Pavoučí kosti

Pavoučí kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78861/bmid_temperance-brennanova-pavouci-kosti-x1J-78861.jpg 4 115 20

Další spletitý případ sběratelky kostí John Lowery byl prohlášen za mrtvého v roce 1968. Údajně zemřel při letecké havárii ve Vietnamu a jeho tělo bylo pohřbeno v Severní Karolíně. Po čtyřiceti letech je Temperance Brennanová přizvána k případu utonulého muže v quebeckém Hemmingfordu. Oběť je identifikována jako John Lowery. Jak mohl ale tento muž zemřít dvakrát? A proč se tělo amerického vojáka objevilo v Kanadě? Brennanová, rozhodnutá najít odpověď, odjíždí do Severní Karolíny, aby exhumovala a prohlédla ostatky z hrobu. Musí odhalit složitý případ vraždy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Spider Bones , 2010

Luigi1
20.03.2023 4 z 5

Tato kniha mně chytla od samého začátku

marcela0282
15.02.2021 4 z 5

To jsem v techto chladnych dnech potrebovala, dostat se alespon v myslenkach nekam, kde je teplo a more :)

Autorku mam rada, knihy maji spad, humor je mily a inteligentni, navic ten vedecky pristup k veci... Par knih mi trvalo, nez jsem na hlavni hrdiny prestala nahlizet skrze postavy z televizniho serialu... Je to osvobozujici, knizni predloha mi je sympatictejsi.

V teto knize na mne tech jmen, obeti, bylo trochu moc, opravdu se to zamotalo jako pavouci sit... Nicmene, az si zase budu chtit precist prijemnou oddychovku, vim kam sahnout :)

kolacky
13.09.2020 5 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo. Sice blbé pro Katy, ale jinak... na jedničku!

moudivlacek
05.08.2018 4 z 5

Ze začátku se mi tento díl moc nelíbil, ale najednou to začalo být zajímavé, bylo víc mrtvol než jmen k dispozici, ale hlavně jsem se zas dozvěděla něco zajímavého z doby vietnamské války a jejích hrůz. A tentokrát musím přiznat, že mě autorka s vrahem překvapila, sice jsem byla blízko, ale neuhodla.
Plno napětí, jen jsem si nemohla pomoci a Katy mi přišla jako rozmazlená velká holka. Rozhodně tedy mé sympatie nezískala a ani na konci si to svým chováním moc nevylepšila.
Těším se na další díl.

EleanorJane
07.04.2018 3 z 5

Tuto knihu jsem objevila náhodou a byla to pro mě první kniha od autorky. A velká lovestory mohla začít... Okamžitě jsem se zamilovala do jejího stylu. Úžasně promyšlený případ. Prostě excelentní...

ivoiro
23.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha - držela mě v napětí po celý ČAS.

Laf
01.08.2017 4 z 5

Skvěle napsané a napínavé až do konce. Další povedená kniha. Doporučuji

Prateri
20.07.2017 4 z 5

Soudní antropoložka, kus kosti a máme příběh detektivní. Tady je na kostičce rýha, tady skvrnka a za chvíli už víme, komu stehno patří. Úžasná práce.
Jména mi taky dala zabrat, musela jsem dělat pokaždé inventuru postav, když jsem začala číst, ale stejně si nejsem úplně jistá, že jsem ty kosti správně přiřadila :-)).

minirock
02.05.2016 5 z 5

Zatím možná nejlepší knížka co jsem o Kathy četl. Zajímavý námět, atraktivní prostředí a napínavý děj. Možná snad trošku překombinované s těmi matkami, nematkami ale jinak spokojenost.

Aaron Lewis
08.11.2015 4 z 5

Je pravda, že tam byla chvíle, kdy už jsem nevěděla kdo je kdo a byla jsem docela zmatená, ale pak mi to zacvaklo stejně jako Brennan. Docela zajímavý téma, které mi sedlo.

Misa25
17.09.2015 5 z 5

Další neskutečný příběh, který mě neskutečně bavil...Pavoučí síť je skvělé přirovnání...:)))

nelakarpatiova
04.08.2015 4 z 5

Skvělá kniha, napínavá a skvěle psaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Pavlnka
08.04.2015 3 z 5

Moje první knížka této autorky, ale moc nadšená nejsem. Občas jsem se ztrácela ve jménech i v ději. Podle mě moc překombinované. Možná ještě zkusím nějakou jinou knihu a pak buď zavrhnu nebo budu pokračovat v četbě :). Vždy tvrdím, že jsou knihy lepší než seriál nebo film, ale tady to teda rozhodně neplatí.

šipek
22.01.2015 2 z 5

Tak pro mě tato kniha bylo obrovské zklamání. Spousta jmen,mnoho mrtvých,často nesrozumitelný děj. Mé první setkáni s touto spisovatelkou a asi poslední.

ovpana
27.09.2014 4 z 5

Trochu slabší ,dost se ztrácíte ve spoustě nalezených mrtvol...

rm
11.02.2014 3 z 5

Několikátá kniha autorky, tentokrát trochu zmatený (překomplikovaný) děj (nebo já:-)

wikiniki
10.11.2013 4 z 5

Knížka se četla dobře, i když jsem se místema ztrácela v ději. Ale Kathy opět nezklamala a napsala čtivou knihu.

syvritos
24.02.2013 5 z 5

Krom toho, že mě knížka dokázala vtáhnout a nabídla zajímavě provázaný příběh (jak jinak??!!) a atraktivní prostředí Havaje a centra JPAC, jsem se chvílemi i pobavila - jako např. když Kathy zmiňuje "svůj seriál":

"Tvrdíš, že jsi chytrý. Že znáš všechno o DNA. Určitě se díváš na Kriminálku Las Vegas a Zákon a pořádek. Možná i na Sběratele kostí, ale to už ti nespíš do hlavy moc neleze. Překvapuje mě, že jste s kámošem nepomysleli na takové věcičky, jako jsou otisky a kulky. Víš o čem mluvím? Říká se tomu stopy." (str. 234)

KarlaP
29.07.2012 5 z 5

Není to jen obyčejná detektivka, která vám přinese oběti a vrahy. Je to kniha obsahující tolik zajímavých informací, že když ji nakonec dočtete, jste opět o něco chytřejší. A to doslova. Kathy Reichs má můj obdiv nejen díky neskutečně úžasné práci, kterou vykonává (a že je v ní sakra dobrá!), ale právě díky těmto knihám, které nám nabízí. Je to skloubení jednoho z nejobtížnějších zaměstnáních a zároveň skvělého spisovatelského umu. Přečetla jsem už sedm knih a Pavoučí kosti mě ze všeho nejvíc uchvátily díky JPAC. Nikdy jsem o této organizaci neslyšela. Teď již vím, že jejím úkolem je vyhledávat americké občany, kteří jsou zadržováni jako zajatci a osoby, které zemřely ve válce. Jejich práce je nad míru velkolepá. Děkuji vám, Kathy, že jste mi o tom ,,řekla".

muchomurka
18.07.2012 5 z 5

Jako vždy napínavá detektivní zápletka. Přečetla jsem jí jedním dechem. Akorát by se někam konečně mohl pohnout vztah Temperance s detektivem Ryanem.

Kathy Reichs
americká, 1950