Tajemství letního odpoledne

Tajemství letního odpoledne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216779/mid_tajemstvi-letniho-odpoledne-216779.jpg 4 746 229

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O třicet let později je Laurel oblíbenou...

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Secret Keeper , 2012

Henriette
13.10.2014 4 z 5

Kate nezklamala a opět dokázala, že umí napsat krásný poutavý román, kterým se prolíná několik časových období a několik lidských životů. Opět sledujeme životní příběh několika žen, které jsou spjaté pokravním poutem, či ńenadálou životní situací. Ač se od počátku zdá, že je naprosto jasné, proč se udály některé situace, autorka dokázala, že je mistrem klamu. Opět si šokující odhalení ponechala až na samý konec příběhu. Hvězdička dolů je za místy nudné pasáže a za to, že onen šok nebyl tak dokonalý, jako v Domu u jezera.

Lothlorien
13.10.2014 5 z 5

Nádherná kniha, která se četla jedním dechem. A když už si myslíte, že je vše rozluštěné a jasné, přijde ještě jedna pecka na konec :-) Doufám, že Kate Morton bude psát další knihy, protože to opravdu umí!

fraste
08.10.2014 5 z 5

krásná kniha, více časových rovin, všechny pro mě nelogičnosti se vyřešily, vše do sebe logicky zapadlo,i když jsem to nečekal,rád se vrátím, rád si přečtu další knihy autorky

Diorissimmo
05.10.2014 5 z 5

Úžasný příběh! Zpočátku jsem si sice říkala, co je tam za tajemství....Příběh sice zajímavý, psychologie hrdinů knihy perfektní, ale měla jsem pořád pocit, že jsem od toho možná čekala něco víc a nemohla jsem nějak pochopit ty nadšené recenze. Ale pak to přišlo, čím víc se blížíte konci příběhu, tím víc graduje, střípky se spojují a krajina za zrcadlem nabývá pevných kontur. Kate Morton nechává čtenáře v napětí až do poslední strany. Opravdu brilantní zápletka i rozuzlení záhady. Ano, lidé se v životě mění, ale málokdy k lepšímu.

Marika Vanova
02.10.2014 5 z 5

Škoda, že nemohu dát deset hvězdiček. Dnes jsem to dočetla a zmohla jsem se jen na: " tak to je hustý."

Dousabel
29.09.2014 5 z 5

Opravdu moc krásný příběh, ideální na dovolenou. Snad do posledních deseti stránek není vše úplně vyjasněné, ale když jsem se dobrala do konce, tak se mi neskutečně ulevilo :) Paní spisovatelka má opravdu velký cit pro spravedlnost :) Ale co mě nejvíc zaujalo, jak si s námi autorka zahrávala a donutila mě několikrát změnit sympatie k hlavním hrdinkám:o)

k8jj
21.09.2014 5 z 5

Můj první dojemm když jsem četla recenze o tédle knize byl, že to bude takový obyčejný román , s dobře vymyšlenou zápletkou, možna trochu ohrané, ale tak přečtu jsi jí , jsou na ní dobré ohlasy.... Mé dojmy po dočtení.... užasná kniha, prostě přečtená jedním dechem, naprosto dech beroucí. Zápletka je tak dobře promyšlená a ten zvrat v závěru... ten děj, ty kousky skládačky co postupem času do sebe zapadají,to rozuzlení, užasné vcítění do postav, Jimmym , Dolly, Vivien, naprosto užasné.. proto 5 hvězdiček :D

ugisha
20.09.2014 5 z 5

Čekala jsem velkou romantiku a dostala jsem perfektní příběh jedné ženy, jedno velké rodinné tajemství a spoustu napětí! Člověk skoro do poslední stránky neví, jak to vlastně všechno bylo a až pak do sebe všechno zapadne. Uvěřitelné, napínavé, chytré, zajímavé, autentické! Parádní, určitě doporučím dál, knížka stojí za to. Dávno jsem nečetla něco tak dobrého.

Moniisek
10.09.2014 5 z 5

Abych řekla pravdu od knihy jsem toho moc neočekávala. Jaké ale bylo moje překvapení když jsem se do knihy začetla a nemohla se odtrhnout :) Velmi se mi líbilo strřídání mezi současností a minulostí, dobře sem se orientovala.. celkově je to velmi dobře napsané..... Během čtení jsem si sama představovala jaký by to mohlo mít konec, ale stejně sem byla ohromně překvapená když se vše rozuzlovalo... Takže právem dávám plnej počet hvězdiček :)

Toňula
09.09.2014 5 z 5

Knihy Kate Mortonové nemohou nikdy zklamat, pozoruhodně kombinují minulost s přítomností a obvykle na závěr překvapí nečekaným rozuzlením celého příběhu. Těším se na další knihy

Ankavi
08.09.2014 5 z 5

Od této knihy jsem si hodně slibovala, nadchla mě už svou obálkou. A nezklamala! Knihu bych nenazvala prvoplánově romantickou, i když se v ní příběh lásky odehrává. Bavilo mě, jak autorka zprvu nenápadně, ale zcela dokonale a promyšleně rozplétá nitky příběhu, který vám ve své poslední třetině bude doslova brát dech. A až do závěrečné stránky se čtenář může těšit z toho, že ani jedno slovo není naspáno nazmar, všechno do sebe zapadne jako dokonalá mozaika. Příběh přesahující jednu generaci mě nadchl, detaily - ať už z války či současného života - mu propůjčily autentičnost. Prolínání časových linií je nenásilné, nikterak neruší a je skvěle promyšlené. Ráda tuto knihu doporučuji a hodnotím ji plným počtem hvězdiček.

Ester59
01.09.2014 3 z 5

Zápletka velmi zajímavá a nakonec i velmi překvapivá. Prolínání několika časových rovin, kdy jen jedna je napínavá, mne nutilo obracet stránky abych se co nejdříve dočetla ke konci, neboť jsem přece jen byla zvědava na konec.Stejné schéma jako u předchozího románu - vypravěčka je umírající stařena, jen prostředí mírně změněno.

putpuda
30.08.2014 5 z 5

Včera jsem dočetla, nejdříve jsem si říkala, proč je zrovna tato kniha zařazená do edice Světový bestseller, ale jak jsem se dobírala konce, tak jsem nemohla přestat a konec mě tak překvapil, že už to snad ani víc nešlo Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být zrovna takhle. Nádherný konec, ze kterého mi bylo hrozně příjemně....což se mi poslední dobou moc u knížek nestává. Dopadlo přesně tak jak mělo :D Moc se těším na další knížku od této spisovatelky :)

gossipavlina
25.08.2014 5 z 5

Co tajemného a hrozivého skrývá Dorothy Smithamová, matka Laurel?
Přečtěte si tuhle zajímavou knížku a dozvíte se to. A určitě dočíst až na poslední stránku. Nic nevynechat. Některé věci se daly v průběhu čtení předvídat, ale celkové vysvětlení a odkrytí všech tajných komůrek Dorothy pro mě bylo velmi překvapující.
Styl autorky mi opravdu sedl, děj tak hezky plyne, není to žádný trhák, u kterého by mi bušilo srdce nervozitou. Ale přesto jsem byla nucena stále číst. Povahy a pocity postav a nálady okamžiku vykresleny velmi věrohodně.
Knížka jako stvořená pro líné letní odpoledne nebo na dovolenou. Je to takový lehounce romantický, napínavý příběh. Prodchnutý láskou k rodině. Moc se mi líbil vztah dětí Dorothy.
No zkrátka, knížka se mi opravdu líbila. A to moc.

dubakm
25.08.2014 5 z 5

Příběh se rozvíji jak klubíčko vlny, pomalu a pozvolna nám předestíra životní osudy několika postav až k úžasnému a epickému závěru, díky kterému jsem knihu nemohla ohodnotit jinak než 5 hvězdičkami. Autorka si opravdu vyhrála s osudy postav a ukázala nám, že v životě to nejmíň očekávané se naopak děje nejčastěji. Určitě si přečtu další knihy od p. Morton a Tajemství letního odpoledna všem rozhodně doporučuji.

Merynkaw
13.08.2014 5 z 5

je to jako puzzle, které si pomalu skládáte a je začíná vám být jasný příběh a pak přijde vítr a pár dílků vám zase rozháže.

Nádherně psané dílo. Nic dramatického, ale moc krásné klidné čtení..

dasi
11.08.2014 5 z 5

Strhující příběh s překvapujícím rozuzlením.( I když se zdálo být velice podivné, jak se z té "Doroty" stala vzorná matka). Rozhodně doporučuji a chvátám si pořídit i předchozí knihy této autorky.

Petra28
06.08.2014 5 z 5

Moc příjemné čtení ... četla jsem o dovolené a zcela splnilo mé očekávání. Příběh se sice rozvíjí pomalu, ale nabírá obrátky, neustále vás tlačí vpřed. Popravdě závěrečné rozzuzlení mě zhruba v půlce napadlo .... nedokázala jsem si představit takovou změnu v povaze člověka. Ale víc prozrazovat nebudu.

Honzina
03.08.2014 4 z 5

Rozvláčnější začátek a strhující finále plné zvratů a překvapení. Přesto jednu hvězdu v hodnocení dávám dolů za úvodní natahovačku ve stylu vydrž prťka, vydrž...Nevědět předem z nadšených recenzí, že se příběh rozjede, kdo ví, jestli knihu neodložím - autorka dávkovala záchytné body, posouvající děj dopředu, v příliš malých soustech.

Hanule9
30.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha, jedinečná a nepředvídatelná. Dokonce jsem si po přečtení musela dát na pár dní od ostatních knih oddech, abych vše pořádně vstřebala a možná bych se do ní měla pustit znovu, abych se tentokrát zaměřila už od začátku na správné postavy :-)