Bellagrand

Bellagrand https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262429/bmid_bellagrand-7i2-262429.jpg 4 130 35

Taťána a Alexandr série

Sequel k u nás nevydanému Children of Liberty. Počátek dvacátého století, Massachusetts. Italská imigrantka Gina je nezávislá, vášnivá a silná osobnost, která zoufale touží po vlastní rodině. Harry pochází z vysokých vrstev bostonské aristokracie a má jiný sen – chce vytvořit lepší svět. Byli ochotní dát cokoliv za to, aby mohli být spolu – a ve vztahu plném emocí, vášní, zuřivosti a trýzně si ti dva navzájem zlomí srdce, aby nakonec společně došli na rozcestí, na němž jediné rozhodnutí určí jejich další osud. Román klenoucí se přes dva kontinenty a čtyři desítky let z pera autorky Měděného jezdce.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bellagrand , 2014

KatkaHutyrová
17.09.2023 1 z 5

Jediné, co je na knížce povedené, je obálka.
Pouze velké množství popsaných stran a obrovské množství dialogů o politice.
Velké zklamání. Knížce schází jakýkoliv příběh.
Škoda času, peněz i papíru!

Květ
05.07.2023 3 z 5

Ani se mi to nechce věřit, ale uplynulo už sedm let, co jsem četla trilogii Měděný jezdec-Taťána a Alexandr-Letní zahrada a teprve letos jsem přečetla díl Bellagrand, který jí dějově předchází. Bohužel četla jsem jej hodně dlouho, částečně proto, že jsem byla ponořená v trestním právu, částečně proto, že mě nezaujal. Příběh Alexandrových rodičů Giny a Harryho mě místy doslova iritoval. Harry jako narcistní sobec, který myslí jen na své ideály a dovede rodinu až k deportaci a Gina, která jej trpně následuje, ač jeho názory nesdílí. Knížka obsahuje spoustu politiky a zbytečné omáčky, v podstatě omílá to samé dokola. Čekala jsem od ní víc. (2,5*)

ještěrka38
14.03.2023 1 z 5

Četla jsem až jako poslední ze série a za mě úplně zbytečná kniha.. Žádný děj, napětí..

lapagerie
20.11.2020 2 z 5

Nečetla jsem zatím trilogii, tak nemohu hodnotit, jak moc je tento "předdíl" důležitý. Každopádně mě oba hlavní hrdinové lezli na nervy. Harry svým egoismem, Gina neustálou ochotou se mu podvolit. Závěr mi přišel jakoby přilepený, chybí velký časový úsek od příchodu do Sovětského svazu a tím pádem i vysvětlení, co se Gině vlastně v SSSR dělo.

Noisette73
23.08.2020 5 z 5

Byla jsem uchvácena obálkou a prostředím, kde se román odehrává, zpočátku jsem Ginu měla moc ráda, potom mi sympatická být přestala, naopak Harold mi nejdřív sympatický nebyl a pak se to otočilo, bylo mi ho chvílemi i líto. Těším se na další tři díly.

vlkove
12.07.2020 3 z 5

Tak a série knih Taťána a Alexandr je u konce. Za sebe mohu s čistým svědomím doporučit první a druhý díl série. Třetí díl se mi vůbec nelíbil a doplňková kniha Bellagrand mě příliš nezaujala svým námětem.

HODNOCENÍ SÉRIE: 82 %

bábuška
03.11.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se vyloženě těšila, i když na začátku jsem se nemohla vyrovnat s jednáním neskutečného a nepoučitelného snílka Harolda (Harryho). Jeho zaslepenost pomalu ale jistě ničí celou jeho mladou rodinu, přes všechnu pomoc jeho rodiny majetek mizí pod rukama a nakonec končí v naprosté bídě bez naděje na zlepšení. Ani přes domluvy a prosby své stále zamilované ženy nepřizná Harry svůj životní omyl a obětuje mu i budoucnost malého syna. Tyto drastické osudy které následovaly, známe z předchozích knih. Rovněž tato kniha byla hodně smutná, ale mohu ji vřele doporučit.

Janík61
20.08.2019 4 z 5

I když jsem již měla přečteného Měděného jezdce a i další jeho pokračování, tak mě nevadilo číst tuto knihu, která tété trilogii předchází. Četla se dobře a bylo fajn se zpětně dozvědět jaké bylo Alexandrovo dětství. Knihu můžu doporučit.

jirina4159
09.07.2019 4 z 5

Měla se číst první, proto nezaujala.

Bauriska
01.06.2019 4 z 5

,,Nultá" kniha Měděného jezdce. Myslím, že je moc fajn, že byl tento díl napsán. Hodně komentářů tu praví, že je dobré si knihu přečíst jako první, mě ale naopak vyhovovalo, že jsem ji četla až dodatečně a tak jsem už věděla o co a koho jde.

Musím přiznat, že mě oba hrdinové hrozně rozčilovali. Harry byl narcistický sobec, který neváhal zničit svou rodinu. A z Giny se stala hloupá puťka, která se nesebrala ani kvůli vlastnímu synovi. Další věc, která mě rozčilovala, byla ta spousta politiky. Ale to už k tomu příběhu patřilo. Nicméně jinak byla kniha fajn dodatek k úžasné trilogii.

Veronika33
26.03.2019 3 z 5

Tento diel série bol asi najslabší, tretinu knihy zabila svojou minimálnou pútavosťou politika. Zvyšok už bol záživnejší, ale tiež žiadna sláva. Chápem, že autorka chcela vysvetliť čo dohnalo rodičov Alexandra k odchodu do Ruska, ale tento diel sa mi zdal ako zbytočné predlžovanie príbehu. Viackrát si ho asi už neprečítam, nezaujal.

lenyleny
06.03.2019 4 z 5

Na doporučení jsem počkala na tuto knihu a nečetla jako první Měděného jezdce, který vyšel jako první. Musím přiznat, že mě trvalo dosti dlouho, než jsem se do knihy začetla a i pak mi vadilo několik věcí. Byly zde nekonečné popisy nepodstatných detailů( pohyb záclon ve vánku, uspořádání věci v domě ....) a zase chyběly určité etapy života hlavních postav. Přesto se mi román líbil a určitě si přečtu i další díly i když opět bude někdy zdlouhavé popisování okolí, oblečení ... ..,ale příběh za přečtení určitě stojí, už jen pro krásné prokreslení povah postav.

Natyna3
07.12.2018 5 z 5

Krásná kniha. Doporučuji si ji přečíst ještě před Měděným jezdcem, ale pokud už máte přečtenou navazující trilogii jako já, vůbec to nevadí. Četba mě velmi bavila.

Mona85
12.08.2018 5 z 5

Příběh byl zajímavý a u posledních stran jsem se nemohla odtrhnout a c kala jsem jestli Gina svůj názor s Harry,m odejít nezmění....ale nestalo se a odešla... obětovala vše pro svoji rodinu...teď se chystám na pokračování a jsem zvědavá....Měděný jezdec...

Jana283
21.02.2017 3 z 5

Bylo zajímavé přečíst si, co předcházelo osudům Alexandra a Taťány ze zdařilé romantické historické trilogie. Pro mne bylo velmi poutavé jak historické pozadí, tak skutečnost, jak dokáže "kouzlu" komunistické ideologie podlehnout i člověk ze sociální třídy, ve které bych proletářskou sounáležitost nečekala. Co vše překoná obětavá milující žena a znovu uvěří... Kniha po všech stránkách poučná a čtivá. Knihy P. Simons považuji za inteligentní ženské romány

JessieEx
12.12.2016 3 z 5

Jak těžce se mi Bellagrand četl, tak těžce se mi hledají slova, která by jej vystihla. Četla jsem jej skoro tři měsíce, nějak to nešlo, nemohla jsem se začíst.
Na začátku mě odrazovalo to obrovské množství politických detailů - historických událostí, ale zase jsem se díky tomu dozvěděla spoustu nového. Taky mě rozčilovalo střídání vypravěčských časů. To se vůbec do knihy tohoto rázu nehodí, ale dost možná to byla jen chyba překladatele. Štvala mě nekonečná spousta nezajímavých dialogů ale co mě nejvíc na knize vadilo byl hlavní hrdina, totální idiot, magor a kdoví co ještě. Jo a taky mi chyběla pořádná zápletka, nečekaný moment a zajímavé rozuzlení - jenže to se asi nedá moc čekat od románů, které zasahují a popisují i několik desetiletí života hlavních hrdinů, a to je i důvod, proč na takové romány moc nejsem (ne, že by se nenašly výjimky).
Ale dost negativů. Bellagrand je příběh manželů Giny a Harryho. Je to příběh především o lásce a přitom to není klasická love story - potkali se, zamilovali se. Kniha začíná až několik let po svatbě hlavních hrdinů, kdy se začínají objevovat hlavní neshody, spory a potíže. Harry je zarytý komunista a nejradši by nic nedělal a jen se politicky angažoval. Zato Gina už z prvotního nadšení dospěla do stadia, kdy chce založit rodinu, žít na úrovni a jen se prostě mít dobře. Bohužel díky Harryho přístupu k životu jí to není umožněno. Gina se s ním mohla stokrát rozejít a i Harry měl důvod proč Ginu opustit, jenže Bellagrand je příběh lásky tak silné, že ji nic nezničí a to se mi na knize líbilo nejvíc. Někdy si říkám, že takovou lásku sama žiju (samozřejmě, že většinou bez tak hrozných nesnází, jaké potkaly ty dva) a doufám, že to není jen klam. Držet při sobě i v době těch největších pří a zklamání, to je znak tak silné a vyspělé lásky, že už to uvidíme snad jen v knihách.
Sama jsem si kolikrát říkala, že je Gina pitomá, když ho v některých situacích neopustila, ale zároveň jsem ji obdivovala za to, jak je statečná a jak stojí při svém muži a je si vědoma toho, že jednou slíbila, že ho neopustí a to taky dodrží.

ivulka15
09.10.2016 3 z 5

Příběh je zajímavý a odehrává se v době velkých světových změn. Ale hlavní hrdinové si bohužel mé sympatie nezískali. Harry byl naprosto příšerný jedinec, pro kterého byl důležitý pouze on sám. A tomu,že s ním Gina stále zůstávala,přestože nemusela taky nerozumím.

bookcase
29.09.2016 4 z 5

Dobře popsané změny v Americe na počátku 20. století. Harry, Ginin manžel byl teda na odstřel.

irefir
25.09.2016

Chvílemi krásné vypravování ( taky jen kvůli němu jsem knihu dočetla ), ale té politiky tam na mě bylo trochu moc:(

TheMelorry
13.09.2016 4 z 5

Úžasná kniha. Četla jsem ji jako první, tak doufám, že nebude vadit, když si Měděného jezdce atd. přečtu až pak.
Ale zpátky ke knize. Harry mě neskutečně rozčilovalo se svou vizí, svým světem a zájmy. Naopak velice jsme soucítila s Ginou a na jejím místě bych vybouchla už dávno a líbit bych si nic z toho rozhodně nenechala.... Život v téhle době musel být strašný všude a v komunistickém Rusku obzvlášt.