Tiché roky

Tiché roky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6546 1582

Susan94
28.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, ani jsem nic jiného nečekala. Autorka našla opět silný příběh plný zvratů. Byla jsem opět nadšená, a jen mě mrzí, že se člověk tak dlouho těší a během pár chvil je kniha přečtená. Nejlepší současná autorka.

Gugu
28.04.2019 5 z 5

Další krásná kniha, Alena Mornštajnová prostě umí psát, píše krásně, jednoduše, řekla bych dokonale. Celou knihu čtete jedním dechem, já se nemohla odtrhnout. Opět sice smutná, smutné téma (nebo spíš příběh jedné rodiny), i když zase trochu jiné oproti předchozím knihám. Opět celý příběh do sebe postupně zapadal, jednotlivé situace se logicky poskládaly. Řekla bych, že paní Mornštajnová nemá v tuto chvíli konkurenci. Už aby byla další kniha :)

Sotek43
28.04.2019 5 z 5

Krasne psaná kniha jako všechny od teto autorky.

cecetka
28.04.2019 5 z 5

Krasna kniha. Zase trochu jina nez predchozi knihy AM. Ke konci jsem i brecela (a to se pak neda cist, kdyz mate rozmazana pismenka).
Pribeh Bohdanky je soucasny, pribeh Svatopluka je vzpominkovy. Podobne jako byl napsan pribeh Miry a Hany.
Psat AM umi. Tato kniha je hodne smutna. Je cela smutna. Presto je napsana stylem, ze se cte jako "pohadka", dej plyne a vy najednou zjistite, ze je konec. AM umi volit slova, umi krasne poskladat vety, odsravce, kapitoly. A o tom psani je. Napsat pribeh tak, aby, i kdyz neni o veselych vecech, se lehce cetl.
AM opet nezklamala :-)

V28
27.04.2019 5 z 5

Další podle mého názoru skvělá kniha Aleny Mornštajnové. Zároveň asi nejsmutnější věc co jsem od ní četl, přestože ani předchozí knihy nejsou humorem nasáklé, tak se přeci jen člověk někdy zasmál....tady opravdu nebylo čemu a přesto čtivé a výborně napsané.

adriane9
27.04.2019 4 z 5

Počáteční rozpaky z komunisicke éry, vystřídala emoční cestička přes moji mysl. Tak polovina knihy mě nudila, Svatoplukova politická cesta životem mě vůbec nebavila, protože z téhle doby je mi osobně zle. Jenže... To ticho o kterém celá kniha vlastně je mě bolí ještě teď po přečtení, ticho co nejde zlomit a překřičet.

lencin
27.04.2019 5 z 5

Výborný román. Na Hanu nemá,ale ta byla dokonalá. Toto je příběh jiný, ale také silný. Věci nebývají takové, jaké se zdají na první pohled být a lidský osud je nevyzpytatelný. Doporučuji.

Ivuska.09
27.04.2019

Pokud máte Alenu Mornštajnovou rádi, určitě si nenechte ujít ani její novinku Tiché roky. Za sebe mohu říct, že Hana byla lepší. Jenže laťka tak byla nastavená příliš vysoko a další dílo by muselo být opravdu hodně dobré, aby ji překonalo. Takže přestože Tiché roky nejsou tím nejlepším, co autorka napsala, pořád je to skvělá kniha.

Clarabel
27.04.2019 5 z 5

Tak na tuto knižní novinku jsem se těšila jako malá holka už několik týdnů. Včera jsem začala číst a právě jsem dočetla. Strhující, těžko hledám slova. Došlo i na slzy a kapesník, jak bývá u Mornštajnové zvykem. Dojemné, velmi lidské.

Silwinka87
27.04.2019 5 z 5

Já jsem teda zase nadšená..
Příběh jedné rodiny. Příběh o vztahu otce a dcery. O tom, jak nekomunikace může ubližovat a rozvrátit vztahy v rodině.
Knížka je psaná ze dvou pohledů, jednu kapitolu vypráví otec Svatopluk a druhou dcera Bohdana.
Musím říct, že paní Mornštajnová dokázala nádherně vykreslit osobnosti, pocity a křivdy každého člena rodiny.. Knížka se četla s neuvěřitelnou lehkostí, děj krásně plynul a rozplétal se.. Ke konci mi ukápla i slza.
Paní Mornštajnová je úžasná vypravěčka, je to jako sedět na klíně babičce,která vám vypráví příběh ze své minulosti. Postavy v knížce vám úplně ožívají před očima.
Já smekám, nad její genialiatou..Co knížka, to skvost a ukázka toho, jak je náš český jazyk rozmanitý a krásný..
Za mě zase plný počet..

zenavknihach.cz
27.04.2019 4 z 5

Alena Mornštajnová je moje bohyně: kde se vzala, tu se vzala paní ve středních letech s civilním povoláním a pozoruhodnou prvotinou. Pak napsala knihu roku. Bylo to tuším před dvěma lety a ocenění jí neudělila Magnesia, ale já :) (Ano, mezitím byl ještě Hotýlek, ale ten se se mnou trochu minul...) Každopádně když jsem se pak dočetla, že autorka zvažuje dát si pauzu nebo dokonce přestat psát docela, přišlo mi to škoda. Naštěstí to tak nedopadlo: po knize pro děti Strašidýlko Stráša tu máme novinku Tiché roky. Přečetla jsem tři odstavce a bylo to, jako když po dlouhém dnu vklouznete doma do papučí, jako rozhovor se starou kamarádkou po letech, kdy ale máte pocit, že jste se naposledy viděly včera... Celá recenze včetně audioukázky zde http://www.zenavknihach.cz/75-alena-mornstajnova-tiche-roky

Peti081
26.04.2019 5 z 5

Moc jsem se těšila a opravdu bylo na co. Obdivuji paní Mornštajnovou jak dokáže vykreslit postavy a pestrost jejich osudů,které pozvolna odkrývá. Jsem z nové knihy nadšená a podle mě laťka opět přeskočena.

mekkejla
26.04.2019 5 z 5

Já jsem naprosto spokojená a nadšená. Dostala jsem přesně to, v co jsem doufala - krásně napsanou, citlivě podanou, tajemstvím opředenou - rodinnou ságu. Je neuvěřitelné, jak moc paní Mornštajnová zná své postavy a rozumí jejich chování - ať už tomu navenek, nebo tomu, co se odehrává v jejich vnitru. Opět jsem si zde potvrdila, že člověk nemá nikoho soudit, protože nikdy neví, čím si dotyčný prošel... A ještě musím podotknout, že díky rychlosti vydávaných knih jsem se trochu bála kvality, ale mé obavy byly naprosto zbytečné. Autorka má pro mě nezaměnitelný styl, ale příběh byl opět originální, uvěřitelný a neskutečně lidský.

Rubyn
26.04.2019 5 z 5

Opět za pět *. Kniha se mi líbila.

mysterygirl
26.04.2019 3 z 5

Chtela jsem dat 2 hvezdicky,protoze vubec me to nebavilo, ale ke konci me to chytlo, i slza ukapla

astroweb
26.04.2019 5 z 5

Krásné, dojemné, ovšem na veliké literární úrovni. Opět se mi na závěru v oku zatřpytila slza. Autorka umí !

Adris
26.04.2019 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha. Úžasně, a přitom jednoduše napsaná. Příběh mě dostal. Střídají se zde kapitoly otce a dcery, jež rozděluje nevyřčené tajemství z minulosti. Určitě se tento příběh bude líbit každému!

rodak
26.04.2019 5 z 5

Další krásný, lidský příběh o nás -lidech.I čtvrtou knihou dokázala p.Mornštajnová svůj jedinečný talent v psaní rodinných dramat.Nesrovnávejte prosím s předchozí tvorbou.Tiché roky je stejně dobrá kniha jako všechny ostatní co spisovatelka napsala.

helenah
25.04.2019 5 z 5

Úžasně čtivě a poutavě dokáže paní Mornštajnová psát o neobyčejných životech obyčejných lidí...za mě opět - jako u všech tří předchozích - perfektní kniha, ke které se budu vracet. Upřímně doporučuji.

RADOST
25.04.2019 4 z 5

Děkuji paní Morštajnové za tuto knihu. Zmapovala v ní posledních osmdesát let života v naší zemi. Sedmdesát z nich jsem zde prožila a oceňuji střízlivost i věrohodnost, s jakou se jí to povedlo. Skvěle charakterizovala jednotlivé postavy tohoto rodinného (ale přeneseně i českého) životního příběhu. Každá z nich má svůj pohled, svou pravdu, svou víru, svůj způsob jak přežít a obstát v tom, co jim život nachystal. Není to ohromující, akční a strhující román. Je to klidné vylíčení uvažování a činů lidí kolem nás, kteří jednali i milovali tak, jak uměli nejlépe. Kniha o ztrátách a o mlčení, které může být východiskem i zhoubou.