Svůdné zlo

Svůdné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166874/bmid_sweet-evil-svudne-zlo-cf0-166874.jpg 4 1154 204

Svůdná trilogie série

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti... Teprve když se na rockovém koncertě seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. Patří totiž mezi nefily - potomky padlých andělů, kteří mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně zla?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Sweet Evil , 2012

M.C
19.08.2015 3 z 5

Podle mého názoru kniha není špatná, ale chyběla mi tam akce. Některé části jsem přeskakovala, protože mně nebavili a z jedné scény jsem měla velkou hlavu: ta kde se Ann setkala se svým otcem ve věznici a on ji vše vysvětloval. To mě opravdu nebavilo. Jinak jsem si oblíbila Kaidna, je hrozně sexy a tajemný, líbí se mi jeho nedostupnost, ale už by taky mohl povolit uzdu a vrhnout se na Ann :D Celkově knihu doporučuji jako oddechovou, můj styl to úplně nebyl, ale romantika v příběhu se mi moc líbila :)
PS: přečtení knihy mi netrvalo ani dva dny :D

123.Iveetka
03.08.2015 4 z 5

Kniha mě ze začátku opravdu dost bavila, ten svět fantasy byl zajímavý, člověk si toho musel v hlavě hodně srovnat, jak to všechno teda je. Ale když jsem knihu dočetla, tak mi tam prostě něco chybělo. Jo, byla tam akce, romantika, i vtip. Ale ke konci jsem čekala něco většího. Asi si budu muset přečíst další díl. Ale jinak dávám palec nahoru :)

Nellinka
17.07.2015

Asi jsem nějak... příliš realistická nebo co.. Fantasy miluju, ale tu ve stylu Pottera- čáry a magie, svět andělů a těch druhých mě vůbec nebere. V této knize mi to přijde jako že dospělý člověk převedl chování dospělých na děti - holka je čistý trdlo a kluk, ač je mu pouze 17, se chová jako by sežral moudrost a přitažlivost celýho světa.
Do světla rozdílných světů si ihned dosadím dvě strany mince - hodní a zlí lidé a vyjde mi z toho popis běžných reálných potíží každého z nás - fet, styk bez citu, lži, lákání, hraní si s citama druhých.
Tohle dle mě není námět pro mladé, je to spíš něco jako návod, ale jak vidno dle recenzí, lidem se to líbí.
Nějak to moc.. nechápu. Kdyby se hodlali z toho temna vymanit a bojovat s ním, ok .. ale splnit ty hloupý příkazy a táhnout do bahna i další? Blbost.

adelaska
15.07.2015 5 z 5

Od této knížky jsem vůbec nic nečekala, ani nevím proč, vzala jsem si ji spíš v mezičase než mi dojdou knihy z knihkupectví. No a bomba! Neskutečně se mi to líbilo! Hlavní hrdinka Anna mi zas tak sympatická nebyla, asi protože nemáme nic společného, jen furt brečela a modlila se. Kaiden.. No to je kapitola sama o sobě, vzhledem k tomu, jaké má "povolání" bych se ho být Annou nedotkla ani vidlema :D Ale i přesto se mi to neskutečně líbilo a věřím, že s dalším dílem si postavy získají mé sympatie. Bylo tam všechno, romantika, akce, napětí.. a ROADTRIP!!! z toho jsem byla více než nadšená.

rajen
22.06.2015 2 z 5

Nejsem cílovou skupinou této knížky. Ani věkem ani žánrem. Fantasy čtu jen občasně a tady jsem asi šáhla špatně. Přišlo mi to takové hloupé a nedotažené. Do dalších dílů se nejspíš nepustím.

Julia_pt
17.06.2015 5 z 5

Vážně dobrá kniha, je vtipná, romantická a jistěže nechybělo to nějaké nebezpečí. I když jsem někdy už dopředu věděla, co se stane, vůbec mi to nevadilo. Anna mi připadala, že je někdy až moc přecitlivělá, v tom mi prostě nesedla, ale stejně dám 5 hvězd, protože si to ten příběh zaslouží! :) :P :*

petrzel
13.06.2015 5 z 5

Nádherně napsané četlo se to skoro samo. Už se těším na další díl.

Nicki
12.06.2015 2 z 5

Tato kniha ve mně opravdu vyvolávala emoce, ať už typu: "To je úžasné!" nebo "To snad nemyslí vážně." Nic mezi tím - buď jsem chtěla číst dál, anebo knihu okamžitě odložit.

Always a reader
09.06.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Téma se mi moc líbí-není tak okoukané, pěkně psané.

natalie2171
30.05.2015 5 z 5

Od Hry o Trůny opravdu dlouhá doba, kdy jsem nečetla tak dokonalou knihu, ale právě jsem ji našla! Knihu jsem zhltla za necelé dva dny. Úžasný příběh, postavy též, propracovanost, komunikace mezi postavami, vztahy mezi postavami a vše ostatní. Kniha byla úžasně propracována do posledních detailů, úžasná změna než v každé druhé knize upíři nebo vlkodlaci. Svět andělů a démonů se mi hned zalíbil. Musím se přiznat, že s koupí jsem chvíli váhala, čekala jsem že to bude hodně nábožensky založené a vše vážné, protože já nejsem věřící. Udělala bych hroznou chybu, kdybych si ji nekoupila. Anna byla občas trochu moc vážná, Kaidan byl dokonalý a při jejich intimních scénkách jsem se roztápěla blahem. Jen doufám, že z Anny, Kaidana a Kopana nebude další zamilovaný trojúhelník, protože se mi nejvíce líbí Kaidan a Anna. :D Knihu hodnotím 5-ti hvězdičkami, protože si to zaslouží. Určitě si kupuji další 2 díly. Snad mě nezklamou, protože 1. díl byl opravdu úžasný!!! Řadím mezi mé nejoblíbenější knihy!

KnižníSen
12.05.2015 5 z 5

Nazdáárek!

Takže...Tato kniha byla něčím úžasným a nepopsatelným, dokonce se líbila i mé babičce. líbí se mi i to porovnání Démoni/Andělé a po přečtení této knihy (což už bude rok nebo víc) jsem zoufale toužila po dalším dílu. Zjistila jsem, že za rok (od mého přečtení( má vyjít díl druhý. po roce-tedy někdy teď, jsem na to bohužel zapomněla, takže Ježíškovi sem si o knihu nenapsala, ale už ji mám v plánu si pořídit. Jednou, když jsem byla s kamarádkou v kině, jsme zašly do knihkupectví a dozvěděla jsem se, že už je vydaný díl i třetí (u kterého bylo před rokem napsané, že na něm ještě spisovatelka pracuje).Takže se nemohu dočkat, kdy si koupím zbývající 2 díly!!!!! :DD
Možná, i když si děj pořád pamatuji, přečtu tento díl ještě jednou .) ať jsem v obraze ;).
Mějte se překrásně ! ;) ;) ;)

zuzanagelnarova
09.05.2015 5 z 5

Tahle knížka je naprosto bombastická !!!

Lee7
06.05.2015 4 z 5

Nečekala jsem, že mě knížka tak pohltí a ukáže jak to funguje mezi námi. Hlavní hrdinka se mi líbí a její pocity jsou hezky vykreslené. Jsem zvědavá, co odhalí další díl na Kopanovi ;)

DariDerek
06.04.2015 4 z 5

recenze v záložkách :)

Lenny33
06.04.2015 3 z 5

Měla jsem slabou chvilku, a tak jsem sáhla po této knize. No... co k ní říci. Zase se mi potvrdilo, proč nemám číst YA knihy. Celé to bylo takové... hloupoučké. Zajímavých pasáží bylo opravdu minimum. Na další díly se nechystám. 2.5*

Antoaneta
28.03.2015 4 z 5

Moc pěkná čtivá kniha,pro -náctileté super.Já jsem si čtení užívala a hned se pustím i do druhého dílu.Příběh je poutavě napsaný a originální- stojí za přečtení.

sarush
26.03.2015 5 z 5

No tak tahle série, je opravdu úžasná! :) Musím říct, že se mi poprvé za celý život podařilo přečíst celou sérii během jednoho víkendu, a to je co říct. Od téhle knihy, se opravdu nedá odtrhnout. Musela jsem číst, číst a číst. Byla to pro mně jak droga, která mně pohltila a nepustila. Každou stánku jsem hltala do posledního slova. Víte co to bylo, když jsem se musela na chvíli odtrhnout od knížky! No zatracené utrpení!
Všechny postavy jsem si oblíbila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Líbilo se mi, jak ze začátku to byla taková ta slušňačka, ale v druhé knize, už z ní byla jiná liga. Konečně si našla zalíbení v alkoholu. Do Kaidana jsem se zamilovala, už hnedka jak poprvé promluvil na Annu. Byl to prostě ten typ zlobivého kluka, který si život užívá ze všech stran.
Proč nějaká autorka nenapíše, takovou dobrou knihu s humorem a takovou zápletkou, která je dobře promyšlená a má něco do sebe! Musím smekat klobouk, nad autorkou a nad příběhem, který dokázala stvořit. Zamilovala jsem se do příběhu a určitě se k němu budu vracet! Jsem zvědavá co autorka nového napíše, abych se zase ponořila co nejhlouběji.
K ději se zmiňovat nebudu, nebo bych ho (pozitivně) rozebírala, až do dalšího dne.

vercanejedla
18.03.2015

Tato kniha je upřímě boží. Moc doporučuji :)

Karliste
20.02.2015 3 z 5

Ztotožňuji se s některými komentáři. Mám ráda fantasy a knihy podobných témat, i když věk na to už úplně nemám :-) Svůdné zlo se mi líbilo, ale zase, moc jsem od toho očekávala nebo už začínám být na tyto knížky moc stará :D Hlavní hrdinové se chovají celkem uvěřitelně, ale jak píše Shinju, občas je to brak, všechno se tam děje strašně rychle, nic se nevysvětlí. Nevím, za mě maximálně 3 hvězdy. Například knihy s podobným tématem od Lauren Kate je mnohem lepší a vyspělejší. Jako odpočinková četba (kteroou já preferuju) je ale dostačující.

Shinju
16.02.2015 1 z 5

Upřímně řečeno, nevím co si o této knize myslet, z jedné stránky skvělý nápad, ale z druhé podle mého názoru béčkové zpracovaní.