Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2683 2683

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

eva3695
24.03.2018 5 z 5

Zajímavá knížka, která se četla velmi dobře. Dvě ženy, které spojuje stejný byt. Byt, ve kterém můžete žít, jen pokud přijmete přísná pravidla. Žena, co tam žila před současnou nájemnící zemřela za nejasných okolností. Čeká ji stejný osud? Knížka splnila mé očekávání, bylo to skvělé.

Denninka
22.03.2018 3 z 5

Zajímavá krimi. Líbilo se mi pojetí střídání dvou postav vyprávějící stejný příběh.

KatkaZ
22.03.2018 5 z 5

Tak toto je po delší době kniha, která mě velice příjemně překvapila. Zaujala mě od úplného začátku a dobře se četla. Moc se mi líbilo prolínání přítomnosti s minulostí.

helcab
21.03.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala už názvem, a nakonec byl příběh velmi čtivý a zajímavý. Rozuzlení mě překvapilo. Doporučuji.

Marci70
20.03.2018 5 z 5

Kniha se mi dobře četla.

Janinnka
20.03.2018 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, krátké kapitoly vybízejí k dalšímu a dalšímu čtení. Přeskakování z minulosti do přítomnosti je nápadité, stejně jako prázdné kapitoly jedné z postav na konci knihy. Za mě můžu jen doporučit...

Petrasim
19.03.2018 5 z 5

Zajímavé. Měla jsem hned přečteno. Jsou tam krátké kapitoly, tak se kniha čte hrozně rychle. Hlavně jsem se celou knihu těšila na to, co se z toho vlastně vyvrbí.

Anahk1
18.03.2018 5 z 5

Prečteno jedním dechem během dvou dnů.. nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, napínavé, smysluplné.. vřele doporučuji!!!

Flexa
17.03.2018 4 z 5

Knihu jsem zakoupil nedávno s poměrně vysokým očekáváním. No a nebyl jsem zklamán. Děj je zezacatku zajimavy, misty je nechtěně vtipny při mačistickych frázích hlavní mužské postavy. I zbytek knihy byl dobre vystavený a konec pomerne prekvapivy a jako celek je kniha super. A rozhodne doporučuji. 78%

Luciga
17.03.2018 4 z 5

Neměla jsem žádná přehnaná očekávání, takže kniha je pro mne vlastně velmi příjemné překvapení :). Příjemné čtení, které mne pohltilo. Chvilku mi trvalo zvyknout si na střídání přítomnosti a minulosti (neb kapitoly byly krátké a když jsem se začetla, tak už jsem zas musela dějově přeskočit jinam), ale zápletka byla vlastně velmi zajímavá. A oproti cca polovině zde psaných komentářů se mi líbil konec... vraha jsem tipla brzy, ale celkové vyústění příběhu bylo fajn a nekonvenční.

nicole1990
16.03.2018 5 z 5

čtivé přečtená za 2 dny četla se hodně dobře :-) akorát ten děj byl docela předvidatelný.. Takovéhle psycho knížky mě bavěj a hlavně jsou brzy přečtené jelikož jsou napínavé

Pitbullka
15.03.2018 4 z 5

Čtivé ale konec mohl být lepší. Taková nenáročná oddechovka.

Lucibuska
15.03.2018 2 z 5

Kniha byla čtivá, děj mě bavil, ale od konce jsem čekala víc. Proto mě celkový dojem z knihy zklamal.

alnahu
13.03.2018 4 z 5

V tomto psychothrilleru se střídá minulost s přítomnosti. Příběh Emmy a Jane, každá v knize vypráví svůj příběh. Jane se narodilo mrtvé dítě Emma je přepadena ve svém vlastním bytě a obě touží změnit díky tomu své bydliště. Obě se náhodně dozví o volném bytě a navíc je majitel svobodný a pohledný muž .Konec je opravdu překvapivý. Čtivě napsáno.

NikaSedova
12.03.2018 5 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila - jedna z mála novinek minulého roku, která mě potěšila. Odlišný styl vyprávění a prolínání minulosti s přítomností, mě velmi zaujalo, takže hodnotím knihu jako velmi dobrou. Čtivá, dobře napsaná, zajímavý námět a i vyústění příběhu. Někteří zde hodnotili jako "uhozené, nereálné a směšné.", s čímž naprosto nemohu souhlasit. Příběh je tak reálný, že to směšné vůbec není a tím pádem ani uhozené. Ale jde o můj osobní názor, knihu bych rozhodně doporučila.

MonikaHos
10.03.2018 4 z 5

Kniha se mi četla přímo fantasticky, krátké kapitoly jen popoháněly k dalšímu čtení. Přesto musím jednu hvězdu odebrat, a to za samotný závěr knihy. Byla jsem napnutá, můj mozek vymýšlel všemožné teorie, což způsobilo, že mi to nakonec přišlo takové...nedotažené? Useklé? Přesto hodnotím spíše kladně.

KatnissLavender
08.03.2018 3 z 5

Zajímavý nápad i zpracování, ale přeci jen jsem od toho čekala mnohem víc! Chtěla jsem se bát a mít takový ten svíravý pocit v hrudi, ale nic takového se nestalo. Ani si nejsem jistá, jestli bych knihu označila za thriller. Bylo tam pár zajímavých momentů, ale to je tak vše... Za mě průměr...

M1ra
08.03.2018 5 z 5

Musím říct, že do poloviny knihy jsem si pořád říkal, že jsem od toho čekal něco jiného, ale neznamenalo to, že by mě to zklamalo.
"Ta přede mnou" mě velmi chytla, svižně se četla a určitě mezi thrillery bestsellery patří.
Jen taková menší výtka, jak je zde v komentářích zmiňováno, jde tak trochu o sérii 50 odstínů, ale nijak závratně.

katka.oo
07.03.2018 3 z 5

Tahle kniha mě moc nezaujala a to jsem se ni tolik těšila, čekala jsem až se příběh pořádně rozjede a kde nic tu nic a konec, sice překvapivý, to musím uznat, ale čekala jsem něco víc, za mě tenhle žánr asi nee ... jdu vzít do ruky opět nějakou poctivou severskou detektivku :-).

elisa194
06.03.2018 5 z 5

Parádní thriller, originální námět, super zápletka, taková ta kniha, která nejde odložit