Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1301 361

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

Sabina335
17.11.2020 5 z 5

Za mě opravdu velmi povedená kniha. Jde vidět, že se spisovatelka už pěkně rozepsala. Kniha má krásnou zápletku a poutavý příběh. Krátké a výstižné kapitoli, žádné zbytečné popisy. Doporučuji!

regiiiii
16.11.2020 5 z 5

To byl zatim nejlepsi zazitek od C. J. Tudor. Knizka se cetla sama. Zapletka nebyla nikak slozita, ale o to vic me to bavilo. Prichazet postupne na vse co se stalo ,kdo je kdo. Hodne se rika, ze tato spisovatelka kopiruje Kinga. Ano v predeslych knizkach jsem ho poznavala, ale tady v te ne. Ovsem muze to byt tim, ze jsem moc knih od Kinga necetla. Pise na me dost slozite a obcas je i dost nechutnej co se sexu tyce. Narozdil od C. J. Tudor ktera pise jednoduse a neprehani to s popisovanim nepodstatnych nesmyslu. Tohle je zatim Top. Radim autorku mezi me oblibene a nemohu se dockat dalsi knizky.

adaba
15.11.2020 5 z 5

Hodně povedená knížka, která Vás nutí nepřestávat číst, nic takového už jsem dlouho nečetla. Za mě zatím úplně nejlepší kniha této autorky.

Hella
13.11.2020 3 z 5

Čtivé. Nicméně těch pár nadpřirozených momentů a lehce přestřelený závěr mi dojem z knihy pokazily na pouhé 3*.

Česneksmedem
13.11.2020 4 z 5

No, bylo to docela dobré. Jednu hvězdu dávám dolů skrz to nadpřirozeno, díky kterému se ledacos vysvětlilo a také kvůli jedné módní věci, která se bude líbit sluníčkářům.

lukas1038
11.11.2020 3 z 5

Schopnost propojit všechny příběhové zvraty je u autorky vážně mimořádná. To ukázala i u Kříďáka. Neskutečně oceňuju napínavé konce kapitol, které mě nutí číst dál. Příběh byl ovšem od poloviny trochu předvídatelný a konec lehce překombinovaný.

Adél784
11.11.2020 4 z 5

Za mě od autorky nejslabší kniha, měla jsem po Kříďákovi a Jámě asi velká očekávání.
Každopádně je to čtivý, mrazivý a děsivý příběh, kde je zakombinovaný dark web...
Předešlé dvě autorčiny knihy ale doporučuji více:)
4/5

Zzofinka
03.11.2020 5 z 5

Od zacatku mel pribeh spád,s kazdou dalsi strankou jsem byla zvedavejsi a zvedavejsi.Moc se mi to libilo!

Moniska2410
03.11.2020 5 z 5

Dámy a pánové to byla jízda. Jak se píše, mrazivé, děsivé, neodložitelné. Po Kříďákovi a Jámě další skvělá knížka, do skoro poslední stránky nedýchate napětím. Užila sem si kazdičký písmenko a už teď se těším na její další knížku.

Petraxxx
31.10.2020 5 z 5

Zajímavá zápletka, čtivé od samého začátku. Autorka nezklamala.

adevis
31.10.2020 5 z 5

Tak u mě to bylo takhle. Od Kříďáka jsem díky jeho reklamě všude kolem očekávala asi víc. Zklamal mě. Dala jsem mu 2 hvězdy z 5. Jáma paráda! Byla jsem z ní moc nadšená. A vím, že se mi líbila o dost víc než první kniha. Té jsem dala 5 hvězd. A abych se dostala konečně k poslední, aktuální novince...
Včera jsem ji dočetla. A je to bomba!!! Nečekala jsem, že Jámu něco překoná. Četla jsem ji jedním dechem. Četlo se to krásně. Postavy mi všechny sedly. Boží prostě. Líbil se mi námět, i když byl podobný jako ve Stříbrné cestě, ale u toho ta podobnost podle mě končí. Ti druzí hodnotím nejlépe ze všech třech knih. Těším se na další autorčinu knihu. A jestli je tu někdo, kdo nečetl ani jednu, tak doporučuji! :))) 5/5 hvězd

karol.cadex
30.10.2020 4 z 5

Když se Sídžej nesnaží kopírovat Stephena Kinga, tak to překvapivě dopadne velmi dobře! Vážně, oproti předchozím knihám má tohle svoji hlavu a nesnaží se to vypadat jinak. Už kdysi jsem psala, že Tudor řemeslo psaní ovládá skvěle, jen bych ráda četla něco víc z ní - to se mi zde poštěstilo. Na druhou stranu se ale Ti druzí nijak nevymykají dnešnímu standardu bestsellerových thrillerů, takže pokud se mě na knihu zeptáte příští týden, řeknu vám, že byla fakt dobrá, ale víc z ní už asi vědět nebudu.

85098211
27.10.2020 5 z 5

Autorčiny knihy mám ráda, líbí se mi její styl psaní a oceňuji, jak skvěle dokáže vykreslit atmosféru. Sice se mi nejvíc prozatím líbila její prvotina Kříďák, ale i tato kniha je výborná. Příběh mne okamžitě vtáhnul do svého víru a nepustil až do poslední stránky. Úplně na začátku jsem se moc neorientovala v postavách, ale nakonec se ukázalo, že všechno je propojené více, než jsem si původně myslela ;-). Gabe se svým neustálým hledáním dcery, o které je přesvědčen, že stále žije, potom Fran, která má u sebe holčičku tolik podobnou Izzy, a také Samaritán nebo Kate. Tito lidé (a ještě i spousta dalších) vystupují v knize nejdříve víceméně jako jednotlivci, aby se na závěr jejich cesty protnuly a vše se vysvětlilo. Autorka mne opět dokázala příjemně překvapit, přestože se tentokrát vyhnula hororovým prvkům. Vysoké hodnocení si zaslouží plným právem a také doporučení autorčiným příznivcům :-).

Babouš
26.10.2020 4 z 5

Jak už tady bylo zmiňováno, nejmíň mysteriózní kniha C. J. Tudor. Zápletkou se skoro blíží klasickým psychothrillerům jako od Gillian Flynnové, Karin Slaughter nebo B. A. Paris. Mně se ale v knihách C. J. Tudor to lehké hororové naladění líbí, takže mě mrzí, že tentokrát ho autorka tolik nerozvíjela. I když náznaky tady taky jsou. Příběh má skvělé tempo a i když jsem se zpočátku trochu ztrácel v ženských postavách (je jich tam opravdu hodně a všechny jsou nějak provázané), nakonec to do sebe všechno zapadlo. Ale pokud bych mohl autorce radit, příště bych prosil zase něco jako Jámu nebo Kříďáka :)

Ajuszka
26.10.2020 5 z 5

Tak jo, autorka se stává čím dál lepší. Kříďák mě nebavil, Jáma byla super a tohle?Tohle byla pecka. Přečteno jedním dechem,napínavé od začátku do konce. Fakt jsem se ani chvíli nenudila. Těším se na další knihu

soupik2012
26.10.2020 5 z 5

Když si odmyslím prvky nadpřirozena, které podle mě knize trochu ublížily, tak příběh působil docela věrohodně. Pomalejší tempo vyprávění, na které jsem již u této autorky zvyklá z jejích předchozích dvou knih, mi ani tentokrát nevadilo. Bohužel byl příběh příliš předvídatelný a to včetně mystické vložky. Žádný zvrat se na konci příběhu nekonal a tak jsem byla ochuzená o větší napětí. Bylo to dobré, ale Křídák zůstává nepřekonán. Audioknihy této autorky čte pokaždé pan Vasil Fridrich a svou práci zvládá více než dobře.

Dela111
22.10.2020 5 z 5

Thriller Ti druzí přináší promyšlený a skvěle vystavěný příběh s kapkou nadpřirozena. Nápaditá zápletka je zpracována do výborného thrillerového děje. Jediné co bych přidala, stejně jako u Jámy, je trochu větší spád. Ale i tak se kniha těžko odkládá.

Možná se i tady opět setkáme s mnoha komentáři o napodobování Kinga. Já tohle neposoudím, protože Kinga nemám celého načteného a hlavně je mi to naprosto jedno. U thrillerů se náměty opakují často, jde především o zpracování, o schopnost čtenáře zaujmout a udržet ho v napětí a to se tady povedlo. Mě knihy C. J. Tudor baví, mají vždy působivou atmosféru a jsou neobyčejně propracované a poutavé.
90%

PéEm
15.10.2020 4 z 5

Ze všech tří knížek se mi líbila nejvíc. V předchozích dvou jsem našla nevysvětlené,nedotažené věci. Tady si možná mohla odpustit tu magickou linku s Isabellou,ale jinak to bylo fajn čtení.

petrarka72
14.10.2020 5 z 5

C. J. Tudor zraje jako víno - a i když stále cítím kingovské inspirace (v tomto případě kombinaci Nezbytných věcí s Pytlem kostí; k tomu se člověk neubrání vzpomínce na stejnojmenný film), baví mě čím dál víc. Napětí je s hororovými a mysteriózními prvky namícháno tak akorát a i když neproběhne žádný cliffhanger, pár překvapení se koná. A k tomu to přesvědčivé líčení radostí i bolesti rodičovství...

RennyWest
08.10.2020 3 z 5

Četlo se to dobře, i když žádné velké překvapení, např. díky nějakému zvratu, se nekonalo. Taky ten závěr mi nesedl, na můj vkus příliš překombinované.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972