Tatínku, ta se ti povedla

Tatínku, ta se ti povedla https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318871/mid_tatinku-ta-se-ti-povedla-8fH-318871.jpg 5 289 50

Vyprávění dětem na dobrou noc. Pan Šíma dostal doma důležitý úkol: vyprávět každý večer svým dětem pohádku. On by nejraději pohádky četl, jenže jeho děti s tím nesouhlasili. Vyžadovali takové, jako byly ty od maminky: o zdánlivě obyčejných věcech kolem nás. Zdali se mu nesnadnou úlohu podařilo splnit a jak se jeho vyprávěnky na dobrou noc líbily, se můžete dozvědět z půvabné knížky Zdeňka Svěráka.... celý text

triatlet
24.02.2019 5 z 5

"Pohádka je vláha pro dětskou duši." (s. 13)
Doslova, a do posledního písmene, pohádkový ráj s rajskými kresbami Adolfa Borna.
Nápadité hraní se slovy docení čtenáři, kteří vnímají jazykovou hravost a vytříbenost.
Pane Svěráku, ještě další pohádky, prosím.

poetree
11.02.2019 5 z 5

Pecka! Svěrák prostě umí.

annettka1098
31.12.2018 5 z 5

Poslední den výzva a chyběla mi poslední kniha. Jaké překvapení, že mal první kniha, kterou jsem jako dítě přečetla sama byla poprvé vydána v roce mého narození. Osud! :-D
Pamatuji si, že se mi jako dítě kniha koc nelíbila a přečetla jsem jen jednou. Za to teď, s odstupem času se mi líbila moc!

DancerJaneBooks
21.12.2018 5 z 5

Poslouchala jsem tuhle knížku jako audioknihu a je strašně pěkná. Milá, vtipná a i poučná. Prostě Svěrák.

4xbabča
17.12.2018 5 z 5

Příjemné krásné počteníčko pro děti i pro dospělé, díky nádherné češtině pana Zdeňka Svěráka, který opravdu nikdy nezklame a jako třešnička na dortu knížku zdobí kresby Adolfa Borna. Opravdu velmi povedené!

SSTknihy
19.06.2018 5 z 5

Tak nějak nevím, jestli chválení textů pana Svěráka není nošení dříví do lesa. Já myslím, že i kdyby napsal telefonní seznam, bude mě bavit. A k tomu neodolatelný Adolf Born.... Co víc dodat.

tanuki
22.03.2018 5 z 5

Typicky svěrákovsky laděný příběh o tatínkovi, který sice nedisponuje vůbec žádným vypravěčským nadáním, ale i tak se (pod hrubým nátlakem vlastní manželky) do vyprávění pustí. Co taky jiného mu zbývá, že. Jak sám název napovídá, i přes počáteční nezdary můžeme očekávat šťastný konec. :o) Doprovodné ilustrace pana Borna jsou dokonalé.

yellowbanna
24.01.2018 5 z 5

Klasický Svěrák. Pozitivní, vtipný, originální. A s krásnou češtinou.

unicorn1
08.11.2017 5 z 5

Vtipná a dobrá knížka. Přečetla jsem to za jedno odpoledne.Nejvíce se mi líbila pohádka o peřině a polštáři. B-D

alcahanca
26.10.2017 5 z 5

Krásná, laskavá knížka. Vyprávěné pohádky jsou stejně nejlepší ;-)

Heyhey
10.08.2017 5 z 5

Srdcovka.

veronie
27.02.2017 5 z 5

V této knize jsem soucítila s tatínkem. Také pohádky raději předčítám :) Nicméně se tatínek zhostil úkolu statečně a opravdu se mu povedla :)

Barca1215
13.02.2017

Četla jsem tuto knihu v nemocnici a moc se mi líbila. Doporučuji potěší každého. (Je mi 13)

Jujanda
30.11.2016 5 z 5

Byla dobrá, líbily se mi především ty pohádky.

Apollka
18.08.2016 4 z 5

Přirovnání v knížce jsou skvělá- ,, pohádka je jako vláha pro dětskou duši''. Zdeněk Svěrák knížku pohádkově promyslel, vložil tam to, co byste na dobré pohádce neměli postrádat.

Papyn
29.03.2016 4 z 5

Originální, rychlý, jednoduchý a nepředvídatelný příběh. Řádky jsem hltala s očekáváním, co pan Svěrák zase vymyslel. Ačkoli jsem knihu slýchávala jako malá poměrně často, jsem ráda, že jsem celý příběh zapomněla a mohla si ho přečíst znovu. A už se těším, až ji za pár let opět vytáhnu z poličky.

"Pohádka je je vláha pro dětskou duši" - nejen pro dětskou, ale pro každou.

Anaš44
01.12.2015 4 z 5

Super knížka přečetla jsem ji za den

Taťka Hraboš
22.10.2015 5 z 5

Krátká knížečka, přečtená za jeden večer. Já jsem se bavil od začátku, na dětech bylo vidět, že je knížka zaujala až v okamžiku, kdy tatínek začal vyprávět pohádku O hasicím přístroji. Dílko prodchnuté Svěrákovým laskavým a trefným humorem, člověk jako by ho při tom čtení i slyšel.

debe
17.10.2015 5 z 5

Úžasná, pobaví se i rodiče...

lazenskaveverka
16.10.2015 5 z 5

Ano, ta se povedla. Pane Svěráku, děkuji. Taky máme moc rádi výhled z Kozákova!

pro děti od 6 let

Zdeněk Svěrák
česká, 1936
2013  87%Po strništi bos
2000  95%Dobytí severního pólu
2008  82%Povídky
2011  88%Nové povídky
2009  93%České nebe

Kniha Tatínku, ta se ti povedla je v