Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/bmid_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 5 646 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

Astonius
12.02.2021 2 z 5

(SPOILER) Bohužel, za mě ne. Kdybych měla hodnotit čtivost, bylo by to na plný počet, ale od příběhu jsem dostala jen s prominutím fantasmagorii... Už v předchozích dílech jsem viděla, že autorce detektivní zápletky nejdou a pokračuje to bohužel dál. Ani hlavní osobnost vyšetřovatelky nemá už valné charisma a co se týče toho mnou kritizovaného příběhu, bylo to tak utažené za vlasy, že jsem ani nejvypjatější scény neprožívala a spíš čekala na konec - přece jen jsem neměla žádný strach o to, že by hlavní hrdinové nepřežili. Pro mě to prostě skřípalo - nově nalezené příbuzenské vztahy a lá všichni lidé bratry jsou, dvě bestie - ženy, které se vyžívají ve vraždění a osobnost toho největšího padoucha, který pronikl až k policii.... Překombinované a nepravděpodobné... Další díly už číst nehodlám,na můj vkus je to bohužel slabé.

SimonaP
10.02.2021 4 z 5

Kniha byla čtivá, přečtená za dva dny. Zajímavé zvraty, hlavního padoucha jsem neodhalila.

Pavlina50
07.02.2021 5 z 5

Skvělé počtení! Netušila jsem, že čtu až nějaký třetí díl, vůbec mi to k pochopení souvislostí nevadilo. Tato kniha je důkaz, že perfektní a napínavý thriller se může obejít i bez velkého množství sadistických zvráceností a hektolitrů krve. Teď jdu shánět předchozí díly série...

Simmminek
07.02.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Zatím nejlepší příběh s hlavní hrdinkou Jude. Mnoho emocí a zvratů. Prostě správný thriller. Doufám, že časem bude další díl.

leny.wood
04.02.2021 4 z 5

Série o Jude patří k velmi povedeným, pro pochopení souvislostí určitě začněte prvním dílem. Krátké kapitoly nahrávají čtivosti, příběh má spád, je napínavý, super thriller. Jednu hvězdu však musím odebrat kvůli konci, to už bylo moc.

Nikusha
20.01.2021 5 z 5

Když pomine zármutek a zlo, dá se po něm najít sladkobolná krása.
Kniha se četla skvěle. Vlastně celá série byla super a vřele doporučuji.

kasavubu
19.01.2021 5 z 5

Opět perfektní počtení, zajímavá zápletka i rozuzlení, to vše navíc neskutečně čtivé. Jen si říkám, že Jude je úplný superman v sukni. Je neuvěřitelné, co všechno přežije☺

Trustty
17.01.2021 5 z 5

Po těžko uvěřitelném prvním dílu, dávám třetímu plny počet :)). Konečně pořádné vyšetřováni.
Pokud je serie s Jude stavěná na jejím osudu, asi by bylo lepší kdyby dál nepokračovala.
Všechno do sebe od prvního až do třetího dílu pěkně zapadlo. Tečka a konec :)))
Doporučuji

putpuda
10.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělá série! Jude děsně fandím.
Rozhodně doporučuji přečíst. Snad se brzy dočkáme dalšího pokračování.

hana1039
09.01.2021 5 z 5

Pááni, tak to byl další skvělý thriller a řekla bych, že z celé série nejlepší.. Žádné zdlouhavé fráze, šlo se přímo na věc, pořád ve střehu a v napětí a ten konec :-)) Jen by mě zajímalo, jestli si už Uriah s JUDE začnou tykat :-), konečně opravdu,, roztála,, a začne si možná pomalu a jistě život užívat.. Doporučuji si přečíst!!!

Pavlnka
06.01.2021 5 z 5

Skvělá, napínavá, nejlepší ze všech 3 dílů. Doufám, že se dočkám pokračování.

Sarrah
29.12.2020 5 z 5

Jako fakt wau, ze všech tří se mi líbila nejvíc, jen teda doufám v pokračování, jinak budu smutná... 10 hvězdiček :D

zbožňuju_knihy
28.12.2020 5 z 5

Odhad se mi vyplnil a Jude už není z ledu :-). Připomíná mi Lisbeth čím dál více.. Krásných 5*
Kdy asi vyjde další díl?

clarkens
21.12.2020 5 z 5

Skvělé čtení! Přečteno během několika dní - protože nešlo jinak - nešlo přestat. I tento díl velice zajímavý a napínavý. Rozvíjí se tu i životy hlavních postav, těším se na další díl!

Pája699
21.12.2020 5 z 5

Celá tato série je pro mě neskutečně skvělá. Jsou to příběhy, od kterých se nejde odtrhnout. Budu doufat, že z pera aurtoky vyjde další díl. Tohle se čte prostě samo. Jude už opravdu není z ledu....Přiznám se, že ze závěru jsem byla trošičku na měko :-)

Terka18
19.12.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda, ani jsem takovou jízdu od knihy nečekala. Sice jsem jako prví četla až tento třetí díl z trilogie, ale to mi nevadilo. Kniha mě bavila a držela mě v napětí, jak to všechno dopadne. I když jsem se snažila rozluštit kdo a jak k sobě patří, tak mě autorka nakonec překvapila.

ivzu77
14.12.2020 4 z 5

Za mne jsou všechny tři knihy této série dobré čtení
Tento díl se mi líbil hodně, hlavní postavy jsme si oblíbila a líbilo se mi, jak vyšetřují a sdílejí vzájemně už i osobní život.

Dumicek
12.12.2020 5 z 5

Naprosto super kniha..Tato série si drží vysokou laťku. Hlavní postavy jsem si opravdu oblíbila a Jill je prostě úžasná. Kniha nemá žádná hluchá místa, vše krásně do sebe zapadá..Napětí se dá jen krájet. Už se těším na další díl

sona3661
09.12.2020 5 z 5

Co napsat pár minut po dočtení? Jasných 5, bez řečí. Vau! Jednoznačně jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla. A že jiný žánr skoro nečtu. A první detektivka, u které mi ukápla slza. Posledních sto stran jsem četla a četla, neviděla a neslyšela, zrcadlily se ve mě pocity Jude, vroucně jsem si přála, ať to dopadne dobře, ať si ho nechá... Úžasné finále, nečekané. Knihu jsem dočetla v práci, ještě že jsem sestra na psychiatrii a ne na ARU, asi bych šla kvůli knížce sedět. (Berte s rezervou...). Doufám, že bude ještě další díl.

petrarka72
30.11.2020 4 z 5

V hlavní roli chlad nejen přírodní a mateřská (ne)láska. Pro mne zatím nejlepší autorčina kniha.