Svůdné zlo

Svůdné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166874/bmid_sweet-evil-svudne-zlo-cf0-166874.jpg 4 1154 204

Svůdná trilogie série

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti... Teprve když se na rockovém koncertě seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. Patří totiž mezi nefily - potomky padlých andělů, kteří mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně zla?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Sweet Evil , 2012

Honey0105
14.02.2015 2 z 5

No.. Zajímavé.. Občas se ráda odreaguji u podobných knih a po téhle jsem sáhla díky hodnocení zde na serveru. Svůdné zlo podává další zajímavé a pestré zpracování fantasy světa, to ano. Bohužel například Anna jako hlavní hrdinka je naprosto nemastná, neslaná a nijak nepřekvapí. Kaidan je ten zlobivka, ale stejně jsem k němu nezvládla získat valné sympatie. Dost mi vadila i jeho "práce". Byl by to zajímavý námět na akční fantasy pro dospělé, ale jako kniha pro mládež, kde šestnáctiletý děcka choděj nahánět lidi do postele.. Absurdní!
Samozřejmě vše působí velice nevinně, ale neprobírají se nevinná témata, tak mi to připadalo až hloupé. Nemůžu říct, že bych knihu úplně zavrhla, odreagovala jsem se u ní, ale když se člověk zamyslí nad celým tím příběhem.........

emily258
06.02.2015

Kniha se mi moc líbila. Určitě ji doporučuji.

helca6016
30.01.2015 5 z 5

Naprosto skvělá knížka! Všem doporučuju :))

pate.langdon
24.01.2015 5 z 5

originální!!! vřele doporučuji ;) jediné, co mi vadí, je přehnaná sebekontrola jak Anny, tak poté i Kaidana

ellypusik
16.01.2015 5 z 5

Kniha byla opravdu jak na houpačce, ale ani když jsem byla dole mě to nenudilo! Kai je úžasný...sice je občas jak nějaké prasátečko, ale chápu ho...asi :D

Melany01
09.01.2015 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Opravdu jsem si oblíbila hlavní i vedlejší postavy :D Obzvlášť Kaie, ale toho si nejde nazamilovat :33 Už teď se moc těším na další díl, který si snad brzo pořídím :)

Monisek.B
06.01.2015 3 z 5

Upřímně? Vůbec nevím, jak se k tomu postavit.
Při čtení této knihy jsem se cítila jak na houpačce. Chvíli jsem jásala, jak je to supr a chvíli si říkala, že to snad odložím, protože mi to přišlo jako hroznej brak. Anniny myšlenkové pochody jsem prostě nepochopila a Kaidana už vůbec ne!
Nejhorší však je, že jsem nemohla se čtením přestat a prostě jen jela řádku po řádce a vlastně se i těšila na další a další kapitoly. A to jsem to četla v originále... Další díl si určitě přečtu také, zvědavost mi nedá, ale nic od toho již nečekám.

Fofonkova.naty
03.01.2015 5 z 5

Včera jsem tuto knihu začala číst a musím Vám říct že je SKVĚLÁ! Úplně mě pohltila.
Doporučuji! Už se těším až si přidám do knihovničky i druhý díl.

SindyEM
31.12.2014 5 z 5

Po dlhej dobe kniha, ktorá ma absolútne pohltila. Vrelo odporúčam! Nechýbalo jej nič: láska, napätie, krásny spád, skvelý štýl písania, originalita, prepracovaný príbeh a prepracovaný pôvod a podstata všetkých postáv...nič by som z knihy nevymazala, nič navyše v nej nebolo. Jednoznačne jedna z najlepších fantasy vecí, ktoré som kedy čítala...prečítané na jeden dych a hneď sa vrhám na ďalšiu.

Gabika56
30.12.2014 5 z 5

Dlouho jsem po téhle knize koukala, přečetla na ní pár recenzí a nakonec po ní sáhla... Díky bohu za to! Příběh mě úplně pohltil a hned jsem si pořídila druhou (v tu dobu byla pouze v angličtině, což se mi nakonec vlastně zalíbilo ještě víc...)
Rozhodně po ní sáhněte, krásně se mi četla, během pár hodin byla fuč! :D

Nikol1542000
26.12.2014 5 z 5

Miluju tuhle knížku,Wendy ji skvěle vymyslela a napsala,nemám k tomu co říct snad jen to: PŘEČTĚTE SI JI!!! :3333 Opravdu,je to super kniha,pokud máte rádi nadpřirozeno!

lenka608
21.12.2014 5 z 5

Tak tadle knížka mě DOSTALA! Přečtená jedním dechem bez chvilky nudy. Nicméně klasika vhodná pro náctileté, určitě ne pro všechny věkové kategorie.

Satan666
07.12.2014

Hodně dobrá knížka s andělským tématem..Líbí se mi pojetí padlých andělů a nefilů. I když přemýšlení té holky je trochu pomalé..Je to taková mladá naivka, co věří, že jsou všichni ve skrytu duše dobří..Ještě že ji hodně rychle vyvedli z omylu...Jinak dobrá a čtivá knížka pro náctileté..

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší andělská kniha, jakou jsem dosud četla! Je čtivá a originální, nemá nudné pasáže. Je určena spíše náctiletým čtenářům, proto mě mile překvapilo, že tak pozitivně oslovila i mě, přesto že mám náctiny už hodně dlouho za sebou... :-) Mohu jen vřele doporučit...

Zuzlinka
30.10.2014 5 z 5

Krásný příběh dvou mladých lidí, kteří se milují, ale nemůžou být spolu. Zakázané ovoce chutná nejlépe ;-) Velmi milé překvapení, opravdu podařená knížka.

Natyss
26.10.2014 4 z 5

Kniha se plynule četla, myslím si, že Higginsová odvedla kus pořádné práce. Scény jsou perfektně promyšlené a poutavý děj rozprostřený v celém příběhu. Autorka barvitě vylíčil každou situaci, a přesto je na knize něco, co mi tam při čtení vadilo. Možná Annino naivní chování, nebo Kaidanova arogance, nevím...

VeronicaF
18.10.2014

Úžasná kniha.Přečetla jsem ji jedním dechem. Moc se těším na další díl :))

Samira
12.10.2014 5 z 5

Krásná, opravdu krásná. Rozhodně jsem od ní nečekala tolik, celou jsem ji ale přečetla se zatajeným dechem. Na toto téma jsem už přečetla mnoho knih a hodně se mi jich líbilo, tahle se jednoznačně řadí mezi ty, do kterých jsem se zamilovala. Úžasné i přes svoje mládí dospělé postavy a napínavý příběh. Nenudila jsem se ani u vysvětlování toho, jak to všechno je, protože i to bylo skvěle napsané a originální. Strašně se těším na další díl, rozhodně doporučuji!!!

jitka3162
12.10.2014 5 z 5

Přečteno za jeden den, děj je opravdu nepředvídatelný, líbilo se mi téma andělé. Je to napsáno opravdu poutavě, příběh je propracovaný. Už se těším na druhý díl!

Mishell14
10.10.2014 5 z 5

Dokonalá kniha líbilo se mi, že ze začátku to bylo takové uvádějicí a v celku takové oťukování" a potom romantika s Kaidanem a potom akce trochu drama, až horor. Dokonalá kniha spisovatelka píše velmi dobře těším se, až si přečtu další díl a jsem celkem zvědavá i na vztah Anny a Kopana :)