Stopy mizí v mlze

Stopy mizí v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262592/bmid_stopy-mizi-v-mlze-Lz0-262592.jpg 4 72 23

Thomas DeQuincy série

Geniální, leč nechvalně proslulý konzument opia Thomas de Quincey spolu se svou dcerou Emily a společníky ze Scotland Yardu se utkají s nepřítelem – s vrahem, který si vybírá oběti v horní vrstvě britské společnosti. Důkazy totiž naznačují, že poslední obětí má být samotná královna Viktorie…

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Alpress

Inspector of the Dead , 2015

Kačudovič
15.03.2016 5 z 5

Morrell je prostě Morrell. Ať napíše cokoliv, nikdy z toho nebude nic, z čeho bych byl zklamaný. Někdy si říkám, že kdyby sepsal manuál pro použití tampónů, tak si je asi sám začnu rektálně zavádět.

encyklopedie
21.02.2016 5 z 5

Druhá historická detektivka vystavěná kolem skutečné osobnosti od "Ramba".
David Morrell dávno přesvědčil, že není pouhý Rambo. Jeho unikátní thrillery ze současnosti kralují na žebříčcích nejprodávanějších knih, a Morrell se řadí k nejprodávanějším autorům dneška.
A podruhé se ponořil do historie,ted až do roku 1855. Policie se stává profesní, metody vyšetřování se zdokonalují, stejně tak ohledávání místa činu. A je tu případ, jako vyšitý - brutální vražda v kostele plném lidí, kterou však nikdo neviděl…
Morrell prostudoval množství dobových pramenů a vynasnažil se, aby z nich co nejvíc mohl nastražit čtenářům do příběhu. Je tu obraz Londýna plného špíny a chudoby.
A už stačí se jenom začíst ....

Dandy87
06.02.2016 5 z 5

Původně jsem měla v úmyslu knihu ocejchovat jako čtyřhvězdičkovou. Během čtení jsem měla pocit, že příběh nesplňuje TO velké očekávání, které samozřejmě souviselo s nadšením z prvního dílu této vydařené série. Ovšem opět se ukázalo, že má smysl knihy číst až do jejich konce, neboť právě tam na nás může čekat to velké NĚCO, po čem toužíme ještě předtím, než se začteme do první stránky, a co nesmí v knize chybět, aby dosáhla na vrchol. A proto dávám pět hvězd za konec, který rozbouřil mé nitro.