Když to tam není, tak to tam nehledej

Když to tam není, tak to tam nehledej https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337441/bmid_kdyz-to-tam-neni-tak-to-tam-nehlede-8Yc-337441.jpg 4 195 57

Anna - nosí kabát po babicčce, spí ve spacáku ve sklepním bytě, jehož výhled z okna nenabízí víc než kotníky kolemjdoucích a psí zadky. V kufru má svetry proti listopadovému chladu, dopisní papír a srolovaný příbor v utěrce, jako když byla malá a jezdila s rodiči stanovat. Z rodné vesnice do hlavního města přijela proto, aby zjistila, jestli pořád ještě utíká od minulosti, nebo si už plní své vlastní sny. Koupí si mapu Prahy, vydá se poznat hlavní město a najít si práci. Do cesty se jí postaví Bořek, Naďa a Vlasta, ale stojí v ní také někdo z její minulosti, u koho není jasné, jestli půjde s ní, vedle ní, nebo z cesty úplně sejde. Zásadní vliv na směr jejího života má ale neznámá dáma z tramvaje, která, aniž by měla sebemenší tušení, navždy ovlivní její život. Krátké kapitoly rychle posouvají děj, jsou plné obyčejných příběhů s neobyčejnou dávkou sebeironie a humoru. Kniha Když to tam není, tak to tam nehledej je volným pokračováním autorčiny prvotiny Suchý hadr na dně mořském, kterou pozitivně hodnotili nejen čtenáři, ale ocenila ji také kritika.... celý text

fruitbueno
13.04.2018 4 z 5

Druhý díl ze série se mi líbil o kousek více než autorčina prvotina. Anna je dospělejší, stále sympaticky bezradná, s velkým šrámem a tajemstvím na duši. Nechybí humor, ironie, nadhled a neutuchající snaha.

maky17
09.02.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou při hledání jiné knihy,nic jsem od ní neočekávala a o to víc pobavila. Naprosto se mi trefila do nálady a navnadila k přečtení první knihy od autorky. Výhodou jsou krátké kapitoly,ideální na cesty.

Analady
03.02.2018 5 z 5

Tuto knížku vřele doporučuji všem, kteří hledají něco pro pobavení. Kolikrát jsem si koupila knihu, která slibovala humor, ale já ho tam marně hledala. Tato kniha mě svou lehkostí a humorem, se kterým se dívá na život, opravdu nadchla.

Šebestová3
08.01.2018 5 z 5

Výborné! Pobavilo a několikrát nahlas rozesmálo....což u mě zaslouží hodnocení nejvyšší.

Nany_cz
05.12.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Líbily se mi krátké a vtipné kapitolky. Myslím, že v některých příhodách se najde každý čtenář a já jsem byla opravdu nadšená. Je to snad první kniha, u které jsem poznala, co je to smát se při čtení nahlas a od srdce!

MartinaF
02.11.2017 4 z 5

Náhodou, mně se to moc líbilo. Četla jsem knihu vzápětí poté, co jsem dočetla první díl a autorka pokračuje ve stejném tempu. Už to nebylo to bezstarostné užívání si života, ale realita a skutečnost a postarání se o sebe sama.

fis.rena
29.09.2017 4 z 5

Pokračování "mořského hadru" mě opět bavilo. Vyprávění vesnické holky,která se přistěhovala do Prahy a chce prostě začít žít. Dávka humoru,která byla v prvním díle je tu zčásti nahrazena realitou a všedními problémy,starostmi a uvědoměním si žebříčku hodnot.

gargamelka
04.09.2017 4 z 5

Přiběh rychle utíká díky zábavným kapitolám, které jsou krátké, vtipné, s nadhledem psané a ze života :-)

greetchen
25.08.2017 2 z 5

Oproti "Suchému hadru" mi pokračování přišlo poněkud mdlé, banální, chyběla mi pod tou ne vždy dobře konstruovanou komičností ona hloubky a poznání. Pořád se mi ale líbí koncept knihy i forma a držím palce do třetího dílu. A že to tam je, ukazují i autorčina ublognutí (http://ivanachribkova.cz/category/blog/), takže třeba pro někoho tip na krácení času, než bude další kniha.

Ježevika
14.08.2017 4 z 5

Souhlasím s komentářem Hanin. Úplně jsem se vžila do let, kdy jsem kvůli nepodařenému účesu měla problém vyjít na ulici. Velmi vtipně napsaná knížečka, která má v sobě i kus životního moudra.

Cuketka
12.07.2017 5 z 5

Já jsem se táák nasmála. Skvělá kniha, už jí čtou všechny mé kamarádky, jak jsem jim to furt předhazovala a všem se líbí :D.

bagel
03.07.2017 4 z 5

Souhlasím s předešlými komentáři. Vtipné historky a postřehy ze života.

BáraLind.
12.06.2017 5 z 5

Velice vtipně napsaná knížka o realitě. Člověku se po přečtení uleví, že není jediný, kdo zažívá "báječné" chvilky.

Hanin
20.05.2017 5 z 5

Úsměvná knížečka, díky níž jsem se vrátila na chvilku do období, ve kterém se kdejaká malichernost zdála jako neřešitelný problém ☺
Bavila jsem se.

Corly
08.05.2017 4 z 5

Hezké a milé a takové do života! :-)
Děkuji knížečce za příjemně uběhlé chvíle ve vlaku.
Teď přijde na řadu ta druhá, vlastně první..:-)

werous9584
04.05.2017 4 z 5

Takové milé, praštěné čtení. Dost skvělých absurdních situací. Skvěle jsem se bavila. Kniha mi připomněla mně a moje pokusy, omyly a hledání toho, co tam nebylo.

magnolia
26.04.2017 4 z 5

Je to zase takové vyprávění s občasným přeháněním a krátké kapitolky s napovídajícími názvy. Hrdinka je ta samá, jako v první knížce a stejně praštěná - ale mě se to fakt líbilo a bavila jsem se a zjišťuji, že ji mám takovou ráda a těším se na další pokračování. Po vážnější četbě mi prostě přišla vhod a mohla bych hledat nedostatky, ale nechce se mi. Autorka umí i dojmout a zabrnkat na vážnější notu, to jsem ocenila též.

přátelství humor ze života mezilidské vztahy vesnice osudy žen ironie nový začátek život ve městě české romány

Ivana Chřibková
česká, 1981
2015  75%Suchý hadr na dně mořském
2017  76%Když to tam není, tak to tam nehledej
2019  77%Kdoule
2020  75%My z Ulice

Kniha Když to tam není, tak to tam nehledej je v