Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1307 385

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

AnettO
15.01.2021 5 z 5

Bezva napínavé čtení. Jako oddechovku určitě doporučuji! :)

careras.c
13.01.2021 5 z 5

..pěkné lehké čtení..

KattyV.
10.01.2021 5 z 5

Dobrý téma, mělo to spád a četlo se to samo.
Jako potetovaná raději už do Brightonu nepojedu. :-)

Radasek
09.01.2021 5 z 5

Byla jsem překvapená jak dobře se kniha četla. Za mě opravdu knihu doporučuji všem kdo máji rádi něco nového v detektivce.

NikolaVyb
17.12.2020 3 z 5

Tohle byla dobrá kniha. Krimi z nevšedního prostředí tetovacích salonů nás seznámí jak s prací policisty, tak tatéra. Příběh se mi líbil, zamlouvá se mi, že se zde pomalu odkrývala i dějová linie dalšího dílu a já se na pokračování těším. Pro citlivější čtenáře můžou být některé scény v této knize hodně nepříjemné. Co se týče pachatele, určité podezření jsem měla až ke konci, jinak jsem celou dobu neměla vůbec tušení. Ale abych byla upřímná, ke knize mám dvě výtky - k žádné z postav jsem si za celou dobu nevybudovala sympatie, což mě trochu mrzí, a nepřátelské chování policejního šéfa mi připadalo hodně vyhrocené (možná souvisí s dalším dílem, nechám se překvapit).

LaBella
03.12.2020 4 z 5

Těším se na druhý díl. Příběh se mi líbil, mělo to spád a nápad.

LittleK
27.11.2020 5 z 5

To jsem teda parádně naletěla. Po dlouhé době jsem se nechala svést na špatnou stopu jako většina policejního sboru, která jednala naprosto tupě. Musím ale přiznat, že jsem si při koupi knihy myslela, že děj bude zasazený do minulosti (nejspíš to je tou retro obálkou) a možná by to příběhu i slušelo víc a zahalovalo to celé vražedné řádění do mysteriózního hávu, ale i tak se jedná o velmi povedenou knihu a bez debat půjdu do druhého dílu.

Ira13
25.11.2020 4 z 5

Kniha určitě zajímavější pro ty, kdo mají nějakou kérku. Dobrý námět, ale chtělo by to trochu dotáhnout. Určitě chci přečíst i Inkoust

Terez25
25.11.2020 4 z 5

Celkem průměrný příběh, který se ale nečetl vůbec špatně a bavil mě. Policajti se sice občas chovají trochu nelogicky, ale hlavní hrdinka je dobrá postava a celé to pozvedá.
Nevím, jestli půjdu do Inkoustu, ale možná to ve mě musí uzrát.

jaja0841
23.11.2020 4 z 5

Audio kniha je velice povedená, doporučuji. Ovšem nevím jestli by mě to tolik bavilo i v tištěné podobě.

Hakate
18.11.2020 4 z 5

Poslechnuto jako audio, takže nedokážu posoudit, jakým způsobem vyzní myšlenkové pochody vraha v psané formě, ale v podání L. Juřičkové, byly dokonalé.
V tomto případě bych spíše doporučovala audioknihu, která příběhu přidá ten správný rozměr. V knižní podobě bych asi knihu tak vysoko nehodnotila.

princesse
04.11.2020 3 z 5

Tak nebylo to špatné, ale četla jsem dozajista lepší! Asi si další nepřečtu. Postavy takové nijaké, nezajímavé. Ne uplně obvyklé téma - tatéři a jejich svět. Což mi až zas tak moc neříká. Neurazí, ale ani nenadchne.

Majdalenka
31.10.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale občas jsem se musela úšklíbnout nebo povitáhnout obočí.. Žádná postava mi nebyla sympatická. Určitě jsou lepší knihy. Přesto věřím ze si své čtenáře najde.

Šíla
29.10.2020 3 z 5

Jsem z knížky taková rozpačitá... Nemohla jsem se začíst. Opravdu bavit mě začala až za půlkou. Zajímavé byly kapitoly, kde vrah popisoval své myšlenkové pochody a přípravu k vraždám.

martin3554
27.10.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jsem zvědavý na její pokračování Inkoust.

Bakana
20.10.2020 3 z 5

Hmmm... tak já nevím, jsem z té detektivky taková rozpačitá. Měla by být dobrá, podle tématu i podle hodnocení zde v databázi.
Jenže mi taková nepřišla. Spíš taková neslaná nemastná. Postavy mi nebyly moc sympatické a s žádnou z nich jsem nijak extra nesouznila. Scény, které měly být už tím, co se v nich vyprávělo, napínavé, mi připadaly emočně zhruba stejně nabyté jako zbytek knížky.
Jediné, co ve mně vyvolalo nějaký citový náboj, byl vnitřní monolog (POZOR - spoiler!!) vražedkyně. Kupodivu i o té jsem od začátku věděla, že to bude žena, i když mě na to možná navedl hlas L. Juřičkové, která knihu namlouvala.
Takže jsem knihu doposlouchala, ale za chvíli se mi vykouří z hlavy. Neměla nic, co by mě nějak zaujalo.

Pája699
15.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Super skvělý námět z prostřední tetování. Pár tetování vlastním, proto to pro mě bylo zajímavější a na knihu jsem se fakt těšila. Děj nebyl špatný, ve svý podstatě se to četlo dobře, ale přece jen pár ALE k této knize mám. Komisař Francis a Rory mi fakt nebyli sympatiční. Taková rivalita na oddělení. Neměl by tým držet pospolu, místo toho aby se furt přetahovali kdo je tady šéf a kdo je lepší? Pak jsem čekala, že se více dozvíme o minulosti Marni a Thierryho...dopisy od Paula?? nevysvětleno. Motiv Sběratele a vraha taky vůbec nebyl vysvětlen. Jen byl odhalen a dopaden. Největší sympaťák za me byl Pepřík :-)

martina2540
12.10.2020 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, určitě ji doporučuji k přečtení.

hellena1523
10.10.2020 3 z 5

Příběh se mi moc líbil a určitě oceňuji pasáže popisující tok vrahovych myšlenek a postavu japonského tatéra, ten mě fakt bavil, ale trochu mě mrzí, že nebyly víc rozebrány motivace Sběratele stejně jako jeho osobnost, nebo že nebyl v knize vysvětlen poněkud zvláštní vztah hlavní hrdinky s bývalým manželem.
Zpočátku jsem se toho trochu bála, ale nakonec mi ani nijak nevadila milostná zápletka.
Nicméně v součtu mě kniha neoslnila na víc, než 3* s hodnocením lepší průměr.

myelka
26.09.2020 3 z 5

Četla se velmi dobře a dokázala vtáhnout do děje, měla tam světlé stránky, jako odhad autorů tetování, velmi dobře byly podané kapitoly samotného vraha, z jehož chladnokrvného a věcného popisu činností naskakovala husí kůže. Každopádně mám ke knize několik ALE, něco mi tam prostě chybělo:
- ztuhlý, rigidní, místy až zdánlivě amatérsky přístup policie
- naopak Marni někde neuvěřitelná, schopná všeho
- nevysvětlený vztah s Thierrym
- slepá odbočka k Paulovi
- nerozvinuté postavy vraha a Sběratele, nedotažené/nedokreslené motivy počínání