Temnota

Na islandském břehu je nalezeno tělo mladé Rusky. Po letmém vyšetřování je smrt prohlášena za sebevraždu a případ je v tichosti uzavřen. O rok později je detektivka Hulda Hermannsdóttir přinucena odejít předčasně do důchodu. Děsí se samoty a obává se, že se znovu vynoří vzpomínky na její temnou minulost. Než dočista odejde, dostane však dva týdny na vyřešení odloženého případu dle jejího vlastního výběru. Ví přesně, který to bude: ta mladá Ruska, jejíž naděje na udělení azylu se vytratila na tmavém,studeném břehu neznámé země. Hulda záhy zjistí, že ve stejnou dobu zmizela další mladá žena a že si všichni nechávají něco pro sebe. Zdá se, že ve vyšetřování jí brání i její kolegové u policie. A čas zatím ubíhá. Hulda vraha najde, i kdyby to mělo znamenat, že ohrozí svůj vlastní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405154/temnota-Vin-405154.jpg 3.323

Temný Island (2.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Omega

Dimma (2015)

Kniha Temnota

orinka3

Psychologická detektivka - tak by se asi kniha dala nejlépe zhodnotit. Hulda, která to má "za pár", se pro vyšší věk stává v práci nepohodlnou a šéf jí dá nevybíravě na vědomí, že na její místo nastupuje mladá síla. Přesto jí dá šanci řešit nějaký odložený případ, ovšem netuší, že ona jeho nabídku vezme vážně. A tak se nebohá Hulda zaplete do něčeho, co neměla nikdy otevírat. Jako pověstná červená nit se celou knihou táhne pedofilie. Ke konci knihy do sebe všecko správně zapadne a čtenáři se rozjasní. Takový konec jsem ovšem nečekala, chudák Hulda. Kniha se čte dobře, je tam ale, jako obvykle, dost tiskových chyb.

happy-smile

Kniha měla podle mě větší spád než předchozí spisovatelova detektivka - ta byla spíše taková poklidnější. Tady se mi zdálo, že už je autor trochu zkušenější. Jediné, co můžu vytknout, je, že se autor až moc zaměřoval na to, že má jít hlavní hrdinka brzy do důchodu a že bude osamělá. Chápu, že v reálu by si to Hulda asi taky takto pořád dokola opakovala, ale v knize to bylo docela rušivé, tj. otravné. :-) Ale jinak za mě povedená kniha a těším se na další.

eva3992

Detektivní příběh z krásného Islandu, kdy má policistka Hulda jen pár dní na to, aby vyřešila jeden odložený případ, než sama odejde do důchodu. Zároveň se dozvíte o ne zrovna šťastném osudu hlavní hrdinky.
Knížka má spád, je napínavá a velice čtivá.

astra3

Vcelku dobrá detektivka. Konec překvapivý. Epilog - o mrtvých jen to dobré?

Zara

Pro nás - milovníky smutných a povětšinou nešťastných severských duší - jde o nádherně čtivé stvrzení těchto atributů.
Pro čtenáře, kteří v titulu spatřují slibnou vidinu "temných" zvráceností včetně epických zvratů pak jen zřetelné zklamání (viz některé komenty a příslušná hodnocení). Howgh!

ilčidlo

Rychle se četla, ale po přečtení přemýšlím nad ní. Vůbec nedovedu pochopit jak mohla matka a policistka nepoznat 3 roky zneužívání své dcery a to je jen jeden příklad. Nějak je mi po přečtení této knihy smutno

Pajule35

za mne pecka. v pulce knihy jsem si myslela, že znám vraha ale pak přišel takový obrat... Kniha se četla velmi dobře, krátké kapitoly, měla jsem jí přečtenou během jednoho dne.

pasici007

Velmi příjemně napsaná kniha se skvělým námětem. Nečekala jsem takovýto konec, ani viníka. Bylo mi líto, když jsem četal o typické, i pro nás, brokracii, jak starého nahradit mladším...

islandské detektivky

Ragnar Jónasson