Těžký časy

Těžký časy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11247/bmid_tezky-casy-Qm9-11247.jpg 4 451 45

Pětatřicet kratších povídek kontroverzního amerického autora vypráví o nekonvenčních hrdinech z okraje společnosti v Americe 80. let 20. století. Bezcílná a mnohdy sebedestruktivní existence na okraji společnosti Bukowského hrdinům připadá přirozená a vlastně jediná možná. Alkohol, drogy, sex i násilí jsou běžnou součástí jejich života, který oni sami považují za svobodný a který nemají sílu či nechtějí jakkoliv měnit. Syrová autentičnost výpovědi, podpořená bohatou osobní zkušeností, činí z těchto próz silný, i když nikterak líbezný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Pragma

Hot Water Music , 1983

Targa Dall
25.08.2013 3 z 5

Já to musel odložit v třetině. Zpočátku mě to bavilo, ale pak mě to syrovost a hrubost bavit přestala. Je to silný kafe, tenhleten Bukowski..

bud muj eidam
10.04.2013

super, typický Bukowski, nezklamal, egocentrický člověk odhaluje svoji duši až nadřeň

smetyl
10.06.2012 5 z 5

Hodně dobrý Bukowski. Skvělá je ta surovost a opravdivost všech příběhů. Charles se s ničím nepáře. Prostě chlastání, žraní, hulení a šukání. To je život. Aspoň všech Bukowskiho hrdinů. Teda "hrdinů". Většinou jde o zoufalce a vychlastance, které vychovala doba. Povídky jsou prostě boží. Bavil jsem se u toho.

DustinMind
18.08.2011 5 z 5

Tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Několika stránkové povídky, které mě většinou vážně hodně rozesmály. Rozhodně patří jedněm z nejlepších od Bukowskiho.

Apache
30.11.-0001 5 z 5

Spolu se Všemi řitěmi světa nejlepší u nás vydaná Bukowského povídková sbírka. Obsahuje 35 krátkých (obvykle tří až pětistránkových) povídek. Dobrá třetina z nich patří k nejvtipnějším (a některé k nejvíce šokujícím) textům, jaké kdy Bukowski napsal. Naprosto ideální "úvod do problematiky" pro ty, kteří s tímto autorem začínají. Pro fanoušky pak jasná povinnost. Nejlepší kousky: Sestup a pád, Veliký básník, Políbils Lilly, Hořící dáma, Čtyři metráky, Četl jste Pirandella?, Pořádná kocovina, Miluju tě, Alberte, Pivo na rohu, Kudlanka nábožná, Home Run... a další.