Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2535 522

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

haski
10.01.2016 5 z 5

Ze začátku, jsem byla zklamaná, že hlavním hrdinou není H. Holle, ale stačilo pár stránek a knížka mě dostala. Je zde všechno pěkně nadávkované, všeho je dost. Napětí, city, právo, spravedlnost i nespravedlnost, láska i nenávist. Zkrátka, dost mě mrzelo, že kniha končí. Doporučuji!

pocitac311
10.01.2016 5 z 5

Knihu som prečítal jedným dychom a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Nemyslel som si, že dokážem fandiť masovému vrahovi, ktorý sa zázračne odpúta od závislosti na heroíne :-))))) a skorumpovanému policajtovi, ale charakterovo sú to najčistejšie mužské postavy príbehu. Veľa napätia, nečakaných zvratov a zopár silných myšlienok. Výborná kniha!

berydana
10.01.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala k vánocům,jelikož jsem zrovna přečetla od tohoto autora Krev na sněhu a velmi mě zklamala moc se mi do Syna nechtělo.Nakonec jsem předevčírem začala Syna číst a dnes je dočteno.Opět mě Nesbo dokázal ,že je pan autor.Skvěle napsáno,dokonalý napínavý příběh u kterého opět skoro do konce nevíte jak to dopadne.
Po sérii s H.Hollem jsem si myslela,že už se autor vyčerpal ,ale opak je pravdou.
Tuto knihu mohu vřele doporučit.

lencin
09.01.2016 4 z 5

Nesbo opět nezklamal. Dobře napsaný příběh.

asterixka
08.01.2016 5 z 5

Po sérii HH další skvělé čtení, jsem moc ráda, že Jo Nesbø nezklamal, psát, to on prostě umí :) Maximální spokojenost a šest hvězd!

Hella
08.01.2016 5 z 5

Tradičně výtečné, dokonale propracované, s velkou dávkou překvapivých zvratů a scén. Po Krvi na sněhu jsem se obávala, aby Nesbø neztrácel dech, ale kdepáááák. Bomba jako (skoro) všechny Holeovky.

slepicka
07.01.2016 5 z 5

Výborná kniha. Dostala mě. Pohltila. Vše perfektně odsejpá a zapadá do sebe jako by to složil maďarský inženýr Rubik se svým kolektivem (řečeno slovy klasika).
Nesbo nejen že nezklamal, ale nadchl! Po Harrym žádný odvar, ale silná braz... éééé norská káva!
Konec zůstal lehce pootevřený, aby se s(S)ynáček mohl vrátit. Synáček. Syn. Čí vlastně? Abův? Šimonův? A Rosemary má děťátko... Báječně zaseté pochyby a ponechaný prostor pro vlastní úsudek.
Zabte si mě, mučte si mě třebas chlebovou polívkou - já tohohle Nora prostě žeru! Nemůžu jinak než pět hvězd... Jo, ty zatracenej norskej parchante, piš dál, já Ti to vždycky sežeru. I s navijákem!
P.S.: Těm, kterým se zdá, že jsem ji vyzradil cokoliv z děje, či snad nedejbože celou zápletku se tímto co nejsrdečněji omlouvá dr. Chocholoušek - k tomuto nedopatření dochází maximálně jednou za 10 let...

776069
06.01.2016 5 z 5

Nesbo předčil veškerá má očekávání. Pro mě asi nejlepší kniha loňského roku.

maličkán
05.01.2016 5 z 5

Moje první kniha od autora, četla se dobře, napětí, sympatické hlavní postavy. Určitě budu shánět další.

Zmijka
05.01.2016

Naprostá pecka! Vrahům obvykle nefandím, ale tomuhle ano. Bála jsem se, jestli Nesbo dokáže překonat sérii s HH a je jasné, že dokáže.

Dadulina
04.01.2016 4 z 5

Toho vraha budete milovat! Nesbo umí vytvořit charismatického masového vraha, to se mu musí nechat. Po Krvi na sněhu jsem se zase porochnila v jeho stylu vyprávění i v báječném rozuzlení!

Aneri
04.01.2016

Zatím nejlepší autorova kniha.

regulax
04.01.2016 4 z 5

Moje první kniha od autora a určitě ne poslední :-)

adlenka
03.01.2016 5 z 5

Super! A dokonce se mi i snadno pamatovala jména, což nevím proč, ale u Nesba s tím mívám problém. A taky se přiznám, že mi chvíli trvalo, než mi došlo, že tam HH nebude. Příběh je super, dobře promyšlený, Šimon je mi sympatický, má to spád a byť nevěřím, že s heroinem jde tak snadno přestat, tak mi to nijak nevadilo a věřila jsem všemu do poslední tečky.

KristinaK
02.01.2016 4 z 5

Jo Nesbo mě nezklamal ani tentokrát a to i bez Harryho! Napětí, strach, propracované do detailů, překvapení až do konce.. tak jak všechny jeho knížky, super!

Košišta
02.01.2016 5 z 5

Tři dny čirého napětí a úvah, kam na ty náměty ten Nesbo, chodí?? Znovu pekelně skvělé čtení, k vlastní radosti jsem na konci zůstala překvapená. Díky všem recenzentům tady, kteří chválili a donutili mě, abych napsala na ježíškův seznam Syna na první místo, jako prioritu, nezklamal ;)

MKrat
02.01.2016 5 z 5

skvělááááá

Fillipa
01.01.2016 4 z 5

Knihu jsem poslouchala a bylo to velmi příjemné. Dávám 80%, i když Sonny je neuvěřitelný - člověk se sotva základním vzděláním a bez životních zkušeností, dospívající ve vězení, závislý na heroinu - kde se naučil všechno, co mu umožnilo dotáhnout tažení do konce? A proč si přes tyto výhrady příběh ráda poslechnu znova?

zilova
31.12.2015 3 z 5

Výborná kniha. Napětí, styl, příběh. I bez H. H.

sioux
31.12.2015 5 z 5

Syn se Nesbovi povedl. První půlka pomalejší, druhá výborná a je těžké se od ní odtrhnout. To, že tam nebyl Harry Hole bylo pro mě osvěžující.
Na knize oceňuji dobré napětí, plynulý děj bez nějakých zádrhelů, nebylo to tak překombinované jak u některých knížek s HH. Co mi vadilo bylo velké množství narkomanů, bezdomovců, korupce, člověk by z toho nabyl dojem, že Oslo je jedno velké doupě všech neřestí. Vůbec mě Nesbova fascinace drogami, alkoholem, bílým masem trochu unavuje, pro mě by bylo zajímavé, kdyby napsal nějakou normálnější kriminálku.
Ale psát umí, to se musí nechat.