Pán stínů

Pán stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394323/mid_pan-stinu-Nco-394323.jpeg 5 448 69

Životy lovců stínů svazuje povinnost. Parabátai bojují bok po boku a stejně tak i umírají, ale nikdy se do sebe nesmějí zamilovat. Emma Carstairsová ví, že láska, kterou cítí ke svému parabátai Juliánu Blackthornovi, není jen zákonem zapovězená, ale mohla by je také oba zničit. Ví, že by se od Juliána měla držet dál, jenže jak by mohla, když rodina Blackthornových čelí nepřátelům hned na několika frontách? Jejich jedinou nadějí je Černý spis mrtvých, mocná kniha, kterou se všichni snaží získat. Není to snadný úkol. Pokračování strhující trilogie Temné lsti, ve jejímž prvním díle Paní půlnoci Cassandra Clare poprvé představila čtenářům nebezpečný a vzrušující svět odvážných lovců stínů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , #booklab

Lord of Shadows , 2017

Nelly
07.06.2018 4 z 5

Jsem trochu na rozpacích - kniha je čtivá, ale má pro mne poměrně dost nedostatků - děj je sice promyšlený, ale všechny jeho kličky jsou tak nějak povrchní, nedotažené, citové vztahy hlavních postav (a že jich není málo) mi v tomto díle připadají příliš vykonstruované nebo prostě nepropracované. Celá kniha mi přišla slátaná horkou jehlou. Možná je to jen příprava na další díl, kde bude vše dovysvětleno, dopracováno do detailů. Proto za mne slabé čtyři hvězdičky. Jo a co mi vadilo, že autorka musí do jedné knihy nacpat co nejvíce menšinově zabarvených postav (proboha, je to fantasy svět pro mládež a ne sociální román!).

MíšaS.
31.05.2018 4 z 5

Tím koncem mi Cassie zlomila srdce...

preny
29.05.2018 5 z 5

Nemohu se dočkat třetího dílu,poutavé,napínavé,smutné i vtipné,prostě bomba. Od této autorky se nedá čekat nic jiného.

Viral
20.05.2018

!! MŮŽE (a nemusí) OBSAHOVAT SPOILERY !!

Cassandřiny knihy miluju od samého začátku a tady tomu (nepřekvapivě) není jinak. Bohužel se mi ale tato kniha zdá zatím její nejslabší. Milostných zápletek je tam tolik, až to ubírá příběhu na jeho kvalitě. Co se týče Diany, to její tajemství mi přišlo jako to nejtrapnější, s čím se dalo přijít. Ale abych nepsala jen to špatné. Takhle kniha nám nabídla pohled do tolika dimenzí a přinesla tolik zápletek a (nečekaných?) problémů, že všechna negativa ustupují do pozadí a já se prostě nemůžu od příběhu odtrhnout. Ten konec mě upřímně dostal, i když u Cassandry to není nic neobvyklého, ale tohle jsem opravdu nečekala. Knížce bych dala tak 7 z 10 :)

Kamie
17.05.2018 5 z 5

Úžasná kniha, která mě trhá na kusy.

A235711
15.05.2018 5 z 5

Nevím jak se to Cassandře daří, ale její díla jsou čím dál tím lepší.
Nejvíc se mi asi líbí jak rozvíjí dějové i zamilované příběhy do několika stran, takže i když se vám nějaká část tolik nezamlouvá, stejně potřebujete číst dál, protože se tam zároveň odehrává minimálně jedna část děje, u které potřebujete znát rozuzlení.
V této sérii se též Cassandře povedlo vymyslet obrovské množství úžasných kladných hrdinů, jež je nemožné si nezamilovat. Julián a Emma jsou zajisté zajímaví, ale k srdci mi zatím mnohem víc přirostly trojice Kieran, Mark, Cristina a Livy, Kit a Tibo, který je podle mě nejdokonalejší postava celé série.
U knížek podobného typu mám většinou problém s tím, když vztahy dostanou do takové té naprosté zamilovanosti, protože mi to prostě připadá strojené a nereálná. Cassandře se ale lásku podařilo vyjádřit a napsat takovým způsobem, že mě až některé části dojaly k slzám. Celkově si tak nějak nepamatuju, kdy by ve mě čtení knížky vyvolávalo tolik silných emocí najednou, jako je strach, úzkost, radost, pocit perfektních okamžiků a naprostou potřebu obejmout, utěšit, anebo alespoň potkat některou z postav

Musím smeknout klobouk Cassandro,
Pán stínů rozhodně patří mezi nejlepší knížky jaké jsem kdy četla.

rycccy
10.05.2018 5 z 5

Tak a kniha je přečtená a musím říct jen SKVĚLÍ SKVĚLÍ SKVĚLÍ.
Obálka je opět velmi povedená, krásně lesklá a ta modrá ořízka - skvělí
Miluji Lovce Stínů, miluji Emmu, Juliána, Tiba, Livy, Kita, Marka ( Dru a Tavy se zatím moc neprojevili, i když Dru už pomalinku začíná - určitě je budu milovat také ). Velmi překvapil Gwyn. A konečně jsme se dozvěděli proč Diana nemůže převzít Institut a být jeho ředitelka, velmi mě to překvapilo, ale néé pohoršilo. Čekal jsem u Diany nějaký jiný zamotaný příběh a ano tento byl taky zamotaný, ale nečekaný. Toto je v pořadí jedenáctá kniha o Lovcích Stínů a musím říct, že mě to neustále baví číst. Kniha je opravdu nabitá na každé stránce akcí, částečným rozuzlením nebo úplným. Nechápu jak se to autorce povedlo, aby byla každá stránka v této knize tak nadupána , četl se to o poznání trochu déle než ostatní knihy. Přisuzuji tomu , že mě to nutilo číst pomalu, jelikož jsem se bál, že mi něco uteče.

SPOJLER:

Trochu mě už štvalo jak je to celé zamotané - co se týká lásky. Emma a Julián , Emma a Mark , Mark a Cristina, Mark a Kieran, Cristina a Diego, Diego a Zara ... prostě opravdu zamotané. Ani jsem už nečekal, že by se to mezi Emmou a Juliánem mohlo zlepšit - aspoň ne v této knize. Už akorát chyběli ostatní členi rodiny i když mezi Tibem a Kitem bude také něco hlubšího - tak jsem to cítil. Zároveň si ale myslím, že podle toho jak to na posledních stránkách dopadlo bude vůbec štěstí, že Tibo nezemře žalem - jedna jeho část každopádně umřela, záleží jestli jí někdo vyplní a tím někdo bude Kit - aspoň si to myslím, ale budete opravdu těžké. To co udělala Annabel je naprosto příšerný a neomluvitelný. Opravdu lituji Juliána, celou rodina drží a držel po hromadě ať to stalo cokoliv - je nelítostný.

Byl jsem velmi mile překvapen, když se tam objevili postavy z Nástrojů Smrti , i když to nebylo zas tolik překvapující jelikož se jedná stále o Lovce stínů a Jace a Clary toho dokázali tolik, že by bylo zvláštní, aby tam o nich nebyla ani zmínka, ale zjištění Claryiny předtuchy mě trochu mrzí, jelikož věřím že se vyplní. Je fakt, že s Clary Jacem jsem se tak nějak - horko těžko - rozloučil, ale neumím si představit kdyby se to mělo vyplnit a přijít o ni.

Každopádně si myslím, že rodina Blackhornovic to bude mít sakra těžký :-(

Michaela222
09.05.2018

No prostě waau!!
Nádherný, nepopsatelný, mooc doporučuji! Nechápu, jak vydržím čekat na další díl. Myslím, že autorka se ve všem překonala a ten konec? Bože, jak mohla! Neexistuje náhodou nějaká nepsaná dohoda mezi autorem a čtenáři? Vždyť takhle nemůže knihu ukončit, rozdrásala moji duši na kousíčky.

*může obsahovat spoiler*
Jak dokázala tohle všechno, radost, slzy, smutek, zlost, "válku", ztrátu a mnohem víc dostat do jedné knihy? Hodně se mi v díle zalíbila postava Kita, to jak se skamaradil s Livy a Tibem. O to horší pro mě byl ten konec, když jsem si tu jejich trojku tak oblíbila..

Tuhle knihu budu ještě dlouho rozdychavat, doporučuji všem příznivcům cassandry!
A nakonec můžu říct jen "jak je tohle vůbec možný, Ahh?! "

Nikaa1
29.04.2018 5 z 5

MÁŠ NELÍTOSTNÉ SRDCE, JULIÁNE.

Pán stínů, druhý díl téhle naprosto senzační trilogie, se povedl. Troufám si říci, že je to nejlepší kniha, kterou zatím Cassandra Clare napsala.

Děj se odehrává dva týdny po Půlnoční dámě. Emma se snaží držet od Juliána co nejdál, ale kvůli okolnostem se jí to moc nedaří. Blíží se totiž něco horšího, temnějšího než byla Temná válka. Staří hráči se vrací. Rodina Blackthornových se ocitá v jistém zmatku, jsou pod neustálým dohledem a nepřátelé se kolem nich seskupují.

V téhle knize se Cassandra se předvedla. Na začátku se nerozepisovala a nepopisovala svět - šla rovnou do děje po hlavě. Do čtení jsem se vžila během chvilky a kniha byla za mnou jako lusknutím prsty.

V téhle knize je mnoho ,,WOOOW EFEKTŮ", ze kterých jsem během čtení zvládala jen šokovaně mrkat. Na konci jsem dokonce nezvládla zadržet slzy.

Dávám pět hvězd a vřele doporučuji.

ps: Zbožnuji zdejší překlad. Děkuji, děkuji, děkuji!