Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2687 2687

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

llllucka
20.01.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila. Splnila, co od tohoto žánru očekávám.

Poeta.kno
19.01.2019 4 z 5

Mne se tento napínavý příběh líbil, ikdyž občas jsem si musel zkontrolovat nadpis kapitoly, abych věděl o které hlavní hrdince se v té kapitole píše.

Acquenta
15.01.2019 2 z 5

No, začátek čtivý, Jane jsem si hned oblíbila, od první chvíle, hlavně i pro její děsivou zkušenost :( ...ale příběh o Emmě a Simonovi a strašlivém domě, který byl fakt nereálný, to ne...konec mě sice překvapil, ale žádný zázrak to nebyl. Nebýt Jane a poté i Tobyho, tak knihu asi odkládám...

Jaymay
14.01.2019 4 z 5

Upřímně ta kniha si ode mě vysloužila 3,5*. Jestli tohle má být psychothriller, tak já jsem asi panenka Mária (a nebo jen náročný čtenář, což pochybuju). Zpočátku kniha vzbuzuje zvědavost, co se vlastně stalo, pak to přejde do otravné červené knihovny (kterou vůbec nečtu), kdy jsem měla pocit, že knihu píše E.L.James a závěr je tak rychlý a nesmyslný, že to nepoberete. Edwarda jsem ke konci litovala a chápala,i když to byl pěkný parchant, ale ani jedna postava kromě něho nebyla normální a byli to psychopati. A obě hlavní hrdinky byly slepice, kterým jsem přála to,co se jim stalo. Nicméně od psychothrilleru čekám víc, ale abych nekritizovala, četlo se to dobře, rychle, což oceňuji a bavilo mě to tak za to, že jsem to přečetla za 3 dny dávám tu hvězdu navíc. Nebylo to špatný ale odvařená z toho nejsem.

buldozer5
12.01.2019 3 z 5

Takhle, rozhodně jsem od knihy čekal víc, i když úplné zklamání se také nedostavilo. Určitě musím pochválit nápad s inteligentním domem, bohužel mi ovšem připadalo, že měl v knize nevyužitý potenciál. Autor sice skvěle vykreslil, jak to v domácnosti funguje a všechno, ale když se potom někdo (nebudu jmenovat) naboural do systému, mohl to víc rozvést. Postavy, i když většina z nich nebyla úplně psychicky v pořádku, mě nijak v příběhu neotravovaly, i když jsem občas přemýšlel, jestli opravdu čtu thriller, nebo nějakou romantiku. :D
Jo, a co to s těmi chybějícími uvozovkami mělo znamenat? Dlouho jsem se nesetkal s tím, že by se v pasážích psaných v minulosti nepsaly, docela mě jejich absence vytáčela.

Capkomi
12.01.2019 3 z 5

Příjemná detektivní oddechovka. Kniha na mě působila jako směs knih, které jsem už četla, takže bohužel žádný překvapující průběh nebo závěr. Nelíbila se mi občasná překombinovanost a snaha vše proplést. Hvězdy dávám za hrátky s psychikou postav a za styl psaní.

haski
11.01.2019 4 z 5

Napínavé, dobře se četlo, občas jsem se zamotala v postavách, ikdyž byly jenom dvě hlavní. Mohlo to být o 1/3 kratší, ale nakonec jsem se z toho vymotala. Dobrá.

iva2423
10.01.2019 4 z 5

Dobrá kniha, zajímavý konec.

Aileena
07.01.2019 4 z 5

Četlo se to moc dobře. Někdy kolem půlky jsem tedy měla v holkách trošku bordel, ale potom se to zase srovnalo. Trochu mi vadilo, že u Emmy nebyla přímá řeč psaná v uvozovkách, důvod jsem tak úplně nepochopila. Závěr mě trochu zklamal, přišlo mi, jako by se z Edwarda najednou stal někdo jiný. Čtyři a půl - což nejde, takže čtyři. Přemýšlím, do čeho se pustit dál a trochu se bojím, protože laťka je hodně vysoko... ;-)

KáťaM.
06.01.2019 5 z 5

Jsem moc ráda, že tohle nebyla knížka, se kterou jsem se zavřela po státnicích sama na chalupě. Umřela bych strachy! Nepamatuji, kdy jsem naposledy, já, skřivan, s knížkou ponocovala, ale tohle jsem musela dočíst. Od začátku až do konce neskutečná jízda, krátké úderné kapitoly, skvělá zápletka i gradace. Kéž by se můj celý rok nesl ve světle takových skvělých knih, ještě teď mi běží mráz po zádech, nepamatuji, který thriller mě naposledy takhle vyděsil. Velké doporučení, vážně závidím každému, kdo má knížku ještě před sebou a užije si to jako nezasvěcený čtenář!

Šárušš
05.01.2019 4 z 5

Naprosto úžasný triler, nechybí napětí a do úplného konce nevíte, jestli hlavní postava byla ta, která byla ta, co zabíjela nebo ne.

jahoda444
05.01.2019 3 z 5

Kniha se četla velmi rychle a bylo zajímavé sledovat, jak se každou další stránkou dostáváme do jádra hlavních aktérů, ale přesto mi tady něco chybělo....nějaké větší PÁNI!
V jednom bodu knihy mě provázelo silné Déjà vu.
Hezký, dominantní chlap v balíku, který má rád nad vším kontrolu a vybírá si ženy stejného vzhledu. Nezavání to trochu stylem E.L. James?
Tři hvězdy za styl psaní a zajímavý nápad.

jana7053
02.01.2019 4 z 5

Od knihy se nešlo odtrhnout. Děj trochu překombinovaný, ale závěr byl nečekaný.

Verunka289
28.12.2018 3 z 5

Pozor, příspěvek obsahuje SPOILER

Ze začátku jsem si myslela, že knihu ohodnotím velmi kladně, nápad s takovým přetechnizovaným domem, záhadným architektem, vraždou z minulosti, pohřbenou manželkou a synem přímo někde v domě se mi hodně zamlouval.... Pak se mi dokonce i docela líbilo, že Emma byla chorobná lhářka a všechno si jen navymýšlela.... to bych ještě brala. Ale to, že špatný byl nakonec Simon, to jsem tedy nepobrala vůbec. Hlavně jak by se vůbec mohl napíchnout do tak super bytu, který byl skvěle technicky zabezpečený? Nedávalo to moc smysl.... A pak se nakonec nevyšetřovalo ani jeho úmrtí.... v bytě zemřou 2 lidi stejným způsobem a ani se to nevyšetří?
A ani smrt Edwardovy první ženy a dítěte nebyla kdoví jak vysvětlena....
Začátek skvělý, konec už takový úspěchaný, nedotažený....

Jurfinka
27.12.2018 5 z 5

Výborný děj, skvěle se četla....

hanis2806
18.12.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla během tří nocí, nemohla jsem se od ní odtrhnout. A to rozuzlení jsem opravdu nečekala.

petaSk
15.12.2018 3 z 5

Po knize z edice bestseller sáhnu, když cítím potřebu si oddychnout od náročnější knihy.
Ta přede mnou mi hodně připomíná 50 odstínů šedi, jen jde o thriller a ne o erotiku.
Líbilo se mi střídání pohledu Emmy a Jane, protože jsme tak mohly vidět kontrast mezi oběma ženami. Na druhou stranu se tak děj příliš natahoval a my prožívali jednu věc dvakrát.
Hlavní alfa samec Edward je typickým panem Greyem, tajemným a podezřelým, a tudíž šablonovitým.
Zápletka je překvapivá, ale dává smysl.
Nebýt závěrečného odhalení úmyslu Jane, možná bych dala hvězdičku nahoru, ale zjištění, že každá postava je manipulátor už mi přišlo přehnané.
BTW: jsem velmi citlivá poslední dobou na děti, protože se mi před pár týdny narodil zbožňovaný synovec a neteř, takže části, kde se mluví o dětech jsem poprvé prožívala intenzivně.

Aneleh
14.12.2018 4 z 5

Docela dobře vymyšleno, překvapí nás, kdo je nakonec vrah, ovšem samotný závěr, stejně jako Denisa_a, jsem moc nepochopila (konkrétně rozhodnutí Jane). Jinak chytrý dům byl asi nejzajímavější částí thrilleru, který mě nejvíce zaujal.

Petruse21
13.12.2018 2 z 5

Čekala jsem víc. Nemám ráda knihy, kde není ani jedna postava normální.

gatear
12.12.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, nešlo se od ni odtrhnout, prostě mi sedla. Doporučuji.