Tajuplná žena

Tajuplná žena https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285329/bmid_tajuplna-zena-YzB-285329.jpg 4 154 36

Elizabeth se stane svědkyní brutální vraždy, za níž stojí mafie. Žena se obrátí na policii a naivně věří, že ji právní systém ochrání. Žije pod falešným jménem na zdánlivě utajené adrese. Nemá představu o tom, že dlouhá chapadla mafie sahají i do policejních sfér a že místo, které mělo být pro ni bezpečným útočištěm, se změnilo ve smrtící past.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Witness , 2012

Evka27
30.09.2017 4 z 5

Tak tato kniha se NR zase více povedla. Když to čtenář nebude moc pitvat a zpochybňovat, tak si prima počte a nic víc jsem od toho nečekala.

alzbeta4340
02.08.2017 5 z 5

Hlavní hrdinka skutečně připomíná Evu Dallasovou, ale jinak je to myslím povedený samostatný román. Taková oddechová záležitost pro ženy s detektivní zápletkou. Ačkoliv se jedná bezesporu o romanci, rozhodně nejde o přeslazenou záležitost. Celkově se mi kniha hodně líbila.

Litocha
21.07.2017 3 z 5

Lepší Nořin průměr. Ano, leccos je přitažené za vlasy až běda, hrdinka jako by některými osobnostními rysy opisovala od Evy Dallasové a hrdina je pro mě na začátku moc vlezlý, aby mi byl sympatický, ale nakonec jsem se začetla a i wonderwoman Abigail hovořící jako robot si mě získala.
Obecně mám raději Nořiny knihy s kriminální zápletkou než ty poznamenané magií nebo záhrobím, takže nakonec jsem celkem spokojená. Knížka byla přiměřeně napínavá se sympaticky vykresleným prostředím malého města, líbilo se mi i zakomponování Brooksových případů. Když se k tomu přistupuje jako k pohádce, je to vlastně docela příjemné čtení.

abulis
08.07.2017 5 z 5

No proboha - co to ta DominaCZ komentuje?! Knihu určitě nečetla!

Prosím, nenechte se zmást spoustou nepřesností, které zde uvedla tato popletená paní.
Šestnáctiletá hrdinka samozřejmě žádnou ruskou mafii nesejme. Mluví jako vědec, protože tak ji její matka nechala vzdělávat, navíc má mimořádnou paměť. (Pro někoho je to možná nepochopitelné, ale existují i lidé velmi inteligentní). Také chodit se šerifem nezačne v šestnácti, že. Nehlídá ji policie a CIA, ale maršalové USA. Hackerem se stává postupně. Navíc na to žádné školy nejsou, lidé z této komunity se obvykle vzdělávají sami třeba na internetu, na darkwebu, metodou pokus/omyl. (Pro informaci dodávám, že se například patnáctilený kluk hacknul do NASA, desetiletý kluk do Facebooku atd.) O otci si přečetla sice ve dvanácti, ale ve složce, kterou si vedla její matka. Předpokládám, že matčino zabezpečení počítače nebylo nijak dramatické. K počítači měla vždy přístup, jak sama řekla, spoustu věcí se naučiala sama z internetu. Atd., nechci to tady moc rozebírat, abych z děje neprozradila příliš mnoho.

Takže, níže uvedený komentář je zamořený nepřesnostmi a okatě naivní snahou za něco tu knížku zkritizovat.

Kniha je moc hezky napsaná. Je to oddychovka, a tak není potřeba od ní čekat žádné filozofické přesahy. Je v ní ovšem moc hezky namícháno napětí, láska, hezké i nehezké rodinné vztahy, soudržnost maloměstské komunity, přátelství se psem, osamělost hlavní hrdinky a její otevírání se přátelství a lásce, hrdinství a ochota riskovat vlastní život, a spousta dalších ingrediencí.

moudivlacek
09.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Trošku jsem se po prvních stránkách bála, že to bude nuda, ale jakmile došlo k vraždě, děj začne nabírat spád a vydrží to až do konce. Abigail je prostě skvělá, nádherně vyjádřeno jak byla matkou manipulována. A Brooks? Ten prostě nemá chybu - je to ten typ člověka, kterého vyhodíte dveřmi a on za vámi vleze oknem, protože cítí, že vám může pomoci a že vás má rád. Skvěle se k sobě hodili.
Další mistrovské dílo autorky. Doporučuji.

Aurorita
01.06.2017 5 z 5

Za mne je to jedna z těch lepších knih, které jsem dosud od Nory četla. Není to až tak naivní a líbí se mi, že hlavní hrdinka není zakřiknutá bojácná žena (jak to u Nory často bývá), kterou musí muž zachránit.

lifeoptimist
29.05.2017 4 z 5

Dala bych tak 4 a půl*, po pro mě trošku slabší trilogii o hotelu, zase jedna super kniha, ale jak už tu někteří píší závěr bych čelala trošku dramatičtější, rozpracovanější - čekala jsem prostě na to, co jsem u Nory zvyklá - strhující a gradující děj, tohle mi přišlo děsně "poklidné" , ale i tak super zase jedna kniha nejen o romantice

jluky
31.03.2017 3 z 5

Nebolo to zlé,to nie, ale...........v druhej polovici to už nemalo tie "grády", čo v prvej , ani tú dramatičnosť,...
Ja radím túto knihu k priemeru od Nory Roberts.

vladka1695
04.11.2016 4 z 5

Ale jo, fajn odpočinkové čtení.

adela3429
20.07.2016 4 z 5

Mamka Noru čte už několik let, pro mě byla tahle kniha teprve premiéra, ale musím říct, že mě potěšila. Normálně na romance moc nejsem, ale pokud jsou šikovně zakomponované do dramatického příběhu s pořádnou dávkou napětí, užívám si je! :)

vikimi
04.06.2016 5 z 5

Pekne a dobre propracovane. Knizka me chytla a cetla se moc hezky.
Konec sladky, vsechno dobre ;) ale proc ne!?

konimka
14.05.2016 5 z 5

Napínavá zápletka, romantika a sympatická hlavní hrdinka, to je opět další román ze skvěle napsaných knih od Nory Robertsové.

Ivetaa
19.04.2016 5 z 5

Konečně opět stará dobrá N.R. Knihu jsem "zhltla" na jeden zátah. Skvělá detektivní zápletka, trochu psycho i romantiky v jednom. Doporučuji.

georginaa
07.04.2016 5 z 5

Jedna z dalších krásných knih, super námět. Šestnáctiletá Liz nedotčená divokým životem měst zažije první zážitek nákupů, malování, tance, polibku....vše je pro ni nové a fascinující. Do té doby než se nechtíc zaplete k vraždě, stane se důkazním svědkem a změní se jí celý život. Nikomu nevěří, utíká z místa na místo, podléhá panice, dokud si nedobude své místo, kde se konečně bude cítit dobře. Zabydlí se v malém městečku, na kraji města, kde je samota a klid , který nejvíc potřebuje. Jenže poznává pomalu místní obyvatele a zjišťuje, že být sama není zas až tak skvělé jak si myslela a že přítomnost pěkného muže je příjemná. A co když se zamiluje??? Co si s tím počne? Už nechce utíkat, ale mít úplně obyčejný život a tím začne otvírání starých ran, musí dosáhnout spravedlnosti, aby mohla klidně žít a mít svou rodinu, kterou nikdy neměla.

mariva
06.04.2016 5 z 5

Opět jedna z úžasných knih autorky, napínavý příběh, strhující děj, milostný příběh. Přečetla jsem toho od Nory Roberts už hodně, takže jsem věděla, že ten rozhodující souboj se odehraje až v úplném závěru knihy. V tomto případě jsem ale čekala trošičku víc napětí, i když nemůžu říct, že by mě závěr zklamal, jen jsem v duchu doufala v něco nečekaného. Přesto si zaslouží plný počet hvězdiček, protože celá kniha byla výborná.

biki
19.03.2016 4 z 5

Tato kniha se mi jistě líbila víc než předchozí (Kdo chce víc). V první části se děj slušně rozběhl. Následující úsek s romantickou zápletkou také není špatný, postupně opět narůstalo napětí. I když vlastní vyřešení situace dosti svérázné hrdinky se poměrně nabízelo a logicky vyplývalo z děje, nebylo to na překážku. Ale stejně bych si poslední část představovala podstatně akčnější. Na závěr - lepší průměr, neboť k úplné spokojenosti mi přece jen něco chybělo.

kriminalistika

Nora Roberts