Temné kouty

Temné kouty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180131/bmid_temne-kouty-Dd8-180131.jpg 4 1812 420

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dark Places , 2009

Sarkyss
27.01.2016 5 z 5

Další z řady výborných příběhů této autorky. Autorčin styl psaní je velmi čtivý. Samotný děj mě opět uchvátil a knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji!

peklo
21.01.2016 3 z 5

Uf, dočteno. Už dlouho jsem nečetl knihu, kterou bych s takovým klidem odkládal. Kniha je sice napsána zajímavým stylem jazyka, ale měl jsem problém se do ní začíst. Nevadilo mě, že příběh se pohybuje ve dvou časových rovinách, byl jsem i smířen s faktem, že postavy jsou převážně nesympatické a nebude možné se s žádnou ztotožnit, ale vyloženě mě iritovaly ty neustálé vzpomínkové odbočky, které mě fakt nebavili. Navíc příběh má lehce předvídatelný závěr, takže konec je jen částečně překvapivý.

Rose18
16.01.2016 3 z 5

Drsné a zajímavé čtení. Bohužel se mi opět potvrdilo, že Gillian Flynn prostě nedokáže udržet konec knihy v tajnosti. Opět jsem ho věděla hned na začátku.

Janet11
11.01.2016 5 z 5

Moje druhá kniha od Flynnové a jsem z ní stejně nadšená. Skvěle napsané a napínavé až do konce. Závěr mě opravdu překvapil a nečekalo jsem ho, takže za mě plný počet. Doufám, že autorka bude pokračovat ve stejném duchu.

jiri77
11.01.2016 5 z 5

Ohromně čtivé a napínavé. Jeden z nejlepších thrillerů které jsem četl.

renata67
04.01.2016 4 z 5

Četla jsem Zmizelou a teď Temné kouty. Temné kouty se mi četly rozhodně líp, než Zmizelá. Pro mě byly čtivější.

ITGIF
01.01.2016 4 z 5

Do knihy je těžké se začíst, Zmizelou od Flynnové jsem nečetla, tedy nemám porovnání, ale Temné kouty měly opravdu hodně omáčky kolem, ovšem všechna ta omáčka kolem do sebe skvěle zapadla a na konci jsem ani nedýchala! Doporučuji.

petra8695
15.12.2015 2 z 5

Kniha je celkem čtivá, přesto jsem některé pasáže prostě přeskakovala. Vadilo mi, že ze zajímavých a napínavých chvil byly najednou nudné popisující. Celou knihu provází hořkost a beznaděj. Konec mě vyloženě zklamal! Celá je taková trochu prvoplánová, jakoby si autorka řekla "Napíšu bestseller!", začla to tam ťukat a nechala se trochu unést a pak nevěděla, jak z toho vybruslit, a tak to trochu překombinovala... Ale místy mě určitě bavila a těšila jsem se na rozuzlení.

ivzu77
02.12.2015 4 z 5

Temné kouty - čtivé, napínavé, flustrující, neočekávané. Příběh se mi "líbil", smutný osud farmářské rodiny. Prolévání dějů mi nikterak nevadilo, naopak jsem věděla, že nyní vypráví Liby současnost a nyní je popisovám osudný den z pohledu syna Bena a nebo matky Patty.
Po přečtení se chystám shlédnout filmové zpracování.

thooomasek
28.11.2015 3 z 5

Příběh celkem fajn, ale ke čtení jsem se musel nutit. Málo akce, překvapení. Nevím..už si jí asi nikdy nepřečtu

Veeris
20.11.2015 5 z 5

Má druhá kniha od této autorky. Musím říct, že Gillian je opravdu originální. Strašně se mi na jejich knihách líbí ta reálnost (ne jak jsou všichni krásní, bohatí, milujou se, mají orgasmus sotva se sebe dotknou a všchno dobře dopadne... - ale i takové si občas přečtu, pokud jsou dobře napsané). Má skvělý styl psaní, i když na samém začátku si vždycky říkám to mě nebaví, tak pak se to skvěle rozjede. Doufám, že bude psát další díla.

šipek
16.11.2015 5 z 5

Tak u této knihy nemusím ani přemýšlet nad počtem hvězdiček, prostě vynikající kniha od výborné autorky. Přehledně se prolínají dvě časová období , vše do sebe zapadá. Tak jsem nechtěl tuto knihu ani odložit. Čtenář netuší jak to vše dopadne.

Zrzavá_Tereza
15.11.2015 5 z 5

Vůbec jsem se ze začátku nemohla začíst, ale vůbec... a to proto, že hlavní hrdinka mi ze začátku byla nesympatická a až děsivě se mi chvílemi podobala.
Nakonec jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Vynikající. Depresivní, ale vynikající.

janina.kub
14.11.2015 4 z 5

vynikající
deprimující
jako máma dvou dětí jsem trpěla
nelze vystihnout komentářem, to si musíte přečíst, pokud nečekáte konec alà sandra brown

Christienne
08.11.2015 4 z 5

Dobrá kniha, do některých pasáží jsem se však musela nutit...

BernardBlack
30.10.2015 5 z 5

Gillian má "na ženskou neskutečné koule" (feministky prominou:) Někdo tu psal, že nechápe co pana Kinga (mmch svým stylem a tím jak "dokáže vystihnout naše horší já" mi ho velmi připomíná) na téhle knize tak děsilo...žádná vesmírná monstra, ale to největší zlo se skrývá v nás (v povrchním a odsuzujícím davu-společnosti)Na zbraně či řízení auta potřebuje testy a papíry...ale dítě může mít každý ču....:(mohl snad Ben či Libby dopadnout jinak?kniha o tom jak nás (de)formuje prostředí a rodina ve které vyrůstáme...prostě mistrovské dílo, ze kterého mě bude ještě léta mrazit..

Kamienkova33
26.10.2015 4 z 5

Zápletka je veľmi dobre vymyslená, dej tiež, ale na môj vkus to bolo príliš rozťahané, hlavná hrdinka mi liezla na nervy.. Na nete som našla väčšinou dobé hodnotenia, takže je možné, že som jedna z mála, ktorej kniha až tak neučarovala. Nemôžem povedať, že sa mi vyslovene nepáčila, ale musela som sa chvíľami nútiť, aby som ju dočítala, chvíľami ma strhla, takže som ju dočítala viacmenej zmätená.

Rade
25.10.2015 4 z 5

Nejsilnější dojem z knihy je, že ani jedna z postav - a že se jich tu vyskytuje, není sympatická… Zvláštní životy, divné vztahy, chudoba, špína, násilí…
Z knížky pocit spíš depresivní, ale to byl jistě záměr. Jako detektivka dobré, jako psychologická studie výborné.

nejpet
17.10.2015 3 z 5

Temné kouty jsou na mě místy až moc temné, nedivím se těm, kteří je odložili, protože je v nich až moc násilí. Já jsem je odložit nedokázala, originální, fascinující jako obvykle. Pro mě ale Zmizelá vede.

jana9674
15.10.2015 3 z 5

Je to dobré, ale ne tak dobré jako Zmizelá a Ostré předměty. Rozuzlení je podle mě trochu překombinované.

vraždy zfilmováno napětí rodinné vztahy psychologické thrillery

Gillian Flynn
americká, 1971