Vlci z Cally ekniha

Vlci z Cally jsou pátou knihou z celkem sedmi knih tohoto dlouhého příběhu. Pistolníci se opět vydávají na cestu za Temnou věží. Nečekaně je ovšem vyhledají vesničané, kteří je požádají o pomoc a úlevu, neboť jsou sužováni bytostmi, jež nazývají Vlky. O pistolnících z rodu Eldova je totiž známo, že žádost o pomoc nikdy neodmítnou. Ale i zdánlivé zdržení může znamenat další oddálení na cestě Paprsku. Po vrcholném utkání ve skleněném paláci s Rolandovým dávným známým (Flaggem nebo Martenem... nebo - možná - Maerlynem) a po strašlivém odhalení - že Roland z Gileadu zabil vlastní matku, protože ji považoval za čarodějnici Rheu - se čas opět změnil. Cestovatelé pochopili, že někdo - nebo nějaká síla - je přenesl řidinou zpátky na stezku Paprsku. Poblíž, na větvi stromu, byl připíchnutý vzkaz od bytosti, kterou Roland málem v paláci zabil. "Vzdejte se Věže. To je poslední varování." Opravdu k smíchu. Roland by se Věže nevzdal, stejně jako by nezabil Jakeova ochočeného brumláka a neupekl si ho k večeři. Nikdo z nich by se nevzdal Rolandovy Temné věže. Bůh jim pomoz, zůstanou v tom až do konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407596/big_vlci-z-cally-To4-407596.jpg 4.5952

Temná věž / Temná veža 5.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Beta-Dobrovský

Wolves of the Calla, 2003

Kniha Vlci z Cally

MichelleKing
07. listopadu

Uffff.... páni.... tenhle patý díl Temné věže jsem četla tak zatraceně dlouho. Doslova jsem se do toho nutila. Bylo to takové nějaké zdlouhavé, příliš natahované a někdy i zbytečné.
Celou dobu jsem se těšila až příjde ten hrůzostrašnej boj s Vlky a nakonec to bylo ....no.. takové.... nic moc.
Teda po předchozím díle ČARODĚJ A SKLO jsou VLCI Z CALLY slabším odvarem.
Ale i tak Stephene Kingu, říkám díky.

Erutan

Když nemáš jistotu, musíš nechat Ka, aby si našlo cestu samo.

cziss

(+ SPOILER) Díl Čaroděj a sklo se mi líbil více. Zde setkáváme s novou, asi důležitou postavou, a dovídáme se další fakta z Rolandova světa a o věži. Děj se nicméně poměrně dost vleče a hlavní zápletka je nakonec poměrně rychle vyřešená.

Radiq

(+ SPOILER) Knihu jsem nečetl, ale poslouchal jsem audioknihu interpretovanou Liborem Teršem. Jeho neřesti v četbě se neustále opakují - anglická výslovnost názvů, intonace a často jakoby vynechaná interpunkce. Nechci ho pořád jen kritizovat (k jeho hlasu chovám docela respekt), protože v 95 procentech je to ok, ale ten zbytek pak právě strašně bije do uší. Co se týká knihy - ta je přesně taková, jak Stephen King popisuje: dlouhé přípravy a pak 5 minut střílení. Děj se rozjede několika směry a do konce je dotažen jen ten jeden. Mě v hlavě zůstaly hlavně 2 nezodpovězené otázky, které by mohly obsahovat spoiler, takže bacha: 1) Jakto, že se v Calla Bryn Sturgis rodí tak moc dvojčat? 2) Proč je robot Andy o příchodu vlků vůbec varoval? Jinak kvalita a zábavnost této knihy u mě stojí tak nějak na pomezí. Navíc cítím, že by se to mohlo vyrovnat vynikajícím Pustinám nebo Čaroději a sklu, ale asi mě ta Temná věž nepohltila tak moc, jak by bylo záhodno. Dostal jsem se do stavu, že poslouchám spíš ze setrvačnosti a zvědavosti, co se bude dít dál, než abych si to opravdu užíval. Z toho plyne, že v sérii hodlám pokračovat.

Rihatama

Jedno je jisté. King, jakkoli nesmírně ukecaný, je mou malou Černou věží. Podezírám jej, že knihy nepíše (ztvrdlými prsty na klávesnici), ale namlouvá či diktuje. Mnohdy mám pocit, že na papír prostě přehazuje své úvahy a myšlenky, které se průběžně větví jako myšlenky proslulého páně Švejka. Městečko Calla ve Středosvětě je sužovaná tajemnými Vlky a poté, co generaci, co generaci jeho obyvatelům unáší děti, se rozhodnou povolat si na pomoc sedm statečných, vlastně čtyři. King prostupuje vesmírem a světy, magie mu je věrnou družkou a roboti prohnanými soupeři, a přece tu a tam nechá vyplout na povrch onen starý westernový svět, kterému skládá hold koltem s olovem vždy připraveným k akci. Roland se svou suitou má na cestě k Černé věži opět jednu prácičku, při které je opět a zase nejdůležitější ne robot nebo stvoření z jiného světa, ale člověk sám a jeho síly i slabosti. To on musí přežít, dát průchod spravedlnosti a smysl lidskému životu. Říkám díky, mistře Kingu.

Blaufik

Odkaz na sedm statečných, nebo předchozí Kingova díla, už je jen takovou třešničkou na dortu, kterého se rozhodně nepřejíte.
I když se přiznám, že jsem měla z knihy strach, zvláště poté, co jsem úplně propadla předchozímu dílu, tak jsem si přišla na své a těším se, jak bude putování za Temnou věží pokračovat.

Faustka

Kdyby ta Callahanova upíří odbočka, nebyla tak natahovaná. Takhle jsou to čtyři poctivé "hopala." Sai Kingu, říkate něco..? .... To je dobře!

Cojavim

Líbilo