Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2672 822

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

evvva
12.04.2018 5 z 5

Napínavá, čtivá, málo krve a přesto Vás nepustí a čtete jedním dechem, čím víc se linie propojují, tím hladověji hltáte stránku po stránce a toužíte dojít k rozlousknutí celého příběhu. Za mě super.

ivcaamerli
10.04.2018 3 z 5

Kniha byla dobře pojatá, související podrobnosti a stejné chvilky, které ženy prožívaly, byly ohromné. V některých chvílích mi přišla kniha až k smíchu - pobláznění jedním mužem, psychicky narušeného mládence a dokonce i náznak sexuálního harašení jako v "Padesáti odstínech šedi". Kniha měla dobrý nápad, i když konec mě tak nějak překvapil, ani nevím jestli mile. Ale určitě šlo o zajímavý příběh!

Tamara789
09.04.2018 4 z 5

Čtivá kniha s překvapivými momenty. Povedl se i superinteligentní dům. Určitě sedne víc ženám, pro muže budou hrdinky asi hůře přijatelné.

Zuzpospi
09.04.2018 5 z 5

Na dva zatajené dechy přečteno :)

Flafinka
08.04.2018 4 z 5

Nejsymaptictejsim hrdinou je v tomhle “psychologickem thrilleru” dum

melonka
07.04.2018 4 z 5

Přečteno bezprostředně po Žena v okně a musím říct, že tahle knížka je o dost lepší. Zajímavé téma, zapojení nových technologií, myslím, že stojí za přečtení.

Cartyra
05.04.2018 5 z 5

Zajímavá knížka, která si mě rychle získala se svým fascinujícím domem, postavami, které nenudí a s nečekaným koncem.

Januli
04.04.2018 5 z 5

Líbil se mi styl psaní, kdy autor střídá casove osy. Z mojích typu, kdo za vším stojí nebyl žádný úspěšný, takže prekvapeni. Vždy, když se v knize objevily otázky, tak se mi zjezily chlupy. Za mě kniha super.

EleanorJane
03.04.2018 3 z 5

No thrilerem bych tuto knihu zrovna nenazvala. Psychologická.. tak to ano. Trošku jsem se ztrácela ve větším množství postav. Vhodnější spíše pro ženy.

bigben
03.04.2018 3 z 5

Na můj vkus moc komplikované postavy...

farfalla13
02.04.2018 5 z 5

Zajímavý styl vyprávění - prakticky bez přímé řeči, a přesto se kniha velmi dobře četla; dobrý nápad s paraleními příběhy, aniž by to celé působilo překombinovaně; osvěžující námět, když vezmu v potaz poměrně častý námět detektivek (několik mrtvol v různé fázi rozkladu, otravné množství stránek věnující se spíše problémům vyšetřovatele apod.). Když to shrnu: napínavé čtení, které se dobře čte, a to není vůbec málo.

jiri2737
01.04.2018 2 z 5

Bohužel román spíše pro ženy. Autorův styl psaní mi nesedí.

veselka60
31.03.2018

Kniha mě zaujala neotřelým nápadem - propojení příběhů dvou hrdinek v různém časovém horizontu. Zároveň svou ne bezvýznamnou roli hraje dům, ve kterém se děj odehrává, dva povahově protichůdní muži a samozřejmě nečekaný závěr - i když zčásti předvídatelný. Dobrá kniha, odpočinková, pro mě za 4 hvězdičky.

iveta3689
29.03.2018 5 z 5

Mám ráda střídání časových linek, to mě také nejvíc nalákalo k této knize. Už ze začátku to bylo velmi slibné, protože oba příběhy se střídaly přesně ve stejnou chvíli. Oba příběhy mají děsivou atmosféru připomínající 1984. Skvěle napsané. Oba se vyvíjí podobně dramaticky, je škoda dočíst jeden, ale hned jsem se těšila na druhý. První půlka knížky byla moc dobrá, příběh ubíhal rychle a bavil mě. Pak se ukázalo, kdo je v příběhu magor a druhá půlka byla neuvěřitelná, nemohla jsem se odtrhnout.

tereza1198
28.03.2018 5 z 5

Měla jsem plno teorií a skoro žádná mi nevyšla. Kniha mě velmi překvapila. Vyklubalo se z ní úplně něco jiného než jsem čekala.

certik003
28.03.2018

Děj se postupně rozvíjí a nic není tak, jak se zdálo být. Pro mě největší překvapení přiznání Jane na konci knížky.

Bustedka
27.03.2018 4 z 5

Bezesporu jedna z tech lepsich knih. Nemuzete se odtrhnout a napjate cekate, co se vlastně stane. Za me jedno minus - chybejici prima rec (nevim, zda to bylo e-verzi), obcas jsem se ztracela v tom, jaka postava co rika. Navic posledni stranky, kdy se autor snazil do pribehu vecpat jeste neco navic, tam dle meho vubec nemusely byt.

SilvieSisinka
27.03.2018 4 z 5

Četlo se to dobře :-) Zápletka velmi zajímavá.Majitel domu nemocný na pořádek atd.Já osobně bych ho poslala někam :-D

kofina
27.03.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, má rozhodně spád a odkládat se Vám bude těžko. Za mě akorát strašně nesympatické hlavní hrdinky - upřímně větší slepice byly snad jen v Dívce ve vlaku. :D

simviki
27.03.2018 5 z 5

Tahle knížka mi spíš než " 50 odstínů" připomíná "Dívku ve vlaku" nebo něco na ten způsob. Vyprávěná z více pohledů žen, ve více časových rovinách. Zpočátku máte jasno, jak jsou karty rozdány, ale v průběhu čtení pochopíte, že nic není tak, jak se zdálo. Kniha vás chytne a nepustí. Jak už jsem řekla, je nepředvídatelná. Ve chvíli, kdy byste si chtěli zívnout, že je vám jasné, jak to dopadne , se najednou vše změní. Plným právem si zaslouží nálepku "Bestseller".