Temné lesy

Temné lesy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3500/bmid_temne-lesy-IUW-3500.jpg 4 507 130

Před dvaceti lety zmizeli v hlubokých lesích kolem dětského letního tábora čtyři mladí lidé. Dva z nich byli nalezeni s proříznutým hrdlem, dva už nikdy nikdo nespatřil... Okresní státní zástupce Paul Copeland, známý pod přezdívkou "Cope", řeší právě nejdůležitější případ své kariéry. Snaží se dostat za mříže dva mladíky z bohatých a vlivných rodin, kteří znásilnili nezletilou černošskou prostitutku. Z příprav na proces jej ale vytrhne překvapivá událost. Je přivolán k identifikaci mrtvého, v němž poznává chlapce, který tehdy beze stopy zmizel v temnotě oněch krvavých lesů spolu s jeho vlastní sestrou. Ten mrtvý muž je ovšem o dvacet let starší, než by měl být. Cope se záhy pouští do soukromého vyšetřování. Nezahrává si ale s ohněm, když pokouší mocné tohoto světa a ruší dvacet let staré duchy? Tajemná zápletka, skvělá psychologická kresba postav, svižný děj, ale také vtipné dialogy a ironický nadhled - to jsou přednosti nové detektivky Harlana Cobena, kterou přečtete jedním dechem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Woods , 2007

Awča
10.07.2020 4 z 5

Autor je plodný, šikovný, s bohatou fantazií, chtěl toho obsáhnout strašně moc.
Jsem asi ve své podstatě jednoduchý čtenář, na mě to bylo příliš, KGB, bohaté elity, rasová otázka... nebyl tam prostor vytvořit si k některé z postav hlubší pouto.
Kniha je to dobrá, ale úplně mě nevtáhla, od autora jsem četla lepší kousky.
Ovšem za přečtení stojí.

naad
09.07.2020 4 z 5

Perfektní kniha, výborně se mi četla, ale místy připomínala červenou knihovnu.
Zjistil jsem, že na motivy knihy je natočen polský seriál.

ajasin
08.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Napětí, zvraty, tajemno. Vše výborně nadávkované. Moje první autorova kniha a už jsem natěšena na další.

Mandlevest
04.07.2020 5 z 5

Předpokládá se, že autoři se lepší knihu od knihy. To neplatí u tohoto génia psycho thrillerů, skvělé jsou i jeho první knihy. Temné lesy mě ve své době nějak minuly, tak jsem to napravila při 2.vydání této mimořádně čtivé, vele napínavé knihy, kterou mistr napsal již před mnoha lety. Prostě báječné, inteligentní čtení s opět sympatickým hrdinou, kterému budete fandit od první stránky. Mohu přečíst desítky knih s podobným námětem, ale tento autor je, v tomto velmi frekventovaném žánru ,pro mě, hvězda z nejjasnějších.
Doporučuji.

astroweb
22.06.2020 2 z 5

Rozhodně lepší, než seriál na Netflixu, který jsem ani nedodíval, ale oproti autorovým jiných dílům, které jsem přečetl a líbily se mi, poněkud dosti hodně složitější , až roztříštěné.

monci6485
17.06.2020 4 z 5

Jestli takhle funguje právní systém, nedivím se, že je všude takový bordel. Pro svou rodinu udělá člověk cokoliv. Nejde o spravedlnost, ale o to, kdo má větší moc a peníze. A ani hlavní hrdina neunikne..

MíšaS.
13.06.2020 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Četlo se to celkem rychle, ale i tak jsem přeskakovala odstavce, hlavně ke konci a na můj vkus to bylo dost překombinované.
Přijde mi, že autor chtěl splácat vše dohromady - 2. SV, KGB, politiku,kriminalitu mladistvých, rasové rozdíly apod.
Hlavní hrdina mi taky celkem lezl na nervy. Ano, chápu, je to správňák, ale to se kvůli tomu musí celou knihu obhajovat?

veronika5179
25.05.2020 3 z 5

Moje první setkání s Cobenem. Upřímně musím říct, že jsem si více užívala vtipné vsuvky, autorův humor a popis z každodenních životů jednotlivých hrdinů. To bylo na jedničku. Krimi zápletka, vyšetřování a následné zázračné (až úsměvné) vysvětlení na posledních stránkách - to už na jedničku nebylo. Každopádně Cobenovi dám ještě šanci, čte se hodně dobře a třeba mi tento příběh jenom nesedl.

m_martina
15.05.2020 5 z 5

Pro mne jedna z nejlepších od Harlana Cobena. Strhující čtení!

Katania
14.05.2020 5 z 5

Originální, napínavé, čtivé. Harlan proste umí!

chrudas
02.05.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, opět Harlan Coben nezklamal.

ArwenAragorn
26.04.2020 5 z 5

Přečetla jsem před lety, byla to moje první Cobenovka a moc se mi líbila. Hned jsem si začala vyhledávat další knihy autora. Teď jsem se k ní znovu vrátila a musím říct, že pořád patří k tomu nejlepšímu, co Harlan Coben napsal.

Babouš
20.04.2020 5 z 5

Výborné čtení. Coben opět dokazuje, že se mu "mistr zvratů" neříká pro nic za nic. Na začátku sledujeme dva případy, které spolu nijak nesouvisí, ale přesto jeden pomůže sympatickému hlavnímu hrdinovi vyřešit druhý. Od knihy jsem se dokázal odtrhnout jenom když jsem musel spát nebo jíst :)

certik003
03.04.2020 5 z 5

Coben jako vždycky rozvinul několik příběhů, které se na konci spojí do překvapivého konce. Knížka je čtivá a napínavá.

MilanCFC
25.03.2020 5 z 5

Se zcela čistým svědomím dávám plné hodnocení. A zasloužené. Pravda, malinko mi chyběly ony "Cobenovské" minivětičky, které v sobě mají tolik ironie a humoru a které považuji za jeden z takových autorových podpisů, ale rád si na ně počkám do další knihy. Protože v této knize bylo jinak všechno, a především napětí a spád. Četl jsem jen chviličku a najednou jsem zjistil, že jsem hluboko za polovinou - až tak se to četlo samo. A na závěr dobré zamyšlení se nad minulostí. Takže celkově super.
A také z tohoto díla bude televizní seriál, pokud jste to nevěděli. Má vyjít letos. Tentokrát si to vzali na starost Poláci, tak jsem zvědavý!

Kalina
29.02.2020 4 z 5

Kniha se četla celkem dobře. Tak trochu detektivka, trochu právnického prostředí a trochu psychothriller. Pár pasáží bych zkrátila, ale to je jenom můj názor. Příběh jako takový je moc pěkný.

bekule
28.02.2020 3 z 5

3,5
Mé první seznámení s autorem proběhlo tak nějak moc v poklidu. Očekávala jsem drsnější, temnější četbu. Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky ale pošetřím si je na další Cobenovy knihy, doufám že budou napínavější. Tady byla zápletka velmi nadějná ale možná až moc překombinovaná a hlavně příběh se na detektivku strašně táhl.
------------------------------------------------------------------------------Výzva 2020/11

Vikos
08.02.2020 5 z 5

Harlan Coben nikdy nezklame. Napětí provází celou knížku. :D

Knihomolka97
14.01.2020 5 z 5

Čtvrtá kniha od autora a po čtvrté jsem naprosto nadšená. Za mě to bylo perfektní. Překombinované? Možná, ale líbilo se mi to. Bylo to zamotané až do úplného závěru a vše nakonec dávalo smysl.
Jen asi příště nebudu číst před spaním. :-D

Marokoko92
13.01.2020 4 z 5

Knížky tohoto autora mám ráda, ale tahle mi přišla slabší. Nicméně se dobře četla a konec byl celkem překvapivý.