Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1307 385

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

Sazinek
04.05.2020 5 z 5

Tahle kniha mě moc nadchla. Téma tetování je zajímavé a není tak obvyklé. Kniha se četla sama, přečtena za 2 dny, nedá se moc odtrhnout. Kapitoly proloženy myšlením vraha a to je příjemné zpestření. Rozuzlení jsem nečekala a za mne zajímavý závěr. Doporučuji a těším se na další díl.

Linda007
20.04.2020 4 z 5

Plusy: čtivé, napínavé. Mínusy: nesympatické postavy, krimi klišé a vrah. Mám ráda pokud v knize můžete tipovat vraha, což je zde zbytečné, jelikož vrah v knize nevystupuje. Což je pro mě největší mínus knihy.

VasnivaCtenarka
19.04.2020 5 z 5

Už dlouho, opravdu dlouho jsem nečetla tak skvěle propracovanou knihu. U knihy Tatérka se člověk opravdu nenudí. Právě naopak! Je to kniha, která vás dokonale vtáhne do děje. A když už se budete blížit ke konci, budete nešťastní, že konec přišel tak brzy. Kniha vás nepustí – budete chtít více a více. A přitom budete zoufale chtít vědět, kdo za tím stojí. Budete v hlavě přemýšlet, kdo z postav je vrahem. A nejspíše se budete mýlit – stejně jako já.

Každá kapitola je psána z pohledu jiného hrdiny. Některé kapitoly jsou krásným pohledem do zvrácené mysli vraha. Je to tak morbidní, surové a sadistické, že budete žasnout, jak někdo může takhle myslet. Citlivým jedincům z toho nemusí být úplně dobře (obzvláště v první třetině knihy). Ale přesto je to naprosto brilantní a skvělé!

Co se postav obecně týče – každá měla svůj zvláštní charakteristický rys, který jste při čtení několikrát pocítili. Přestože byly postavy dobře promyšlené a hezky popsané, nemůžu říci, že bych s někým z postav sympatizovala. Ke všem mám ryze neutrální vztah. Nicméně tento fakt mi v průběhu čtení vůbec nevadilo. I tak to byla velmi čtivá kniha.

Jestli můžu knihu doporučit?! ANO! Ano, ano, ano! Běžte do ní! Je opravdu skvělá!

Susan94
19.04.2020

Nesympatické postavy vyšetřovatelů, nepomohlo ani umístění do Londýna. Nedočítám....

Turante
19.04.2020 5 z 5

Super napsaná detektivka a úžasně sympatická hlavní hrdinka. Jen mi chybělo víc prostoru v knize právě s Marni.

hanap
18.04.2020 4 z 5

Hodně drsná krimi.

katushah
18.04.2020 5 z 5

Dost ostrá detektivka. Přečteno za 4 dny. Děj se mi líbil, nahlédnutí do světa tetování bylo super. Jen mně štvala místní policie a finále nebylo úplně převratné, jak jsem doufala. Jinak bombová kniha.

Lumír23
14.04.2020 5 z 5

A mě se to tuze líbilo. Sice jsem z té části společnosti, co kérky vnímá jako nevratné poškození tělesné schránky, je to však věc majitele těla a ne moje. Kniha byla velice dobře čtivá, znepokojující, drsná, ale i s reálným příběhem ze života dvou lidí, ač odlišných, tak se navzájem přitahujících. Opravdu dobré.

dencazrnu
14.04.2020 5 z 5

Kniha mě velmi bavila a má velmi zajímavý námět. Měla spád, napětí a do poslední chvíle jsem čekala, kdo to vlastně bude. Závěr knihy byl famózní. Po dlouhé době jsem zase četla knihu, která mě bavila od začátku do konce. Jediné, co mi děsně lezlo na nervy byl nejvyšší šéf vyšetřovatel. Jako já mít takového nadřízeného, tak mu to hodím na hlavu a dávám výpověď :D Ale jinak fakt paráda a nemám, co bych knize vytkla :)

Vendis
12.04.2020 3 z 5

Zajímavý námět, tetování se mi líbí, sama zadne nemam ale vsechny ostatní dost rada okukuju.
Co se tyce příběhu:
Sef policajtu nabubrely idiot, nevim jeatli nejaky další je takhle samoliby a arogantni.. vyšetřovatelé nevi jestli jsou nebo nejsou na jedne lodi.
Taterka mi ale byla sympatická.
Ze začatku jsem myslela, ze knížku nedočtu, protože na mne některé pasáže byly dost drsné, ale pak jsem se hecla.
Detektivky mam rada, tohle je průměr

ivanaci
10.04.2020 4 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Nejsem milovník tetování, ale musím říci, že se mi kniha velmi líbila. Měla spád a kdo je objednavatel jsem netušila. Asi nečtu mnoho detektivek :-)

Ivet1990
04.04.2020 2 z 5

Nebylo to špatné, ale na mě se to chvílemi až moc táhlo a bylo tam moc zbytečných informací.

maximus13
26.03.2020 4 z 5

Pokud bych hodnotil známkou jako ve škole, vypadalo by hodnocení takto: detektivka známkou dobře. Tolik neustále rozhádaných detektivů, jsem snad ještě neviděl. Celkem brzy (a správně) jsem si tipl vraha. Prostředí příběhu: zvyšuje celkové hodnocení na známku chvalitebně. Prostředí a komunita kolem tetování je pro mne zcela neznámá. Proto kladně hodnotím možnost trošku nahlédnout pod pokličku tohoto uměleckého oboru i těchto lidí, které do salónů přivádějí nejrůznější důvody a osobní pohnutky.

rezzba
21.03.2020 odpad!

Někdo tady dává 5 hvězd,to by musel mít Nesbo Nobelovku.Je to vidět,že je to prvotina a je to znát.Kvůli málo postavám poznáte vždy pachatele,wow efekt tady nehledejte.Postavy něco příšerného.Takového šéfa blba ještě žádná kniha neměla a ani snad nebude mít.Marni se chová jak husa a na její odvahu nemá ani Chuck Norris.Francis a Rory to je komedie,ten ho nenávidí,protože je šéf místo něho,ten zase,že leze bossovi do zadku a přitom si hned na to dají kávu,aby si hned zase nadali a zase byli kamarádi.Svědek si vzpomene,že má vrah na ruce kytku,Marni najde foto a pošle ji Rorymu,ten vzápětí pošle adresu tatéra Francisovi ikdyž je postavern mimo službu a pohádal se s ním,jedou na tu adresu a tatér jim dá komplet jméno i adresu toho vraha,protože ten je tak inteligentní,že se jede potetovat na festival,řekne svoje jméno a adresu a uteče bez placení. WTF??? A Rory se pak F zastane,že našel vraha,protože je moc inteligentní ufff. Fakt ne. Nešlo skoro ani dočíst. P.S. 2x v knize přečíst větu - Atmosféra byla tak hustá,že se dala krájet. Tak to jsem už nedal.

Jenny055
21.03.2020 4 z 5

Počúvala som audioknihu, nemám čo vytknúť, počúvala sa dobre, príbeh zaujímavý. Nie som fanúšikom tetovania, hodí sa mi len k Pepkovi námorníkovi, ale po prečítaní (vypočutí) tejto knihy by som sa už ani tetovať nedala, pre istotu, aby nejaký psychopat neprejavil záujem. Myslím, že na istý čas sa vrátim ku klasickej detektívke ala slečna Marplová, Hercule Poirot, Maigret, atď. , lebo stále ma viac zaujíma spôsob odhaľovania vraha a riešenie záhad, ako krvavé a nechutné spôsoby vrážd (čím odpornejšia vražda, tým lepší predaj knihy). Myslím, že už som trochu imúnna voči tým nechutnostiam, čo nie je dobré, tak si musím dať pauzu.

Kortez
21.03.2020 3 z 5

Průměrná detektivka kde hlavní motiv všeho bylo tetování, tetovací salony a vše kolem toho. Pro milovníky tetování možná mimořádně dobrá knížka, na mojí hlavu toho tetování bylo přespříliš.

mandari
17.03.2020 5 z 5

Hodně dobrá kniha, která vás vtáhne a na konci vyplivne. Rozhodně doporučuji!

Janík511
17.03.2020 3 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, ale nějak se nenaplnila. Četla se dobře, jenže mě ze židle nezvedla. Nevím čím to, ale neoslovila mě, i když měla velký potenciál.

Leona333
10.03.2020 5 z 5

Neočekávala jsem mnoho a o to více mě kniha překvapila. Hlavní hrdinka - známá tatérka - se svou intuicí, postřehy a zaujetím pomůže vyřešit sadu brutálních vražd. Bylo to mé první setkání s tatérskou tématikou a bylo by fajn, kdyby autorka napsala v tomto duchu další detektivku.

niknikita
09.03.2020 4 z 5

Čtivá kniha s nevšedním námětem. Příběh autorka vypráví jednoduchým způsobem a nesnaží se mást svoje čtenáře zbytečným množstvím postav. Není na škodu, že podezření na pachatele všech neuvěřitelných zrůdností vás napadne poměrně brzy. Děj je napínavý až do konce a tahle prvotina se prostě povedla.