Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/bmid_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 5 646 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

MajaT.
03.09.2020 5 z 5

Pěkný početní posledniho dílu ????

Jiparis
01.09.2020 5 z 5

Napínavý příběh, který vás naprosto vtáhne , je naplněný spoustou krutostí páchaných na dětech. Zvrhlé choutky , absence empatie . Jen jsem doufala, že něco takového se snad stalo jen v autorčině fantasii.

moudivlacek
29.08.2020 5 z 5

Skvělá série. Skvělá autorka, každý díl se mi líbil víc a víc. A chci ještě..... Doufám, že autorka už píše další knihu.
Jude tentokrát dostane pořádně zabrat, a to zejména v emoční oblasti, a jsou to opravdu pořádné šoky, vyšetřuje smrt mrtvých chlapců pod zmrzlým ledem, nalezení malého chlapečka u jejího domu, závažná nemoc Uriaha, objevení spojitosti i Elliotem, a to jsou jen střípky z příběhu, který je založen na silných dojmech a pocitech lidí, kterým není lhostejné špatné zacházení s dětmi, či jejich vraždy.
S klidným svědomím milovníkům thrillerů doporučuji.

Lenka_S
28.08.2020 5 z 5

I další díl byl vynikající. V tuhých mrazech a před sněhovou bouří, se najde v zamrzlém jezeře tělo malého chlapce a rozjede se pátrání, které opět není vůbec jednoduché. Navíc dojde k několika událostem, jež donutí Jude, aby vystrčila hlavu ze své bezpečné ulity.

Petty001
28.08.2020 5 z 5

Tato nová série mě moc baví. Opět překvapení na konci. Těším se, jak se bude příběh Jude a Uriaha dál vyvíjet.

Erlif
28.08.2020 4 z 5

Rozhodovala jsem se jestli 3 nebo 4 hvězdy... předchozí dostala tři, tady tedy možná za závěr dávám 4... Neřekla bych, že autorka píše špatně, ale začátek knihy bomba, od prvních stránek se začne něco dít.... říkám si super.. jenže pak kniha tak nějak ustrne a jede v rovině... kdyby autorka to, co nahustila do poslední čtvrtky knihy rozprostřela do celé, byla bych nadšená a dala plný počet hvězd.. Rozhodně to není kniha, kterou bych měla problém ji odložit.. Tady jsem naopak vyhledávala jinou aktivitu než právě čtení.. ano s blížícím se koncem příběhu, už byl problém knihu odložit, ale...
No a Chlapec... no, koho to překvapilo, mě tedy vůbec :-))))

Nikol117
24.08.2020 4 z 5

Napinave, ctive. Rozhodne doporucuji.

happy-smile
21.08.2020 5 z 5

Tato série je skvělá. Autorce vůbec nedochází dech, právě naopak. Jude s Uriahem řeší další zajímavý případ. Navíc se v tomto dílu dozvíme spoustu nečekaných překvapení z Judina života. Opravdu se těším na další díl.

mirunda
21.08.2020 5 z 5

Jo tak tento díl byl teda mazec. Rozuzlení prakticky na posledních stranách. Jsem zvědavá,zda bude ještě pokračování, protože by mne zajímalo, jak se bude vyvíjet vztah Jude a Uriaha. Nemůžu jinak, než plný počet hvězdiček.

Pine
21.08.2020 5 z 5

Čtivé, svižné, napínavé. Tyhle atributy zaručí, že se u knížky nebudu nudit. Plus: krásná obálka, povedený překlad, bezva námět, promyšlený děj, Jude a Uriah, kterým fandím na každém kroku - dokonalost sama. Už moje první setkání s Jude bylo osudové, jsem ráda, že jsme se sešly potřetí, i když naposledy.
Doporučuji milovníkům detektivek… a když vás nic nevyruší, neskutečnou jízdu si vychutnáte za jedno odpoledne. Tuhle ledovku je skoro nemožné odložit.

Kerberos
20.08.2020 5 z 5

Třetí díl se mi zdá ještě lepší než ten předchozí.Jude se svým týmem řeší nález zmrzlých těl a zločiny spáchané před dvaceti lety.Jedná se o unosy chlapců,obchod s dětmi,vraždy.Parťák Uriah je vážně nemocný a ještě musí řešit osud čtyřletého nalezence bez příbuzných a nevlastní sourozence.Netoší jak je všechno propojeno.

preciousek
20.08.2020 5 z 5

Právě docteno, kniha se mi moc líbila. Příběh byl napínavý, perfektně popletený.... Moc se těším na další případ Jude. Doporučuji si knihu přečíst

MamaKnihomolka
19.08.2020 5 z 5

Tak tento díl opět hodnotím velmi kladně a stojí za to se prokousat prvním dílem, protože jak druhý tak i třetí je opravdu hodně povedený.
Už začátek byl skvělý, žádná omáčka a hned se ponoříte do zimy, ledu a případu, ze kterého mrazí. Hrozivá a pro mě jako pro mámu nepředstavitelná situace ztracených, unesených a týraných dětí. Z některých pasáží se mi tajil dech a bylo mi špatně jak se někteří lidé dokáží chovat. Co se týče případu tak byl rozhodně zamotaný a dobře promyšlený. Jen na konci mi u výslechu chybělo více informací.
Od knihy jsem se od poloviny nemohla vůbec odtrhnout. Líbilo se mi, jak jsou všechny díly propojené. I když se autorka zmiňuje co se v předchozích dílech dělo, ale rozhodně to nerozvádí. Tudíž doporučuji si přečíst všechny díly postupně.

zuzana2599
16.08.2020 5 z 5

No, já tedy určitě nejsem z ledu, a proto se mi toto čtení ohromně líbilo. Tento příběh ve mně vyvolal tolik emocí a adrenalinu, že jsem četla jedním dechem a nepřetržitě.
V Minneapolisu je tedy pořádná zima, mrzne až praští a naše hrdinka Jude řeší velmi zapeklitý a starý případ. Kdo je ten milý a naivní Chlapec, kterého najde u svých dveří ?
Tak toto bylo jedinečné, dechberoucí a mrazivé čtení, které mě potěšilo a nadchlo !!

Jenny46
16.08.2020 5 z 5

Opravdu překvapení kniha se mi moc líbila pěkně zamotané až do konce. Určitě se těším na další díl a doporučuji.

alexis818
14.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka.Pro mě zatím nejlepší díl ze všech tří.Napínavé od začátku do konce,opravdu se nedalo odtrhnout.Jen tak dál.

RomanaK
12.08.2020 5 z 5

Ano! Ano! Ano! Zase bez chybičky. Druhý díl byl možná o chlup napínavější, ale nechala jsem si schválně více času od přečtení knihy k napsání komentáře. A stejně, jako předchozí díly, prostě pořád působí. Určité pasáže a vztahy postav jsem si říkala, že by tak mohli být, ale to vůbec knihu nesnižuje. Naopak. :) Jsem zvědavá, zda vznikne další díl a co nového přinese. Přeci jen, stále nevíme jak nebo čí rukou zemřela Juditina matka...:)

Janík511
10.08.2020 5 z 5

Další povedený díl, který stál za přečtení. Nejvíce se mi líbila ale dvojka, samé zvraty a ten konec!! Byla jsem napnutá, jak to dopadne. Konec tého knihy jsem čekala trochu akčnější, ale nevadí, i tak jsem se dočkala překvapivého závěru. Nejsem si jistá, jestli je ještě dalším dílem čím navázat, ale autorka určitě něco vymyslí :-).

Ticiana
08.08.2020 5 z 5

Tak hodně dobre. Druhá Ilja je akční, samé zvraty. Hodně jsem si oblíbila Jude, Uriaha, Elliota jako i malého chlapce. Snad budou další díly. Za mne všechny díly velice povedené.

Lena081
08.08.2020 5 z 5

Do třetice všeho dobrého a u téhle série to platí dvojnásob!