Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/bmid_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 5 646 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

Twoo
11.02.2024 4 z 5

Hned jak jsem cetla prvni dil jsem vedela, ze nutne potrebuju precist vsechny. I kdyz prvnimu se uz nic nevyrovnalo, tak jsou to velmi zdarile thrillery. Tenhle ma silene tema, ja jsem na deti docela citliva, takze jsem chvilami musela knizku odkladat Ale i tak jsem to dala za dva dny. Nelogicnosti vicemene odpoustim, ale tady jich par bylo a vzhledem k tomu, ze posunuly dej neuveritelnym smerem, tak za na ta jedna hvezda dolu.

Kacased
30.01.2024 5 z 5

Skvělá trilogie. Velmi čtivá. Nemám co vytknout. Třeba jednou bude pokračování.

PolBara
22.12.2023 4 z 5

Ani poslední díl série nezklamal. Příběh rozhodně zajímavý a napínavý. Líbí se mi, jak se vyvíjí postava Jude.

MirkaProk
19.11.2023 5 z 5

Závěrečný díl byl nejlepší. Celá série se povedla.

absa2611
11.11.2023 5 z 5

Nemůžu napsat nic jiného, než to, že třetí díl byl naprosto skvělý. Výborně jsem se bavila, kniha byla ještě více čtivější, než dva předchozí díly dohromady. Škoda, že série tímto dílem skončila. Chtěla bych ještě... :-)

nikca1994
09.11.2023 5 z 5

Všechny tři díly jsou naprosto skvělé.Skvělé zakončení série, ale doufám, že by mohl být další díl. Doporučuji.

work
06.10.2023 5 z 5

Když jsem se pohroužil do závěrečného (zatím) dílu trilogie, měl jsem z něj pocit podobný, jako z dvojky a vůbec se nedostavovalo nadšení jako u dílu prvního. Téma si autorka vybrala těžké přetěžké, zvlášť pro ty, kdo mají děti. Pak se ale pomalým rozmnělňovacím tempem doposunujeme do poloviny a autorka přeřadí rychlost.
Začnu tím, co mi vadilo. S logikou si Frasier hlavu nedělá. V podstatě už prvotní zápletka obětí nalezených v ledu je pitomost. Nebudu říkat proč, obrázek si uděláte sami. I později to autorce občas ujede, zejména když postavy konají zcela jinak, než by normální lidé konali, ale chápu, že se to muselo trošku přiohnout, aby vyprávění fungovalo. Mohlo se to ale přiohnout lépe. Druhé postesknutí je nad reminiscencemi. To už jsem zmiňoval u předchozího dílu, který tím trpí nejvíc. Autorka je prostě neumí, jsou otravné, a pokud bych nečetl díly postupně, stejně by mi nic moc nevysvětlovaly. Narozdíl od mnoha jiných sérií, kde můžete naskočit do série kdekoli, tady je opravdu potřeba číst postupně. No a poslední věc je, že (když to přeženu) všichni v Minneapolis mají nejspíš stejného otce. Možná i kocour, který patří k sympatičtějším postavám.
Zbytek je ale povedený a zmíněná druhá polovina vás nenechá vydechnout. Nepamatuji se, kdy naposledy jsem se nedokázal od stránek vůbec odlepit. Je tam spousta okamžiků, kdy už to vypadá, že dobro zvítězí, ale ne, zase se všechno pokazí a čtenář si hryže nehty napětím, co bude dál.
Zatímco po dvojce jsem byl v módu "Dám tomu ještě šanci", tak po trojce jsem v módu "Chci víc".

ZuzanaZ83
17.09.2023 4 z 5

Poslední díl série s policistkou Jude a jejím kolegou Uriahem. Opět s zde řeší těžké téma, nicméně v tomto závěrečném díle se dostaví i naděje. Celá série je skvělá, rozhodně doporučuji.

Aaaannnn
11.09.2023 5 z 5

Celá série je povedená. A závěrečný díl nezklamal, úžasné.

LuckaDea
06.09.2023 4 z 5

Třetí díl této krimi série byl opět super. Příběh byl napínavý, zamotaný a opravdu čtivý. Líbil se mi i další vývoj už známých postav. Místy bylo čtení ale trochu náročnější, protože se případ týká dětí. Přesto jsem se ale od knihy nemohla odtrhnout a byla jsem zvědavá na rozuzlení. Kniha nemá ani moc stran, takže je přečtená docela rychle.

hana4834
02.09.2023 5 z 5

Naprosto strhující,super série

bafuskyBaf
21.08.2023 5 z 5

Panečku tohle byla jízda. Celá série byla skvělá, škoda, že není další díl. I když možná už by další díl byl moc překombinovaný a v nejlepším se má přestat.

AnetaKor
18.08.2023 5 z 5

Další díl by se mohl jmenovat Jsem z ohně...

Andrea7272
31.07.2023 5 z 5

Moc vydařená série !! Přála bych si víc , ale bohužel no :-(
Beru další knihu od spisovatelky !!!!

Žanek_Hantec
31.07.2023 5 z 5

Asi nélepčí z těch tří v sérii. Čtvrtá by byla top. Ale tam bysme se tutáč domákli, že vlastně celé štatl a fšici šilci na hemárně só Judini sórozenci a levoboký odlitci zhýralce senátora, a To nechceš! :)

Lovana
29.07.2023 5 z 5

Poslední této série a mě velmi mrzí právě to, že je poslední a je čas se s postavami rozloučit. Celou sérii provází obrovská čtivost, i tím, že všechny knihy mají méně než 300 stran, tak je máte opravdu rychle přečtené.
Velmi jsem si oblíbila jak hlavní hrdinku Jude, tak jejího kolegu Uriaha. Tenkrát jsem o ně měla opravdu velký strach a chvílemi napětím ani nedýchala. Co mě u tohoto dílu trochu mrzí je rozuzlení okolo Elliota, tam jsem čekala o trochu více ten příběh rozvinutý.
Pokud jde o případ tohoto dílu, tak to bylo dost náročné čtení, zejména pokud vám vadí, když se zločiny týkají dětí, ale na druhou stranu tam nejsou nějaké brutální popisy.
U této série rozhodně doporučuji číst jednotlivé díly popořadě, nejde tady jako u hodně jiných detektivek jen o život hlavní postavy, ale i v průběhu vyšetřování se objevují narážky na předchozí díly a poté by mohly chybět určité spojitosti, kdybyste nečetli po řadě.
Mě tato série moc bavila a mrzí mě, že už se musím s hrdiny této série rozloučit. Mě se poslední díl z celé série líbil asi nejvíce. Určitě se podávám i po další knize autorky.

Hodnocení 4,5*/5*

Ulala
27.07.2023 5 z 5

Tak to se povedlo. Hodně dobrý příběh, který mně dostal- Na jezeře to začalo a na jezeře to i končí a možná se z toho vyklubala i láska. Když jsem začala s prvním dílem, tak mně ani nenapadlo, jak se to bude vyvíjet dál a teď bych si přála další pokračování. V každém případě stojí za to si tyto tří díly přečíst.

Rozmarýna Rozm
07.07.2023 5 z 5

Doufám, že autorka napíše další knihu této série. Kniha je naprosto super.

NicaCola
03.06.2023 5 z 5

Jedna ze skvělých thriller sérii, se kterou se mi těžko loučí. Jude jsem si oblíbila hned od prvního dílu, stejně tak i Uriaha. Tento příběh budu mít v hlavě hodně dlouho... jako mámu dvou dětí mě neuvěřitelně děsí, že se toto opravdu ve světě může dít a děje...:(

FejKýý
02.05.2023 5 z 5

Série se nám sice krásně uzavřela ale mrzí mě, že už s hrdiny se musíme rozloučit. Průběh se mi velice líbil i když některé věci byli dost drsné, jelikož se jednalo o děti. Dějová linka Jude - Elliot, nechci to více rozvádět, kvůli spoilerům se taky hezky uzavřela ale podle mě to chtělo více stran a nějak jsem čekala že bude v příběhu ještě vystupovat Elliotova matka. Jinak jsem se vším spokojená a nyní se připravuji číst další sérii od spisovatelky co je u nás vydána (ještě né celá a je to jen dilogie). 4,5*