Osudy porodní báby

Osudy porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212520/mid_osudy-porodni-baby-212520.jpg 4 564 118

Tajemství porodní báby série

Sasko v roce 1173. Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země.A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Die Spur der Hebamme , 2007

Skawin
15.07.2013 3 z 5

I mě se zdá druhý díl o něco slabší než první, místy až rozvláčný. Přesto je kniha velmi čtivá.

petik1
07.07.2013 5 z 5

Opět super počteníčko :)

liskabystrouska
24.06.2013 5 z 5

těším se na další díl :)

kkouzlo
06.06.2013 5 z 5

Opět velmi poutavý příběh, který navazuje na první díl. Na začátku knihy se velmi často opakuje (shrnuje) děj první - vhodné pro ty, kteří nečetli, ale pro mě nepříjemné. Chyby v pravopisu mi vadí!!

Moňule13
30.05.2013

Příběh Marty, Christiana, Lukase i všech ostatních obyvatel Christiansdorfu se mi líbí čím dál víc, už se těším, jak se začtu do dalšího dílu :-) Jen mi trochu vadí ten název "porodní bába", přece jen tam tolik porodů není a Marta není žádná stará bába.

luciye
04.05.2013 5 z 5

Druhý díl trochu slabší než jednička, ale stále trhák!

renataab
20.04.2013 4 z 5

Další pokračování romantického příběhu, ale prvnímu dílu se nevyrovná.

šmudlík
13.04.2013 3 z 5

Četla se mi dobře a hezky. Ale musím souhlasit s některými komentáří, že děj se trochu opakuje a mohlo by to zůstat u jednoho dílu. Čekala jsem malounko víc. Další díly si možná přečtu až později.

bookcase
28.03.2013 5 z 5

Opět četba, která mě nenechala vydechnout. Knížku jsem nemohla odložit, středověk vylíčený tak, že je člověk rád, že žije v součanosti :-). Taky jsem čekala více ohledně Martina léčitelského umění, ale i tak jsem si to užila. Už se těším na třetí díl.

jasnenka
25.03.2013 4 z 5

Skutečně napínavá knížka, kdy se vůbec nenudíte, čtete jedním dechem a ke všemu se dozvíte něco z historie, strhávám hvězdičku jen za pocit z toho, že se vše znovu opakuje a děj se zbytečně natahuje. Přesto doporučuji tuto knihu přečíst.

Maddison
03.03.2013 5 z 5

Druhý díl této středověké ságy je stejně krásný a napínavý jako ten předchozí...Opět prožíváme lásku krásné, odvážné a nadané Marty a jejího manžela, statečného Christiana....a samozřejmě i nástrahy a zlobu lidí, kteří lásku a spokojený život této úžasné dvojici nepřejí....V tomto pokračování prochází Marta dokonce coby nadaná kořenářka a "porodní bába" obviněním z čarodějnictví, přičemž Christian po boku svého nejlepšího přítele Lukase samozřejmě po celou dobu inkvizičních procesů a poté i jejím náhlým zmizením těžce usiluje o její záchranu...I tento díl, stejně jako ten první jsem přečetla jedním dechem a okamžitě jsem se pustila do dílu třetího :-))))) Rozhodně Všem vřele doporučuji se do této nádherné středověké ságy pustit :-)))

evafort
03.03.2013 5 z 5

Druhý díl taky super a hned jsem se pustila do třetího:)

jaja64646460
27.11.2012 5 z 5

stejně čtivé jako první díl

katynais
20.11.2012 3 z 5

No,jsem docela zklamana,porad stejne zapletky,znasilnovani,nejdriv tyrani christiana pak marty a zase christiana,takze to uz nebylo tak zajimave,nevim jestli ma cenu cist dalsi dil. Autorka se mela ridit heslem ,,v nejlepsim prestat,, a mela zustat jen u prvni knihy

Hřibče
30.09.2012 5 z 5

Příběh statečného Christiana a krásné a chytré Marty mě opět strhl svým napínavým dějem a čtivostí. Chvílemi bylo velmi těžké se od knížky odtrhnout. Na každé stránce se něco dělo a nebylo chvíle, abych se nad knížkou nudila. Přiznám se, že se už velmi těším, až se pustím do dalšího dílu. :)

Lenka 13
03.08.2012 5 z 5

Druhý díl této ságy stejně jako první kniha je velice napínavá od začátku do konce.,Kniha vás vtáhne do děje stojí za přečtení.
Těším se na pokračování.

gfdsa123
27.04.2012 4 z 5

Druhý díl je též napínaví jako první, ale v tomto díle nejsou skoro žádné pasáže s léčením, což knihu úplně zařadilo na oddechové dívčí čtení.

Titi
06.04.2012 5 z 5

Oba dva díly Porodní báby jsou úžasně čtivé a moc se těším na třetí díl Prokletí porodní báby. Jen moc nechápu ten název, porodů je tam naprosté minimum.