Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2536 2536

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

PetraMishka
30.12.2015 5 z 5

Vynikající kniha bez Harryho Holea. Hlavní postavě snad ani nelze nefandit, detektiv Šimon Kéfas je podobný jako HH, ale má zajímavější "vnitřní motor".

Siu83
29.12.2015 5 z 5

Další skvělá kniha. A to jsem si myslela, že Hola už nic nepřekoná :-)

slapr
22.12.2015 5 z 5

Knihu jsem poslouchal namluvenou. Chvíli mi trvalo než jsem pochopil, že tentokrát se Harry opravdu neukáže, ale nakonec to ani moc nevadilo. Jo Nesbø má obrovský talent a prostě umí.

ZRADO
21.12.2015

Určitě jedna z těch lepších Nesbovek a to i bez H.H :) všechny Nesbovky jsem poslechl jako audio a je to vždy záruka kvality.

simona5r
17.12.2015 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Začátek byl pro mě pomalý a složitý na zorientování pro výskyt mnoha postav. Postupně mě ale kniha pohltila a začala jsem Sonymu fandit. Dobře vymyšlený příběh a konec slibující pokračování :-)

konicekbily
17.12.2015 5 z 5

Každý je prý nahraditelný! A Jo ukázal, že to půjde i bez HH.

Richardson
15.12.2015 5 z 5

Abych řekl pravdu, tak s menším odstupem vlastně mohu říct, že se mi Syn líbil více než některé díly série HH (třeba Levhart). Jestli takhle bude vypadat "postholeovské" období Nesba, nemůžu se dočkat další knihy.

střapatá
13.12.2015 5 z 5

Wow. Syn je zkrátka skvělá kniha, která se vyrovná i té nejlepší Holeovce (pro mě Sněhulák). Charaktery skvěle vykresleny, oblíbila jsem si snad všechny (nejvíc samozřejmě Sonnyho). Postavy mají navíc výborně vybraná jména, která se k nim hodí a jsou jsou snadně zapamatovatelná (to mi u Holeovek občas chybělo). Příběh je pěkně vymyšlený a samozřejmě čtivý, takže za mě dobrý :)

Jossie
10.12.2015 4 z 5

Hezké, napínavé, velmi čtivé, ale má to jednu malou chybu - není to Harry Hole.

Vilas1979
09.12.2015 4 z 5

Nesbo bez Harryho? Bude to fungovat? Dá se řici, že ano, zopakuji to stále dokola omílané klišé: Nesbo prostě psát umí, takže se to četlo docela dobře. Ale že by ve mně Syn zanechal nějaký výrazný dojem, to se s odstupem času tedy říci nedá, vlastně si jen pamatuji, že hlavní hrdina se jmenoval Sonny, a to je trochu málo. Skoro bych řekl, že se mi víc líbila zatracovaná Krev na sněhu 2.

yoseff
07.12.2015 5 z 5

Moje první setkání s autorem a teď už vím, že rozhodně ne poslední. Kniha přečtena "jedním dechem".

alsae
07.12.2015 5 z 5

Kvalitou je knížka rozhodně srovnatelná se sérií HH. Rozhodně mě nijak nezklamala, propracovaný příběh, zajímavé postavy, až mě mrzí že už ji mám přečtenou.

raty
07.12.2015 5 z 5

Skvělý a do detailů propracovaný příběh. Zklamání se rozhodně nekonalo.

kate333
05.12.2015 5 z 5

Moje první kniha od Nesba i když paradoxně nejnovější :)...řekla jsem si, pokud se mi bude líbit půjdu do celé série s Harrym Holem..a samozřejmě mě nezklamal super zápletka, příběh, charakter hlavní postavy... takže huráá do dalších :))

Joges
02.12.2015 4 z 5

Výborně poskládaný, spletitý a napínavý krimithriller. Nesbo je mistr detektivního příběhu, to platí stále, „Syna“ milovníkům tohoto žánru mohu jen a jen doporučit, v mém případě ale o vyložený trhák nešlo. Svět drog mě nešokoval a jedna z hlavních postav, ublížená mašina na zabíjení, ve mně soucit příliš nevzbuzovala. Když ale antipatii přehlédnu, musím uznat, že kniha je opravdu dobrá.

Palom
29.11.2015 5 z 5

Výborné, opravdu jsem už nečekal, že po HH sérii může v podobném žánru Nesbo přijít s něčím zajímavým a originálním - a stalo se.

skipiii
28.11.2015 5 z 5

Pro me naprosto dokonala kniha ostatne jako vsechny od nej:) Nesbo nezklamal!

marcela9143
27.11.2015 5 z 5

Naprosto skvělý... První stránky jsem Teda byla malinko zmatená ale jak se příběh rozjel tak paráda!

Lenka.Vílka
25.11.2015 5 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst, tak jsem si dala chvíli oddech. Ale nemoc mě donutila! Neměla jsem na výběr, musela číst a ve výsledku si čtení užila. Na HH se teprve chystám, tak nemusím (naštěstí!) porovnávat. Syn byla dobrá kniha. Nesbo si umí a rád hraje se slovy a mě to bavilo.

Peti
24.11.2015

Kniha o Synovi... klukovi, kterého z feťáckého rauše dostane honba za potrestání viníků, kteří mají na triku smrt jeho otce. Skvělý a brilantně napsaný, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je Levák. Dle mého názoru snad i lepší kniha než série Harry Hole.