Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/bmid_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 5 646 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

ivoiro
30.11.2020 5 z 5

Tohle byla skvělá kniha, kterou hodnotím plným počtem bodů. Rád bych věděl, zda osudy hlavních hrdinů budou dále pokračovat. Potěšilo by mně to.

Madlens
25.11.2020 5 z 5

Naprosto skvěle napsaný třetí díl!!! Bravo!!! Před chvílí jsem dočetla a ještě teď to to rozdýchávám!!!! Na jednu stranu to pro mě bylo neskutečně těžké čtení, protože mám šestiletého syna. Na druhou stranu mě napínavý děj nutil číst dál a dál, Jude a Uriah-skvělá dvojka, zápletka kterou opravdu nečekáte, zvraty z ničeho nic, že jediný co stihnete je jen otevřít pusu. No fakt doporučuju, neskutečný zážitek!!!!!

Prateri
22.11.2020 5 z 5

To je tak pěkné počteníčko! Detektiv Jude je skvělá, její detektivní partner Uriah také. Příběh je nevšední, napínavý, dojde nečekaně i na nečekané příbuzenské vztahy a pomyslné ledy se začínají v této knize lámat, alespoň mně se to tak jeví. "Nejsem" proti dalšímu dílu.

Peggy2711
21.11.2020 5 z 5

Všechny 3 díly se mi moc líbily hlavně proto, že autorka krásně vystihuje povahu týrané a vězněné ženy, která díky tomu dokáže perfektně vnímat i neverbální komunikaci jiných, při tom to nepopisuje jako něco nadpřirozeného. Co se týče samotného příběhu, tak ano, napínavé, propletené, ale místy dost nereálné, hlavně na konci. Ale neubírá to na mém pohledu, moc pěkně napsané, krásně vtáhne do děje.

astra3
12.11.2020 5 z 5

Knihy této autorky se dobře čtou, i když vraždy, prodávání, zneužívání a týrání dětí pro mě bylo dost silné kafe. A nadpřirozené schopnosti Bab i se zlomenou nohou byly trochu nereálné.

biki
09.11.2020 5 z 5

Ani v této knize autorka nezklamala - velmi kvalitní detektivka na velmi smutné téma. Je opravdu depresivní a frustrující pomyšlení, že se řada podobných skutečných příběhů stále odehrává po celém světe, že boj proti tomuto typu zločinu a lidem, kteří ho jsou schopni, je opravdu sisyfovský úkol.
Pátrání Jude a Uriaha je zde komplikováno jednak Uriahovým zdravotním stavem, jednak zimním počasím, typickým pro tuto oblast USA. Domnívám se, že těchto specifických meteorologických podmínek autorka využila pro zdůvodnění některých událostí a okolností - zvláště netypické jednání sociálky a pak individualistické jednání Jude v závěru - které by za příznivějších okolnosti musely proběhnout jinak. Ale potom už by to nebylo tak napínavé.
V celém tomto příběhu se sice Elliot motal od samého začátku, pořád mi to ale připadalo jako něco navíc, co by v knize ani být nemuselo. Jenže opět závěr knihy situaci ozřejmil a tím také do značné míry donutil Jude opustit svou ledovou skořápku.
Jediné, co mě při četbě této knihy trochu zklamalo, že jsem postavu hlavního padoucha vytušila dlouho před koncem. Ale to byla jen taková nepodstatná drobnost.

Janaves
08.11.2020 5 z 5

Super série, přála bych si pokračování. Všechny tři knihy mají nádherné obálky.

ydnac
06.11.2020 5 z 5

Další díl jedné z nejlepších současných detektivních sérií :-)
Jude řeší případ chlapce, kterého našla před dveřmi svého domu a myslím, že její srdce UŽ NENÍ Z LEDU :-)
Uriah má zase jiné obtíže, ale pořád jsou skvělá dvojka a do jisté míry se sbližují čím dál víc..
Napínavé, krátké kapitoly se moc dobře čtou, doporučuji :-)

Nepri
04.11.2020 5 z 5

Jednoduše skvělé. Knihu jsem přečetla za jeden den (možná to bylo i tím, že jsem měla volno :-) ). Takže určitě doporučuji k přečtení.

tulip131
03.11.2020 4 z 5

Napínavě popsané, jak se vlastně těla pod ledem vzala. Sousedovo krytí prasklo. Malý chlapec, který nestojí jen tak stranou, ale s dějem zamával. Uriahovo onemocnění a sblížení s Jude.

em75
02.11.2020 5 z 5

Opět skvělé. Žádné složité kombinace a kopa jmen na zapamatování. Jude a Uriah mě mile překvapili. Těším se na pokračování.

Šánka
01.11.2020 5 z 5

Výborné, jedna z nejlepších současných sérií. Napínavé, chytlavé, s mnoha překvapeními a dvojicí vyšetřovatelů, kterou si musíte oblíbit.
Měla jsem trošku obavy, oběti jsou tady malí chlapci, autorka ale vytvořila strhující atmosféru napětí, aniž by sklouzla do drastických popisů. Také vývoj hlavní postavy Jude je senzačně popsaný.
Jude po tom, čím si prošla, nebyla mrtvá, jak si mnozí mysleli, nedokázala být ale ani živá, kolem sebe si vytvořila ochrannou krustu z ledu. Ale Jude není ani z ledu, ten začíná pukat a ona možná jednou ukáže i tu svoji pravou tvář a srdce, nebo už ukázala?
Velké doporučení všem fandům tohoto žánru a rozhodně čtěte od 1. dílu!

Ira13
28.10.2020 5 z 5

Super. Poslední knížka ze tří. Četla jsem je po sobě a je mi líto, že už je konec. Krátké kapitoly, děj má spád, napínavé. Chce to číst v létě a nebo pod dekou.

kob
28.10.2020 5 z 5

Super, nemohla jsem se odtrhnout.
Jen jim tam pořád byla všem taková zima, že jsem si šla taky natáhnout teplé ponožky :)

dezorientovana
24.10.2020 4 z 5

Zatím asi nejlepší díl především díky tomu, že postavy Jude a Uriah se konečně trošku otevírají. Samotný děj je docela předvídatelný i přes snahu zápletek a vícero dějových linií. Ve všech dílech mi chybí samotná metodika vyšetřování a kriminalistika.

Dajine
24.10.2020 5 z 5

Fakt dost dobrý.

Havrnka
23.10.2020 5 z 5

Zase jedna z knih se strhujícím a nápínavým dějem

jankaander
21.10.2020 5 z 5

Opět super četba, napínavé do konce.....

Veju007
19.10.2020 4 z 5

Nejlepší díl celé série!
Hodně zajímavých dějových linek a zvratů, v podstatě taková detektivní jednohubka, od které se nedá odtrhnout. A bacha, jedno tajemství se mi povedlo odhalit téměř na začátku.
Chtěl bych, aby se Jude Fontaineová potkala s Kim Stoneovou.

harena
18.10.2020 5 z 5

Skvělé čtení!!! Třetí díl ještě lepší než druhý "Nejsem živá", nevidím tu jedinou chybu. Napínavé, chytlavé, skvělá jízda a oblíbení hrdinové Jude a Uriah vás chytí za ruce a vlečou s sebou v té šílené sněhové bouři a s nimi pátráte, kdo je ten neznámý zlý pán a zachraňujete děti i dospělé. A překvapení na konec - ani ve snu by mě nenapadlo, že to tak spisovatelka vymyslí. Pro mě asi nejlepší díl ze série, teď uz jen čekat na další.