Světla a stíny husitství

Kniha přináší 24 studií, původně publikovaných časopisecky i knižně. Tematicky se zaměřuje na problematiku husitské Prahy, věnuje se osobnosti Jana Žižky i kultuře a jazyku husitské epochy. Stranou neponechává ani „husitského krále“ Jiřího z Poděbrad a formování českého stavovského státu. Závěrečný oddíl analyzuje podoby novodobé husitské tradice s důrazem na obraz husitství v krásné literatuře a ve filmu. Ve druhém vydání byly texty upraveny v souladu s novými poznatky a doplněny o základní novou odbornou literaturu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466691/big_svetla-a-stiny-husitstvi-9YO-466691.JPG 4.19

Kniha Světla a stíny husitství

Finn123
05.10.2016

Cením si spisovatelova badatelského přístupu a zapálení pro věc,ale některé kapitoly jsou trochu suchopárné a hodně odborné.Třeba pátrání po pražských konšelích je určitě pro autora i napínavé,ale čtenáře to zas tak nezaujme.
Udělal bych z této silné knihy dvě .V jedné shromáždit texty odborného rázu,třeba pro studenty historie a druhou věnovat široké veřejnosti.
Ovšem neříkám,že dílo je špatné .Pan Čorněj píše s hlubokou znalostí naší historie,takže to,že mne některé kapitoly nezaujaly,je spíš volbou námětu.Ty zajímavé však naštěstí převažují.