztrácí - což si udržela i v tomto třetím dílu.
Románovou ságu Sedm sester můžete číst postupně ale vůbec se nebojte si přečíst třeba jen jednu knihu - autorka v knize novým čtenářům vysvětlí okolnosti adopce všech dívek, ale přitom vůbec nenudí ty, kteří už příběh znají.
Na Sestru ve Stínu (příběh Star) jsem se těšila již od prvního dílu. Její minulost nás zanese do edvardovské Anglie. Ano, je to místy naivní a místy zbytečně natahované, ale všechno to autorce odpustíte, protože se nebudete moci od příběhu odtrhnout :-)

archivářka115
16.03.2021 4 z 5

Hezky napsané, stejně jako ty předešlé.

Ahmose
09.03.2021 5 z 5

Séria Sedem sestier je založená na starogréckom mýte o Plejádach, sprievodkyniach bohyne Artemis, ktoré vynikali krásou. Tieňová sestra je príbeh tretej sestry – Asteropé (Star) D'Aplièse. Tá sa po náhlej smrti milovaného otca – tajomného miliardára, ktorého jeho šesť dcér volalo tatko Slaný, ocitne na životnej križovatke. Otec adoptoval svoje dcéry z rozličných kútov sveta. Každej z nich zanechal list s indíciou, podľa ktorej sa môžu dopátrať skutočného pôvodu. Identita siedmej sestry ostáva pre nás zahalená tajomstvom.
V Tieňovej sestre, rovnako ako predchádzajúcich dvoch dieloch, je dej rozdelený na dve linky. Prvá, odohrávajúca sa v súčasnosti, v tej sa Star rozhodne nasledovať stopu, čo jej zanechal otec. Tá ju zavedie do londýnskeho antikvariátu a otvorí jej cestu do celkom iného sveta... A druhá, odohrávajúca sa pred vyše sto rokmi v Londýne a edwardowskom Anglicku.
Lucinda Riley vie písať majstrovsky. Pri čítaní vás prevedie sviežou zelenou anglickou krajinou, až budete mať pocit, že tam naozaj ste. Celé sa to číta veľmi ľahko, dej má svižnú dynamiku a tie postavy... Po dlhom čase je toto jedna z tých kníh, z ktorej postavami by som sa chcel stretnúť osobne. Kniha plná záhad, historických detailov, nešťastnej lásky a okúzľujúcich miest.

Danuše7
25.02.2021 5 z 5

Dojemný příběh, moc se mi líbil. další ze sester zná svůj původ a možná našla i partnera.

Sabča817
21.01.2021 5 z 5

Dobrodružný román, kde se prolíná současnost s minulostí. Zatím nejlepší díl ze série. Obě dějové linky byly moc zajímavé a Star mi je mooc sympatická.

pollyn
18.01.2021 4 z 5

To bylo tak Austenovsky krásné. Ach.

Marci_Vaj
30.10.2020 5 z 5

Třetí sestra Star... krásně napsané, krásný příběh. Každá, prozatím, se sester má něco do sebe. Tak jako je každé prostředí jiné, je i každá se sester jiná. Ale napsané opět bravurně :)