Tajemství letního odpoledne

Tajemství letního odpoledne https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204295/bmid_tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295.jpg 4 745 229

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O padesát let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Keeper , 2012

gordon13
18.11.2017 5 z 5

Vynikající příběh, kniha mě velice příjemně překvapila, doporučuji k přečtení

Maus
17.11.2017 5 z 5

Krásná a napínavá kniha. První od této autorky.

Linda65
05.11.2017

Neskutečně zamotaný příběh. Vůbec jsem netipovala jak to všechno dopadne. Hezky se to četlo. Opravdu je život složitý. Nic není, jak na začátku vypadá. Moc hezké.

Manyna
26.10.2017 4 z 5

Kniha, která si umí s čtenářem pohrát.

Maňule
23.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha, poutavý pestrý děj a nečekané závěrečné překvapení. Příběh mě naprosto dostal, podle mě jako světový bestseller určitě ano!
A velké doporučení!

cmelda26
20.10.2017 5 z 5

Zdánlivě nudný začátek , překvapivý a pro mě nečekaný konec. Krásný příběh.

jana79
08.10.2017 5 z 5

Každou knihu od této autorky otevírám s očekáváním příběhu,který upoutá od první stránky. A stejně jako vždy přečtu jedním dechem a těším se až vyjde další. Krásný a působivý příběh za mně doporučuji.

Vercutka
01.10.2017 5 z 5

Na začátku knihy jsem si vytvořila teorii,jak se to vše seběhlo.Moje teorie se během čtení roztříštila na milion kousíčků,aby se závěrem spojila zase dohromady. Kniha si zaslouží mých 5 hvězdiček, protože se mi snad ještě nestalo, že bych pochybovala o něčem, co je přece tak jasné.

Analady
29.09.2017 5 z 5

Tato kniha se odehrává ve třech časových rovinách, což jí na jednu stranu dodává na zajímavosti, na druhou stranu to pro mě bylo rušivé. Celou knihu jsem byla napjatá a těšila se na odhalení tajemství. Někdy jsem měla chuť přeskočit nějakou pasáž, ale to nedoporučuji. Opravdu je důležité přečíst si celý příběh. Nejvíc jsem si užila posledních 100 stran. Závěr byl strhující a nečekaný. Po dočtení jsem měla chuť přečíst si celou knihu znovu. Doporučuji.

Nickitka
19.09.2017

Prvních sto stran mě strašně nebavily, fakt jsem se musela překonávat, abych knihu vzala do ruky. Pak se to rozjelo, a konec byl fantastický. Až u něho jsem si uvědomila, jak byl ten začátek důležitý - tudíž jsem si raději ještě jednou ten začátek přečetla.

vendy.83
25.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha, slupla jsem ji jako malinu, napínavá až do konce. Už se těším na další knihy této autorky

intelektuálka
23.08.2017 5 z 5

Anglický venkov, osamělá farma, letní den....to je začátek románu o životě čtyř sester a jednom velkém tajemství. Všechno to vidím před sebou, tahle autorka mě umí vtáhnout do děje. Každý její příběh mě potěší - proto doporučím a už mám vyhlédnutý další titul!

Danago
21.08.2017 5 z 5

Celá rodiny vyrazila na piknik, jen šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu. A v této chvíli se stane svědkyní zločinu, který všechno změní. Příběh pokračuje po třiceti letech. Laurel je oblíbenou herečku, ale pořád ji tíží minulost . Vrací se zpátky na rodinnou farmu a začíná zjišťovat, co se tenkrát vlastně stalo. Odvíjí se nám příběh Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob, které za války svedla náhoda a jejichž životy se osudově propletly.
Příběh je strhující , záhadný a tajemný, tak jak to autorka umí. Knížka se odehrává střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.
Kate Mortonová psát opravdu umí ! Doporučuji!

Nelly
20.08.2017 4 z 5

Zpočátku mi kniha přišla nudná, roztáhlá (možná celá její první polovina), ale poslední kapitoly vše bohatě vynahradily. Jazyk a styl tak na 3 hvězdičky, zápletka a konečné finále na 5 hvězdiček, takže nakonec to vyjde na ty čtyři...

asam
10.08.2017 4 z 5

Moje představa o knize uváděné jako světový bestseller je trochu jiná. Ale dočetla jsem ji.

MMacicekk
26.07.2017 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a velmi mile jsem byla překvapena. Jedna z hlavních hrdinek Laurel je jako malá holčička svědkyní toho, jak její matka zabije podivného tuláka. Dívka dospěje, zestárne, ale stále nemůže na osudný den zapomenout. Po letech se vrátí zpět do rodné vísky a začne pátrat po tom, co se tehdy stalo, kdo byl onen zavražděný tulák a proč jej matka zabila. Děj se odehrává střídavě v současnosti a za druhé světové války, neboť kořeny události sahají až do hluboké minulosti. Přes nudný začátek se příběh hezky rozvinul, ale nejlepší na celé knize je závěr, který je dechberoucí a originální a za který stojí za to vytrvat a přečíst knihu až do konce.

Anasa
24.07.2017 4 z 5

Alespoň pro sebe ohodnotím knihu po částech. Za první a druhou část dávám tři hvězdy, místy snad dokonce dvě. Rozvláčnost a nesympatická Dolly, myslela jsem, že knihu odložím. Pak se to změnilo, třetí a čtvrtá část mě nutily sedět a číst, teď bych dala hvězdiček pět. Vše zapadlo, v ději nezůstala ani skulinka a příběh ve mně ještě doznívá.

jindrusa
20.07.2017 5 z 5

Tak tahle kniha mně "rozsekala". Do poslední chvíle spousta zvratů. Přečetla jsem jedním dechem.

moho
17.07.2017 4 z 5

Každý má tajemství a někdy není vše tak, jak to vypadá. Vysvětlení mě napadlo sto stran před koncem, radost, že jsem se trefila. Občas zdlouhavé, proto krátím o jednu hvězdičku.

perpe2a
20.06.2017 4 z 5

Musím popravdě říct, že jsem měla do poloviny knihy rozporuplné pocity. Střídala se chuť dočíst s chutí knihu odložit. Naštěstí to vše vykompenzoval závěr a tak mohu říct ano, nakonec se mi kniha líbila.