Tady byla Britt-Marie

Román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté. Nejhezčí věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. O Britt-Marii zase někdo řekl, že je pasivně agresivní, zpomalená a ukňouraná bába. A to není hezké vůbec – i když možná ne úplně nepravdivé. Britt-Marie po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který ji podváděl, a přijela do Borgu. Borg zasáhla finanční krize a nechala po sobě jen cedule s nápisem „Na prodej“ a pizzerii, která je cítit pivem. Britt-Marie nesnáší fotbal. Fotbal je to jediné, co v Borgu zůstalo. Tohle nevypadá na začátek krásného přátelství, to rozhodně ne. Ale když děti z fotbalového týmu v Borgu potřebují trenéra tak zoufale, že se nakonec rozhodnou přijmout kohokoliv, tak je detaily jako třeba ten, že ona opravdu, ale opravdu dělat kouče nechce, nezajímají. Tady byla Britt-Marie je román o tom, jaké to je mít předsudky (ne že by Britt-Marie nějaké měla, to samozřejmě ne), o ukládání příborů ve správném pořadí (vidličky, nože, lžíce, v tomhle pořadí, ale Britt-Marie na tom přece netrvá!) a o přírodě vedle silnice. Je to příběh o druhých šancích, prvních výkopech a o tom, že jedlá soda vyčistí skoro všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275172/tady-byla-britt-marie-T4L-275172.jpg 4.4808
Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Host

Britt-Marie var här (2014)

Kniha Tady byla Britt-Marie

hermína14

Mozaika byla vyskládaná dokonale. Začalo to pohrdavými odsudky, přišlo chápavé porozumění, soucit, souznění a dolepilo se to steskem, lítostí ...a poslední kousíček byl z hrdosti a dojetí. Zdálo se, že vrcholem byl závěr samotný, ale ještě ho předčila pokora v poděkování autora.
P.S.: Zatímco Oveho manželka mu hrála ve vzpomínkách všemi barvami, tady jsme je mohli vidět naživo.

"...a je to ryčný a srdečný smích, teplý jako oheň, o který se dají ohřát ruce."

Zuzana08

Pan Backman mě osobně opět nezklamal! Je úžasné, jak mladý muž (myšleno autor) dokáže geniálně popsat i život a emoce starší ženy. Jen mě trochu mrzel konec, kdy jsem napjatě čekala, jak se Britt- Marie rozhodne!....... a ....... nakonec je na mě, kterou cestu si vybrala.

Kariol

Nebudu lhát, tohle byla naprosto boží knížka! (Tedy audiokniha namluvená Valerií Zawadskou, jako stvořenou pro roli vypravěčky příběhu Britt-Marie.) Oveho jsem poslouchala už asi čtyři nebo pět let zpátky a od té doby jsem se k Fredriku Backmanovi nedostala, i když jsem si to pořád slibovala a četla jsem samé kladné recenze. Až teď v podstatě náhodou jsem si v knihovně vybrala tuhle audioknihu, abych měla co strčit do ucha, až budu procházet Lipskem. Jedenáct hodin uteklo jako voda a byl to skvělý zážitek. Britt-Marie vás pobaví, dodá vám motivaci a bude vás inspirovat. Je to neobyčejně obyčejný příběh, upřímný, bláznivý, skvěle odvyprávěný a plný emocí, které si ani neuvědomíte, dokud neskončí kapitola a nerozhostí se ticho.

Parwana

Dobře jsem se pobavila, i když Muž jménem Ove byl mnohem, mnohem lepší. Ze začátku mě hlavní hrdinka dost štvala, a na jedlou sodu budu asi alergická už navždy. Nicméně knížka určitě není špatná, i když se Muži jménem Owe v některých částech dost podobá. Jako oddechovka dobrý, zvlášť pro milovníky fotbalu (mě osobně moc nebere).

marcel4559

Nádherná kniha :-). Zvláštně napsaná, styl podobný jako v duo Medvědín, mi osobně se to moc líbí.
Spojení "u soumraku bohů" už používám taky :-). Do předposlední stránky jsem netušil, jak se britt-marie rozhodne, ale rozhodla se.... Ha, ať si to každej přečte :-)

Sahir

Další autorova nádherná kniha,potěšila mne

bekule

Potřebovala jsem po předchozí hodně drsné četbě přeřadit na pozitivní náladu a vybrala jsem si z hromádky z knihovny Britt a trefila jsem to velmi dobře. Podivínka Britt -Marie mi trošku připomíná nedávno čtenou Eleanor co se má velmi dobře. Trhlé, milé, pozitivní ,místy zábavné, i když kdovíjaká třeskutá legrace to není, ke konci i hodně smutné a dojemné. Už vím pod kterým písmenem v knihovně příště hledat až budu potřebovat spravit náladu.

Kishidlo

Zatím nejlepší kniha tohoto autora, kterou jsem četla. Po dlouhé době kniha, jejíž konec jsem nepředvídala a nebyl přehnaně přeslazený. Kniha je lehká, oddechová, vtipná, poutavá. Hned jsem ji vrazila své mámě.