Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2672 822

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Marta1510
13.02.2018 4 z 5

Zajímavá forma psaní. Popis příběhu 2 postav - každá z jiného úhlu pohledu. Skvělý psychothriller!

petra3242
12.02.2018 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Bylo zajímavé číst relativně stejné zážitky od různých postav a vidět, že mohou věci dopadnout jinak. Docela by mě zajímalo všech 200 pravidel od Edwarda nebo dotazník, který musíte vyplnit, abyste mohli bydlet v domě "hrůzy". Na přebalu jsem četla, že se chystá i filmové zpracování, tak se moc těším.

ArwenAragorn
11.02.2018 4 z 5

Vynikající psychothriller! Je originální, plný napětí a s pro mě překvapivým závěrem. Autor nám v knize naservíroval ne jednoho, ale hned několik psychopatů a popis schopnosti manipulovat s druhou osobou je vyloženě lahůdka.
Hororem bych knihu přímo nenazvala, ale Ta přede mnou, což je mimochodem velice přiléhavý název, je hodně temná a strach mně místy naháněla. A obálka je taky výborná!

allblacks
11.02.2018 3 z 5

Já byla trochu zklamaná. Čekala jsem větší zápletku. Kniha neurazí, nenadchne.

Dandy1
10.02.2018 3 z 5

Posedlost dokonalostí zápasí se slabostí, žárlivosti a touhou po štěstí. Kdo je normální a kdo psychopat? Těžko se to škatulkuje. Úsudek si musí udělat každý sám. Otázky v dotazníku jsou opravdu na tělo. Nevím jak bych odpověděla.... Jak bych se opravdu zachovala...

hnilda3
09.02.2018 5 z 5

Super, kniha byla napínavá, čtivá, hltala jsem ji :) Je to pro mě neobvyklý žánr, ale bavila mě.

Alzbetta
09.02.2018 5 z 5

Zvláštní dům,zvláštní pravidla,ulítlí lidi....
Ale Všechno dohromady dobrý :)))
Trochu napínavá :)

Viviana-Mori
09.02.2018 5 z 5

Kniha mne už od prvních stránek velmi zaujala. Líbilo se mi, jak obě hrdinky vlastně zažívají to samé, každá možná s malými odlišnostmi a jinými psychickými traumaty.
Co mi vadilo, byla absence uvozovek u příběhu Emmy. Pak jsem si na (ne) uvozovky zvykla, ale zase mi vadila Emma sama o sobě. Ale to neberu jako mínus, ono je to logické. Nebyla zrovna vzor ctností, ale aby s ní člověk sympatizoval, na to byla opravdu příliš šáhlá a bohužel jsem i takvého podobného člověka zažila v realitě a život s někým takovým je fakt nic moc.
Někdo tu již zmínil, že nešlo poznat, kterou část zrovna čte. To je bohužel celkem pravda, Jane i Emma se mi pletly dohromady, hlavně na začátku.
Jinak je to přesně jedna z těch knih, které mne dokáží opravdu zdeprimovat. Bylo tam na mne těch cvoků nějak moc. Atmosféra, nápad i děj knihy se mi ovšem líbil, ale usnutí se mi trochu prodloužilo.
P.S. Ke konci jsem už věděla, jak to bylo. Bilo to do očí.

sebemi
09.02.2018 5 z 5

To bylo psycho, při čtení jsem si musela dát i pauzu, abych to vydýchala :D Dům je popsán tak reálně až mě mrazilo a nebydlela bych tam ani zadarmo (bez knih??? ani náhodou!!!). Celá kniha se hemží psychopaty, lépe to vyjádřit neumím, ale děj má spád a nutilo mě to číst dál a dál. Doporučuji a jdu si přeskládat šampóny v koupelně. Proč? Protože můžu :D

Evuše
08.02.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, děj vás nutí otáčet stránku za stránkou. Jediné co mě na knize zklamalo byl konec, který mi tam prostě nepasoval.

lampernaqui
07.02.2018 3 z 5

Kdysi jsem se nechal nalákat na "super knížku Dívka ve vlaku" a nedokázal jsem pak pochopit, co tu knížku udělalo tak slavnou, když byla vážně hrozná. Proto jsem "Tu přede mnou" otvíral s obavami. Naštěstí dvě třetiny knížky byly fajn a zkazil to jen vysvětlující konec., který (spoiler) se snažil ukázat hlavní hrdinku v trochu jiném (a pro mě nefunkčním) světle. Ale i tak s odřenýma ušima za tři.

oolinkaa
06.02.2018 4 z 5

Jako kniha super, četlo se mi velmi dobře - miluji krátké kapitoly. Prolínání dvou osob je taky super. Vrah už pak byl jasně znát, ale i tak super.. jsem ráda, že jsem na knihu narazila a přečetla si ji..

Nikkaa
04.02.2018 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, děj plynul a čas mi krásně utíkal,za mě byla moc dobrá a záživná, člověk hltá každou stránku a propojení dvou postav před a po moc dobrý nápad..

Silwinka87
03.02.2018 3 z 5

Tak tohle bylo celkem povedené.Knížka se mi do první půlky četla dobře,pak už to trochu vázlo,ale celkový dojem byl dobrý..
Dva příběhy v jednom se mi líbily..Nápad s domem taky,místy to bylo děsivé a bavilo mě to..
Doporučuji..

katst
02.02.2018 4 z 5

Tak tohle se mi hodně moc líbilo. Rozhodně doporučuji.
O pátou * připravil knihu jen její konec... Ten se autorovi moc nepovedl a trošinku mi narušil dojem z celé knihy...

babyboar
02.02.2018 5 z 5

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami. Kniha rozhodně není žádným závratným literárním dílem. Chvílemi má člověk pocit, že čte následovníka 50 odstínů šedi a některé legislativní fakty také úplně nevypadají reálně (kolaudace domu s nebezpečným schodištěm, mrtvé dítě v náručí matky, o nájemní smlouvě nemluvě). Na druhou stranu forma jakou je kniha napsaná nedovolí čtenáři odložit ji dříve než na konci. Krátké střídající se kapitoly dvou paralelních příběhů udržují čtenáře v napětí. Snad jen škoda, že závěr je takový jaký je. V porovnání s Dívkou ve vlaku a Manželi od vedle je Ta přede mnou rozhodně nejlepší.

Zuzana08
01.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila!
Střídání času a dvou vypravěček mi tentokrát ani trochu nevadil (oproti třeba u knihy Do vody, kde jsem ani za půlkou knihy nebyla schopná se v osobách a časech zorientovat :-( ) Krátké kapitoly, srozumilené věty.......a konečně i sympatická hlavní hrdinka Jane.
Moje fantazie pracovala i po zavření knihy, a donutila mě číst dál a dál......

smisek75
31.01.2018

Úžasná, jedním dechem přečtená kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout a těšila se na ni. Po dlouhé době, zas něco moc super napsané.

saez
31.01.2018 4 z 5

Četlo se to výborně, krátké kapitoly mi vyhovovaly, děj se odvíjel rychle, postavy byly zajímavé, prostředí bylo promyšlené, jen ten konec přišel trochu rychle a pro mě malinko nedotaženě.
Mimochodem, jedna z otázek nápadně připomínala zápletku českoamerického filmu The Bridge/Most.

klarinka9974
29.01.2018 5 z 5

To byla bomba. Tak rychle jsem knihu nikdy nepřečetla a děj plynul a byl hodně zajímavý. Akorát jsem z jistého odhalení nebyla zaskočená. I když jsem netušila kdo nebo co za to může, tak bych to nepovažovala za závěr, který by mi vyrazil dech. Kniha se mi moc líbila a obdivuji odvahu Jane.