Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

Carol96
15.05.2019 4 z 5

Konečně jsem se zase po dlouhé době pustila do jiného žánru než je romantika. Nejsem mrtvá je označována jako detektivka či thriller, ale já bych spíše řekla, že se jedná o psychothriller.

Do knihy jsem se začetla prakticky o první stránky. Autorčin styl psaní mi opravdu sedl a já se od knihy nemohla odtrhnout. Příběh postupně gradoval a byl více a více zajímavější. Musím říct, že se mi podařilo uhodnout vraha až skoro na konci knihy (asi cca 50 stránek před koncem). Celou dobu jsem byla napjatá, co dalšího se stane a kam a jakým směrem se děj posune.

U mě se tato kniha určitě vyrovnala Hadrovému panákovi, který u mě byl opravdu top (možná jsou i lepší psychothrillery, ale já v tomto žánru nemám úplně načteno, takže nemám tolik možností, s čím bych mohla porovnávat). Ale rozhodně mohu doporučit a jsem opravdu zvědavá, jak se autorka popere s dalším dílem. Doufám, že si svou laťku udrží, protože se opravdu těším na pokračování.

Obálka knihy: Myslím si, že naše obálka je mnohem hezčí, než ta původní. Opravdu se mi hodně líbí, proto bych ji hodnotila 4,5*/5*

Hodnocení: 4,5*/5*

MarianP
13.05.2019 4 z 5

Kniha Svedectvá tiel je na jednej strane dobre napísanou knihou, ktorá sa ľahko číta. Je pútavá, krátke kapitoly pridávajú deju na spád. Hoci na druhej strane si myslím, že je to kniha "nasilu". Toľko nepravdepodobných scenárov a to divné správanie hlavnej hrdinky je niečo tak pritiahnuté za vlasy , že knihe ani zďaleka nemôžem dať plný počet * a myslím, že aj 4 sú akosi priveľa. Úvod knihy ,fajn, spoznali sme Jude, jej bývalých kolegov. Potom malo prísť pátranie po zmiznutých dievčatách, no miesto toho autorka vskuse odbiehala mimo tému a samotné pátranie išlo úplne na okraj. Záver svižný, bez prekvapení, dobre vysvetlený...Hoci má kniha mnoho medzier je vo svojej podstate fajn, je iná ako všetky ostatné a preto si zaslúži pozornosť...

marcela3562
09.05.2019 4 z 5

Skvělá kniha, po dlouhé době jsem změnila téma a sáhla jsem dobře ????

irefir
09.05.2019 4 z 5

Docela pěkná:)

monika3838
04.05.2019 4 z 5

Slusna kniha,cetla se pekne,ale od zacatku jsem nejak ,,tusila” co z toho bude proto odebiram hvezdicku. jinak kniha rozhodne neurazila a nemela jsem pocit,ze ji nedoctu,naopak

Hella
01.05.2019 4 z 5

Jo jo, takhle nějak má vypadat čtivá a napínavá kniha. Jedno, dvě slabší místa by se našla, ale obecně - za mě palec nahoru. Akorát by mě tedy děsně štval ten Judiin parťák, být na jejím místě, šmejd jeden ;-) .

Vladísek
28.04.2019 3 z 5

Tohle čtení bych zařadila přesně mezi ty knihy, které, použiji - li stokrát otřepanou frázi, čtenáře neurazí, ale ani nenadchnou. Začátek se vyvíjel opravdu slibně, jenže pak se něco změnilo a kniha ustrnula, napětí by se určitě krájet nedalo a pachatel pro mě rozhodně překvapením nebyl. A to je asi kámen úrazu. Postrádala jsem šokující konec. 3 hvězdičky dávám za sympatické vyšetřovatele, ale obávám se, že za půl roku už v paměti budu děj těžko dolovat.

cie
27.04.2019 3 z 5

Vynikající začátek, zbytek podprůměrné a předvídatelné.

Astonius
25.04.2019 5 z 5

Je to radost, když člověk zjistí, že kniha, kterou si vzal na čtení, má to, co očekával... Oceňovala jsem především způsob, jakým byl příběh uchopen - bylo to inteligentní a dospělé čtení zaměřené hlavně na psychologii hlavní postavy, která se vyrovnává s těžkým životním traumatem. Na mnoha místech jsem si říkala, že by z toho šlo udělat takové to klišé, které mají rychlokvašky, které vznikají jak na běžícím pásu - situace, kdy hrdinu někdo nepochopí nebo někdo něco nedořekne a vzniká z toho nedorozumění na 50 stran, nad kterým čtenář jen kroutí očima.... :-) Autorka to v tomhle směru ale ustála a podržela si takovou tu logickou linku chování postav - hlavní hrdinka byla velmi uvěřitelně napsaná, jako by to byl opravdu člověk z masa a kostí. Velmi mě bavila především první polovina - rozebírané téma a popisované myšlenky oběti únosu a její postupné začleňování do života mne ke knize doslova přikovaly. Závěr už nebyl moc nápaditý, detektivní linka se vyřešila tak nějak rychle a nejjednodušší cestou, člověk už hodně tušil, jak vše dopadne. Po dočtení jsem si říkala, že bych tu kriminální zápletku netýkající se přímo Jude v knize mít ani nemusela a stačil by mi jen psychologický román z rozehrané první poloviny doplněný o nějaké hlubší vztahy. Kniha by si zasloužila lepší anotaci a nápaditější obálku, takhle mi přijde, že mezi množstvím thrillerů, které vycházejí, lehce zapadne a to je škoda.

reňa30
24.04.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře a svižně.Bohužel ubírám hvězdičky za konec-rozuzlení příběhu bylo opravdu rychlé,nedotažené.Jako kdyby autorka spěchala už už k vydavateli..ale jinak příjemné počtení,které neurazí.

Julinka679
20.04.2019 2 z 5

Za mě tedy bohužel nic extra... Očekávala jsem o hodně víc, nějaké WOW momenty ale to se bohužel nestalo. Celkem utahaná knížka a nebýt toho konce tak dám knížce jen 1*. Hodně jsem se těšila, obsah i obálka nasvědčovali tomu, že se bude jednat o skvělou knížku ale já v tom žádné "kouzlo" neobjevila... Třeba bude další díl lepší. S odřenýma ušima 2* :-/ :-)

Tereza0107
16.04.2019 4 z 5

Knížka se četla dobře. Nebylo zde žádné zbytečně zdlouhavé popisování, kapitoly byly krátké a děj hezky svištěl. Zápletka mrtvých dívek byla zajímavá, i když musím přiznat, že zhruba od půlky jsem už tušila, kdo to udělal. Přišlo mi to spíše jako takové příjemné, dobře napsané čtení, od kterého jsem celou dobu čekala, až mě dostane nějakým velkým odhalením, které se nekonalo. Každopádně to zřejmě vyvážilo něco jiného, protože po dočtení jsem se necítila nijak zklamaná.

Dela111
05.04.2019 4 z 5

Tento thriller má zajímavou hlavní postavu - policistka a zároveň bývalá oběť. Prošla si peklem, nemá nikoho blízkého, spolehnout se může jen na sebe a své instinkty... Příběh je poutavý od samého začátku. Přibližně od poloviny je celkem jasné jak to všechno je, ale napětí se tím nevytratí.
Asi by se dalo pochybovat, zda je vůbec možné se tak rychle oklepat z tak velkého traumatizujícího zážitku a to jak fyzicky tak psychicky - to především, ale nebudu rýpat. Je to povedený začátek nové série, za mě tak 90 %.

JessieEx
01.04.2019 4 z 5

Jsem na rozpacích a nějak nevím, jak knihu hodnotit, co k ní říct. Vím určitě, že nebyla špatná. Zároveň musím říct, že se tady žádný "wow efekt" nekonal. Máte rádi knihy Angely Marsons? Tak tahle se vám bude taky líbit. Je to prostě úplně normální detektivní thriller, obsahuje napětí a navíc celkem dobré psychologické vykreslení postav. Na druhou stranu tu chybí akčnost (což já ale vítám). V rámci svého žánru není moc originální, je běžné, že detektivní vyšetřovatelé mají za sebou pohnutou minulost a že profesní a osobní problémy mají často společného jmenovatele. Oceňuji menší počet stran, často je lepší to "nenatahovat". Všeobecné nadšení nesdílím, zároveň ale doporučuji fandům žánru. Čte se to dobře. 3,5*

Doubravka1975
27.03.2019 5 z 5

Dobře se mi četla, napínavé od začátku až do konce, krátké kapitoly. Jude má můj velký obdiv a její nový parťák Uriah, toho jsem si nakonec také oblíbila. A jestli jsem správně pochopila, měla by to být série... tak to už se těším na další díly.

diamanttka
26.03.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná, přečtená jedním dechem.

venaden
21.03.2019 5 z 5

Perfektní. Přečteno na jeden zátah.

HaHa11
20.03.2019 3 z 5

Námět zajímavý, zpracování těžce pokulhává. První polovina knihy celkem ještě udržuje čtenáře v napětí, ten přistoupí na jistou nadsázku. Ale další stránky, a především závěr jsou z těch dost nepovedených. Jakoby si autor uvědomil, že teď už to musí na někoho hodit, tak šup, ať to má z krku! Osobní linie neuvěřitelná, průhledná. Ke třem hvězdám jsem hodně přidávala.

Hvězdinka
19.03.2019 2 z 5

Průměrná detektivka. Pro mě příliš zdlouhavá, spíše nuda, žádné nadšení se nekonalo...

Lethania
16.03.2019 3 z 5

Za mě průměrná detektivka, která se sice velmi dobře četla, ale žádného vau efektu jsem se od ní nedočkala. Chybělo mi tam trochu víc napětí. Další díl si asi přečtu - jestli teda bude.