Po proudu Dyje - Krajem vína a slavné historie

Po proudu Dyje - Krajem vína a slavné historie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222954/bmid_po-proudu-dyje-krajem-vina-a-slavne-3dy-222954.jpg 4 6 3

Vydejte se s námi do Podyjí, do kraje na pomezí Moravy a Dolních Rakous, kde na prosluněných svazích zraje víno a četné hrady a zámky připomínají dávnou historii. Budeme putovat po Vranovské přehradě, nad jejíž hladinou se tyčí hrad Bítov i trosky Cornštejna, jen o kousek dál je na skále barokní zámek Vranov a přes romantické kaňony Národního parku Podyjí se dostaneme do starobylého Znojma pamatujícího dávnou Velkomoravskou říši.Čeká nás pověstmi opředená a básníky opěvovaná Pálava vévodící kraji, kde pobývali lovci mamutů i římští legionáři, Novomlýnské nádrže, Mikulov se zámkem Dietrichštejnů, Lednice a Valtice s jedinečným přírodním areálem zapsaným v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a konečně lužní lesy na soutoku Dyje s Moravou. A nepříliš daleko odtud je na rakouské straně hranic Moravské pole, kde hrdinsky padl pyšný Přemyslovec Otakar toho jména druhý…... celý text

DavidS88
23.01.2022 2 z 5

Autor v knize téměř vůbec nepopisuje místní zvláštnosti, památky, tradice. Místo toho je kniha plná historických údajů, které nemají absolutně nic společného s daným regionem. Nedoporučuji.

emilieselden
05.02.2020 3 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek. Krásně se čte. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací z historie.

furba
27.08.2015 5 z 5

Z knihy jsem se dozvěděl spoustu pro mě nových a zajímavých informací. Přijde mi ale, že se kniha zabývá mnohem více dějinami celého našeho území než událostem vztahujícím se výhradně k dané oblasti, takže o některých místech jsem se toho dozvěděl poměrně málo a informace jsem si musel doplnit z jiných zdrojů.

Kniha Po proudu Dyje - Krajem vína a slavné historie je v