Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

boruvkovy_kolac
20.10.2019 5 z 5

Super jízda a to mě detektivky moc neberou. Přečteno za den jedním dechem.

LuluBird179
14.10.2019 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Jude je velmi sympatická hlavní hrdinka. Snad bude mít pokračování.

Rade
08.10.2019 3 z 5

V posledním odstavci SPOILER!
Nejdřív se mi dost líbilo. Zajímavý vhled do psychiky ženy, shodou okolností vyšetřovatelky kriminálky, která prožila trauma únosu a krutého věznění a má velké problémy vrátit se zpět do běžného života.
Jenže v druhé části příběh ztrácí šmrnc, začíná se opakovat, a tak nějak přešlapuje na místě. Vlastní detektivní příběh je tak zvláštně propojen s příběhem policistky a po poněkud nezáživném dovysvětlení na konci (a že já akci fakt mít nemusím!) se mi zdá zpětně celá zápletka poněkud šroubovaná.

Spoilerům se snažím vyhýbat, ale tady je to moje hlavní výtka, tak aspoň v náznaku:
Po konečném – poněkud polopatickém – vysvětlení, proč byly obě ženy drženy „v tak krutém vězení“ se mi to zdá zpětně přitažené za vlasy. V obou případech neměl ten hrůzostrašný způsob věznění - celá léta ve výkalech, moči a neuvěřitelném smradu - vlastně žádný důvod, zvlášť v tom druhém případě, když domyslíme, proč byla mladá žena vězněna, to bylo fakt postavené na hlavu a podle mě byl hlavní účel spíš šokovat čtenáře.

Prateri
20.09.2019 4 z 5

Některé knihy polyká moje mysl těžko. Tuto slupla jak malinu. Příběh dobrý, detektivy jsem si oblíbila a už vyhlížím další díl - tentokrát prý Nejsem živá.

Luciáš01
19.09.2019 3 z 5

Jude, policistka z oddělení vražd, právě po třech letech unikla svému únosci. Myslela si, že když se vrátí zpět do svého života, bude vše jako dřív. Toho se ostatně držela celé tři roky věznění, aby si udržela zdravý rozum. Věřila, že přítel ji přivítá s otevřenou náručí a že se vrátí k práci detektivky na oddělení vražd. Jenže za tři roky se změnila spousta věcí včetně Jude samotné. Aby toho nebylo málo, začne po návratu do práce vyšetřovat zločin, který jí bude bližší, než vůbec tušila.

Kniha mne oslovila, líbila se mi, četla se rychle a děj nestagnoval. Příběh byl zajímavý, příjemný a rozhodně jsem se nenudila. Během čtení jsem se nechala zatáhnout do děje, ale necítila jsem z knihy takový ten „wau efekt“. Určitě nelituji, že jsem ji koupila a přečetla, ale není to kniha, kterou bych četla pořád dokola. Celé to na mne působilo jako lepší průměr – přesto bych knihu doporučila k přečtení, dojem udělala dobrý.

Ivet1990
31.08.2019 4 z 5

Tato kniha mě zaujala tím, že je slabá a obalem. Co se týká děje, tak byl plynule napínavý, dobře se četl a díky plynulému ději, tam nebyli žádná hluchá místa. Určitě si pořídím druhý díl

Lenka.Vílka
04.08.2019 3 z 5

Hned na začátku knihy hrdinka uteče svému vězniteli a je zpátky ve světě. Svět šel dál a ona teď musí taky. Na mě možná byla až moc v pohodě. Možná jí tři roky věznění a ponižování na první pohled tolik neoddělaly, protože byla předtím polda. Ale i tak to na mě byla strašně rychlé. Původně jsem totiž myslela, že děj knihy bude vyšetřování příběhu propletené flashbacky. Proč jsem si to myslela? Protože kniha nemá ani 300 stran. Na onen případ a jeho vyšetřování tam bylo potom strašně malá prostoru. A to je podle mě škoda. Protože jinak mi kniha přišla dobře napsaná, celkově zajímavá a bavila mě. Sice průměr, ale to nic neubírá. Škoda, že autorka víc nerozepsala postavy. Ale kniha byla čtivá a nenudila jsem se. Což je hlavní. Ale i tak doufám, že se v druhém díle spisovatelka autorsky posune. I když kam, to je otázka. Když už napsala přes dvacet kniha a na mě to stejně působilo jako "celkem zajímavá prvotina". Zatím takový slušný průměr.

soukroma
28.07.2019 4 z 5

Napínavé, neotřelé a docela krátké, takže ani ujeté rozuzlení u takové jednohubky nevadí. 85%

pastelka53
19.07.2019 5 z 5

Napínavý příběh, který vás pohltí již od první stránky.
Žena, co si prošla tříletým peklem se dokáže znovu postavit na nohy a vyřešit případ,který je spjatý i s ní samotnou.
Napínavé, čtivé ... rozhodně kousek, který patří do knihovny milovníka detektivek.

MirkaProk
16.07.2019 4 z 5

Kniha není žádná úplná pecka, ze které bych si sedla na zadek, ale i přesto mne velice uchvátila. Je velice čtivá a v podstatě jsem hltala každou stánku. Sympatičtí hlavní hrdinové a příběh poutavý. Přečteno za dva podvečery. Určitě stojí za přečtení.

Ihivanka
02.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila

BariEli
01.07.2019 4 z 5

Nemá nejkrásnější obálku. Nemá ani nejoriginálnější název. Nemá nálepku bestseller. Je to na první pohled tuctovka. V knihovně potkáte mnohem přitažlivější...přesto je něčím uhrančivá. Paradoxně to nejlepší na ní je to, co v ní není. Neobsahuje žádné drastické "záběry", násilí a potoky krve. Není to tam černé na bílém. Ale cítíte to. Z každé stránky, z každé kapitoly. Rozuzlení je snadno odhanutelné, žádný wow efekt nečekejte. I tak je to čtivé, doporučuji se 4⭐

anája
30.06.2019 5 z 5

Perfektně napsaný thriller.Nezanechava žádné prázdné místa ani pochybnosti, že by se něco takového nemohlo dít v normálním životě. Když jsem četla, bylo to jako číst skutečný příběh....Nic se tam nezveličuje jak v jiných knihách.Po předešlé, knize od jiné autorky, která byla psána s dětskou naivitou je toto pecka!

Ann1307
18.06.2019 4 z 5

Tahle kniha na mě koukala v městské knihovně a jelikož jsem ji měla v podvědomí, že by mohla být dobrá, tak jsem si ji půjčila.

A skutečně stála za to. Je plná únosů a věznění a psychiky obětí.
Hlavní hrdinka Jude, která bývala detektivkou v oddělení vražd totiž byla 3 roky vězněna a týrána neznámým mužem. Kniha začíná tím, že se jí podaří po třech letech uprchnout.
Únos ji naprosto změnil, a její život na ni nečekal, tehdejší přítel si našel novou přítelkyni, kolegové policisté ji mají za blázna a ona má problém se začlenit zpět do společnosti.
Ale nakonec nastoupí zpět na oddělení vražd a její vlastní zkušenosti ji možná pomohou vyřešit případ, který se na první pohled jeví jako sebevražda, ale Jude má tušení.. Kniha byla skvěle čtivá, ale četla jsem ji dlouho kvuli nedostatku času :( myslím, že normálně bych jí zhltla za den! ????

Zase je to kniha, ze které nejsem paf, ale jsem ráda, že jsem si ji půjčila a přečetla. Bavil mě pohled do mysli oběti.

Olous1
15.06.2019 5 z 5

Na knihu jsem dlouho čekala v knihovně a musím říct, že na prvotinu je to perfektní kniha. Jude mi byla sympatická ...stránky utíkali moc rychle a už se nemůžu dočkat pokračování, které vyjde na podzim.Autorkou řadím do oblíbených.

Bee240
10.06.2019 5 z 5

Knihu mám na svém seznamu co si chci pořídit ale recenze mě úplně nepřesvědčili v koupi tak jsem si ji nejdříve půjčila v knihovně a ani knihu potřebuji mít doma a přečíst si ji kdykoliv znovu. Příběh unesené detektivky a její návrat do života je ... nevím jaké slovo přesně použít ale to co se jí stalo bylo drastické a sadistické a to že se prostě sebere a jde životem dál je neuvěřitelná . Hodně bylo popisováno jak se změnila léty ve svém vězení a svým způsobem byla přetvořena do jakého si chodícího obalu člověka , aspoň na mě to tak působí. Hlavní postavu jsem si úplně neoblíbila ale nevadila mi to ne , jen je to jako když znáte někoho komu se stalo něco hrozného a nemůžete ho brát normálně. Samotný příběh vraždy mladé dívky je zajímavý a to jak Jude postupuje a stojí si za svým je dobrý. Kniha se mi líbila a rozhodně si ji musím koupit.

Světnadhlavou
10.06.2019 3 z 5

Ze začátku se knížka četla sama, ke konci už tak čtivá nebyla. Přesto se mi kniha líbila, velmi zajímavý příběh.

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Ztracená policistka, unesená, a po letech znovu nalezena..mnou tohle se četlo úplně samo :-)

Peetullka
19.05.2019 3 z 5

Jsem na rozpacích, nevím jak tuto knihu hodnotit. Nakonec jsem dala 3 hvězdy, ale tři a půl by odpovídalo více. Kniha nebyla špatná ale taky se nekonal žadný wow efekt.
Kniha je napínavá, celkem dobře vykreslené postavy, ale pachatele jsem znala skoro hned.
Oceňuji krátké kapitoly a málo stran, na nedělní odpoledne super !

km05@seznam.cz
19.05.2019 4 z 5

Začátek a rozjezd skvělý, spád poměrně rychlý, četlo se to v podstatě samo. Nápad velmi dobrý, ale přišel mi málo propracovaný konec. V podstatě to vše, co se dělo, nemělo nijak extrémní důvod. Proto hodnotím 4/5*.