Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1307 385

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

uminaa
24.09.2020 4 z 5

Dala som to!!! Musím priznať, že som mala zo začiatku trošku problém sa do toho začítať, ale keď som sa dostala asi do tretiny knihy, už som nemohla prestať.
Veľmi sa mi páčil námet a taktiež poskytnutie pohľadu do komunity tatérov, o ktorej absolútne nič neviem a musím povedať, že ma to zaujalo.
Z niektorých pasáží mi teda nebolo veľmi dobre. Nechápte ma zle, nečakala som ruže a čokoládu, ale miestami mi to prišlo trošku zvrátené. Ale o tom to asi všetko je.
Určite sa chystám aj na Inkoust.

Hella
11.09.2020 3 z 5

Na to, jak dlouho jsem se nemohla začíst a bojovala s touhou knihu odložit - leč vydržela jsem! - mi to druhá polovina knihy poměrně dobře vynahradila a můj prvotní dojem změnila.

Erizzani
05.09.2020 4 z 5

O téhle knize jsem se dozvěděla díky čtenářské výzvě. Dobře se četla. Originální námět, hezky vykreslené prostředí tetovacích salónů.

MišuleP
29.08.2020 5 z 5

Skvely, napinavy pribeh!

malýčtenář
27.08.2020 4 z 5

Velice napínavá knížka i když s trochu nezvyklým námětem. Udržuje čtenáře v napětí od začátku do konce.

ElikaS
25.08.2020 4 z 5

Příběh se mi líbil, byl rozhodně zajímavý a napínavý. Ale proč musí detektivové neustále bojovat se svými nadřízenými nebo ještě lépe kolegy, kteří jsou většinou vylíčeni jako pitomci? Sláva výjimkám, kde bojují pouze s vrahy. Tohle mě opravdu rozčilovalo. A ani hlavní postavy mi nepřišly nějak zvlášť sympatické.

Luccinda
24.08.2020 5 z 5

Sériové vrahy já prostě můžu a Tatérka tento motiv zpracovává opravdu skvěle. Téma zloděje tetování dodává příběhu na originalitě a díky hlavní hrdince - tatérce Marni, která nejen čtenáře, ale i mladého inspektora Francise provádí tímto netradičním prostředím - jsem se jakožto naprostý neznalec dozvěděla spoustu zajímavých informací právě o tomto druhu umění. Inkoustové kresby doslova protkávají celý příběh, který vás pohltí hned na první straně. Autorka udržuje solidní tempo v celém průběhu knihy, která je extrémně čtivá a mega napínavá, takže ji zkrátka nejste schopni odložit, dokud to celé nedočtete.

Další nespornou předností tohoto úžasného thrilleru jsou postavy, které jsou uvěřitelné a mohou se pochlubit velmi komplexními charaktery, čemuž napomáhá i střídání pohledů hlavních hrdinů v jednotlivých kapitolách. Kapitoly jsou krátké a úderné, v knížce prakticky neexistují jakákoliv hluchá místa. Příběh je místy celkem drsný, občas se v něm vyskytují opravdu hrůzné popisy, což je přesně to, co mě v thrillerech baví.

lenuskav
24.08.2020 3 z 5

nevim,cim to je,ale me to moc nenadchlo... chvilema sem se musela nutit do cteni

Leni.S
23.08.2020 4 z 5

Super napínavé čtení, doporučuji! :-)

LilianaFalcon
26.07.2020 3 z 5

Hezký námět, ale zpracování mi nesedělo. Tak 2,5*

petule1
26.07.2020 5 z 5

Nedalo se odtrhnout dokud to neskončilo ...

Šárka88
08.07.2020 5 z 5

Na začátek dobré čtení a myslím, že to mělo dobrý děj. Konec byl už trochu nuda a bylo jasné, jak to celé dopadne, ale i tak se mi to líbilo už i pro zálibu v tetování a v rámci výzvy opravdu doporučuji.

Janadvorackova
28.06.2020 3 z 5

Námět super, zpracování je škoda. Ale jestli je to prvotina, autorka se určitě vypíše.
Měla jsem pocit, že místy jsou všichni úplně zmatení.
A já tím pádem byla taky :).
Tetování nemám, ale to prostředí mě zaujalo - už dřív. Kamarádka je jako památníček :), na jiných to vypadá dobře.
Monology vrahounka byly pěkné, hlavní hrdinové trochu dětinští.

Špekyn
23.06.2020 4 z 5

Velmi pěkná a povedená detektivka/thriller. Zajímavé a neotřelé prostředí tetovacích salonů a celé tatérské komunity, včetně všech informací o tetování. Dechberoucí scény a popisy stahování kůže a práce s ní. Náhledy do mysli vraha velmi působivé a brutální. Ke konci je kniha nejvíc napínavá, ačkoliv pachatel se dá odhalit. Úplný konec ohledně dvou hlavních hrdinů mi úplně nesedl a také střídání vypravěčů - sice je to pohled někoho jiného, ale stále je to ve 3. osobě, a tak, zejména na začátku je těžké rozlišit Roryho a Francise.

TerezaaBaarova
22.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Trochu zvrácený, trochu morbidní ale opravdu dobrý thriller!
Zpověď vraha, tyto pasáže byly obzvlášť výživné.
Hlavní postava mi byla vlastně sympatická a vyšetřovatel nakonec taky. Až nakonec.

Spoiler:
Jediné co mi vadilo nebylo to, vrah byla žena, ale to, že svědek řekl, že inkriminovaná postava byl divný chlap - buď byl ten svědek fakt blb a nebo to autorka knihy trochu podcenila.

Vesina
19.06.2020 4 z 5

Jednoduché, nenáročné a přesto čtivé !! Zajímavá zápletka v originálním prostředí, škoda že hlavní vyšetřovatel byl za totálního ňoumu :))))

knihoženkaS.
17.06.2020 5 z 5

Neobvyklé téma! Nic pro slabší žaludky, ale za mě SUPER! Velmi napínavé..nemám, co vytknout.

Venny345
15.06.2020 4 z 5

Velice interesantní námět, nic podobného jsem snad ještě nečetla!
Dej odsýpal, gradoval a bavil mě. Zkrátka thriller se vším všudy a ještě s přidanou hodnotou v podobě nezvyklých vražd. Originalita je zde opravdu stěžejní!
Jednu hvězdu jsem ale umazat musela, a to proto, že jsem měla pocit, že děj je vykreslen podle jakési osvědčené šablony, která je trošku předvídatelná.
Knihu ale mohu doporučit jako "oddechovou četbu".

michaela2173
14.06.2020 5 z 5

Přečteno za jeden den, nemohla jsem se od ní odtrhnout, a to nejen proto, že se odehrávala v jednom z mých oblíbených měst. Děj měl spád a nahlédnutí do světa tatérů vůbec nebylo špatné.

aralka
12.05.2020 3 z 5

Obor tatérství je pro většinu lidí dost zajímavý ať už k tetování mají jakýkoli vztah, a na tom autorka staví, sama má k tetování evidentně vztah blízký, jak je patrné z její fotografie :-) .... čtivost se tomu také nedá popřít, zvolené téma se mi líbilo, ALE co se týče způsobu vedení vyšetřování, to bylo velmi naivní, nablblé, hlavně policejní šéf se projevil jako naprostý blb a diletant, což evidentně bylo účelné tomu, že vyšetřovatel sám a jeho intuice vynikla, nicméně mě to celé iritovalo, také vměšování do samotného vyšetřování a v podstatě součinnost Marni - tatérky přesahovaly všechny meze, tohle by nikdy v praxi neprošlo, také samotná motivace a způsoby provedení vražd jsou z říše pohádek, tohle se v běžném životě opravdu neděje.. pro mě byly obohacující informace o samotném tatérství jako v podstatě umělecké činnosti, kdy každý špičkový tatér má svůj vlastní styl ať už se jedná o motivy - biomechanické, květinové, japonské, tribal či jeho provedení, historie tetování, technika provádění, jeho umístění a tak dále..... za mě průměr :-)