Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/bmid_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 5 646 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

janina66
08.08.2020 5 z 5

Úžasné, super a dechberoucí. Jsem nadšená příběhy s Jud a Uriahem. Toto třetí pokračování bylo nejlepší. Líbí se mi, jak se krásně vyvíjí vztah mezi již zmíněnými hrdiny a jak Jude se již zapojila do života. Projasnil se i Elliot. Obávám se ale, že tímto dílem zřejmě serie o Jude skončila. I když bych byla ráda aby pokračovala. Jinak určitě doporučuji k přečtení, ale chce to vzít od 1.dílu.

Hella
08.08.2020 4 z 5

Pro mě o trochu slabší než oba předchozí díly, zejména nějak nemůžu uvěřit tomu nedostatečnému prošetřování zloducha sociálkou, to mi prostě hlava nebere. Že by to bylo až takhle snadné někoho obelstít? A Jude mě taky moc nepřesvědčila svým vyšetřováním v nemocnici.

ciaram
07.08.2020 5 z 5

Stejně jako u Angely Marsonsové se mi u Anne Frasier stává, že čtu a nevnímám čas a najednou jsem na konci. A jakých bylo cca 300 stran? :o) Autorka mi při čtení dává přesně to, co jako čtenářka potřebuji. Sympatické neufňukané postavy, uvěřitelní záporáci, vyšetřování, které není supermanovsky přitažené za vlasy. A hlavně v jejích knihách nenacházím vycpávkovou vatu. Také jsem se pídila po pokračování, ale poslední díl o Jude autorka napsala v roce 2019 a teď se věnuje jiné sérii. Třeba se k Jude Fontaineové ještě vrátí. Doufám!

kofola33
06.08.2020 5 z 5

Tak ja jsem se nenudila ani chvili a jsem rada, ze treti dil splnil moje ocekavani na 100%! A co je uplne nejlepsi, cicham cicham, ze bude jeste dalsi dil, nejak to s nimi dopadnout musi ne? Vic neprozradim...

Terez25
05.08.2020 5 z 5

Třetí díl a opět skvělá jízda! Perfektní duo Jude a Uriah to zase rozbalili!
Tahle série mě baví moc a doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

veronika9761
04.08.2020 5 z 5

No tak toto, to je ovsem paradicka. Mozna jeste lepsi nez jednicka. Velmi exkluzivni ctenarska záležitost.

baida
03.08.2020 5 z 5

Skvělá, prostě skvělá

nier
03.08.2020 4 z 5

Druhý díl se mi libil o trochu víc, ale stejně jsem byla spokojená a knížku si užila. Hrdiny jsem si snadno oblíbila a doufám v další pokračování.

kneslova
31.07.2020 5 z 5

Výborná detektivka.

Ivet1990
31.07.2020 5 z 5

Jako předchozí díly se i tento velmi dobře četl. Nejen díky krátkým kapitolám, ale i stylu psaní. Čtení jsem si vážně užila. Tento díl krásně uzavírá celou sérii.

Pedruska01
30.07.2020 5 z 5

Musím jednoduše začít tím, že celá ta série má naprosto nádherné obálky, to bez debat, i když je pravda, že v nich spojitost s příběhem moc nevidím, ale to stranou. Na další setkání s detektivem Jude a nějaký ten její případ jsem se těšila. Tohle není úplně šálek kávy, ke kterému tíhnu - detektivky, ale ta změna je moc fajn od mého standardu. Četlo se to rychle, na ten styl si musím vždycky pár stran zvyknout, ale jde to rychle. Rychle se to i čte a délka kapitol, které jsou krátké je za mě ideální věc, navíc končí vždy napínavě.
Jude Fontaineová od posledního dílu ušla ohromnou cestu. Už jsem v ní vůbec neviděla tu zlomenou osobu, která drží pohromadě jen nějakým lepem. Zbavila se nočních můr, akceptuje lidský kontakt a tak nějak obecně se vrací k "normálnímu" žití. Byla jsem za ni ráda, vážně moc. Ta ženská byla úplně v háji, ale je silná a zvládla to - člověk ji prostě musí držet palce. Taky jsme se dozvěděli další informace a střípky patřící k ní a já jsem prostě v šoku. Prostě... ty vado.
Co se týče jejího parťáka Uriaha, tak ten mě svým osudem prostě překvapil, anebo lépe řečeno, nečekala jsem, že by mě tak dostal. A to jen tím, že jsem si ho hrozně oblíbila. Bylo mi ho neskutečně líto a ačkoliv u autorky nejde předvídat a ani si tipnout, doufala jsem v to nejlepší. To jediné jsem mohla.Opravdu jsem ráda i za něj, i když musí procházet nelehkou možná až trnitou cestou, tak opět - zvládl to a došel. Nikde není psáno ani dáno, ať už u něj nebo u samotné Jude, že to tak zůstane, že skutečně došli, ale tak snad se už nic nepodělá.
Jejich především pracovní vztah je fajn, možná bych si ale s tahle blízkým parťákem začala tykat?, ale to oni ne. Navíc, pořád, ta moje romantická duše čeká něco víc. Ačkoliv tam nějaké to smítko nebo dvě bylo, pro moje zklamání se jedná stále o "profesionální" a nijakou rovinu. Tak snad se ještě někdy dočkám.
Ten detektivní příběh mě dostal. Přiznávám se bez mučení, nejsem Colombo a nejen, že to bylo celkem propletené, ale bylo to především děsné, ve smyslu, kdo tohle může sakra dělat?! Zpětně mi možná přijde, že příběh celkem plynul - což je samozřejmě velmi dobře, ale vždy se něco vyrojilo, co krásně následovalo/pokračovalo v předešlé věci, nebylo to o nějakém usilovném pátrání a možných teorií, atd., spíš až o moc velkém štěstí/náhodě? Neberu to ale jako kaz. Nevadilo mi to při čtení. Je to spíš poznatek zpětným pohledem. Každopádně děj byl drsný a ty, co v tom měly prsty si svůj osud zasloužily. Možná měly víc trpět. Včetně dalších.
Jak již bylo naťuknuto, příběh plynul, měl tempo, žádná vyloženě hluchá místa nebo nudné pasáže. Líbilo se mi to a bavilo mě to. Bylo fajn číst příběh hned z několika úhlů pohledů, několika důležitých postav, aniž by se cokoliv vyzradilo předčasně. Musím se ale přiznat, že zhruba první třetina až polovina knihy mi trvala. Nejsem si jistá, čím to bylo způsobeno. Každopádně velmi povedená kniha, celkově série. Zatím nikde není uvedeno, zda by měl být další díl, zda se s hrdiny setkáme, však já věřím, že ano. Doufám v to. Ještě zbývá moc věcí, co by Jude mohla a měla řešit a nějaký ten zločin se vždycky najde. Tohle nevypadá na konec, tak jím snad vážně není.
Tohle rozhodně hodnotím plným počtem a doporučuji, protože to jinak ani nejde. :)

Lethania
30.07.2020 5 z 5

Konečně! Trvalo to několik set stránek, aby se Anne Frasier rozepsala a naservírovala nám parádní detektivní zápletku jako na stříbrném podnose - až na to, že tady ten podnos byl ze zlata.
Autorčin styl psaní je chytlavý a snadno se čte, takže je vhodný pro většinu čtenářů, kteří hledají kvalitní detektivku. Knihu jsem měla přečtenou za jediné odpoledne - to už samo o sobě o něčem vypovídá.
Hlavní postava Jude mi není zrovna nejsympatičtější, ale jsou chvíle, kdy žasnu nad její chytrostí a bezprostředností. Spolu s Uriahem tvoří bezva pár - samozřejmě pouze pracovní.
Tuto knihu doporučuji ze všech dílů nejvíc, tak se snažte prokousat slabším prvním dílem. Stojí to za to.

Knižní střípky
29.07.2020 5 z 5

Opět naprosto úžasné a dokonalé, tato série prozatím neměla jediný slabší díl, všechny tři se mi moc líbily. Ústřední dvojice hlavních vyšetřovatelů je má velice oblíbená, i když oba dva mají za sebou pohnutou minulost, perou se s životem a nevzdávají se, nezatrpkli, ba právě naopak. Nemám co vytknout a doufám, že nebudeme moc dlouho čekat na další díl.

Lucie311
26.07.2020 5 z 5

Anne Fraiserová je naprosto famózní spisovatelka. Je naprosto úžasná a nenechá člověka u knihy chvilku oddechnout.

anishta
26.07.2020 5 z 5

Silné, silné, silné. Téma, vyjádření pocitů, rozuzlení. Opět hodně propojené s osobním životem Jude, ale i s jejím samotným případem. Geniální.

evonra
24.07.2020 5 z 5

Skvělé. Možná téměř dokonalé! :)
I když námět není nevšední, velice se mi líbilo, jak to autorka uchopila a zajímavě naservírovala. Plus bezvadní Jude a Uriah a dokonalá detektivka je na světě.

Zuzizana
23.07.2020 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších dílů, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Opravdu si spisovatelka Za tuto knihu zaslouží plný počet hvězdiček.

Irsaf
22.07.2020 5 z 5

Další díl za mnou a opět mohu jen doporučit...
Snad bude ještě další díl...
Jude i Uriah jsou sympaťáci...

Lenkafrankova
22.07.2020 5 z 5

Zase série co se moc povedla

hs777
21.07.2020 5 z 5

Třetí díl, znovu bomba a maximální počet hvězdiček. Jude mi trochu připomíná Bryndzovu Eriku Foster nebo Kim Stone Angely Marson. Všechny mají za sebou nelehkou životní situaci, se kterou se statečně perou. Kniha má neuvěřitelné tempo a já mohu jen doporučit.