Stvůra

Stvůra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513421/bmid_stvura-XO7-513421.png 4 1107 321

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

hzd
29.08.2023 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Už se chystám na druhý díl.

Lacerta.j
28.08.2023 3 z 5

Jsem rada, ze jsem serii zacala druhym dilem. Aspon jsem chapala narazky a Laurino otravne chovani.
Ano, knizka se cte dobre, coz je ale slaba utecha za to, ze vraha odhalite v pulce pribehu. Pak uz me cteni nebavilo a text jsem casto jen prolitla ocima.

terinkha
28.08.2023 4 z 5

Co mě motivovalo k tomu si tuhle knihu přečíst? Náš kamarád je z Holic a na prvotinu Trpkové přišla řeč. Takže jsem neváhala.
Bylo to dobrý! Jako takhle, Laura s Adamem mě občas pekelně štvali, ale zápletka byla dobrá a bavilo mě to.
80%, dobrá česká detektivka.

Emberas
27.08.2023 4 z 5

Přestože vraha odhalíte poměrně brzy, neubírá to knize na atraktivitě a stojí za přečtení.

1v8na
25.08.2023 5 z 5

Příběh byl čtivý, měl spád, byl svižný.
Jsem velice mile překvapena rychlým dějem. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Kniha mě bavila. Určitě se vrhnu i na další díly. To, že byla místa v knize technicky a realisticky nepropracovaná, mi rozhodně nevadilo a nijak extra nerušilo při čtení.
Pachatele jsem začala tušit dřív než byl odhalen a jen se mi potvrdil. Za mě to byla parádní jízda.

EvaS10
23.08.2023 4 z 5

dobře se četla, trošku mi vadilo, že se dalo snadno odhalit kdo je vrah

lištička123
20.08.2023 5 z 5

Skvělá knížka. Moc dobře se četla a i když jsem neměla takovou práci odhadnout vraha, chtěla jsem číst až do konce. Rozhodně se pustím do dalšího dílu.

Vlaďkaa4
20.08.2023 5 z 5

Bylo ti dobré. Většinou neodhadnu vraha moc brzy. Ale tady jsem to tušila dost brzy. Proč psát nebudu, abych ostatním nezažila zážitek z odhalení případu.

Mirrites
19.08.2023 3 z 5

Jsem zmlsaná asi, ale kniha by mohla mít o 100 stran méně a bylo by to čtení, co má grády nicméně si přečtu ráda další dílo ze série ; )

Modrásek16
17.08.2023 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila a dobře se četla.

Blanka586
15.08.2023 5 z 5

Knihu Stvůra jsem přečetla jedním dechem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Velice dobře napsaná, napínavá a přitom velice čtivá. Vraha jsem odhalila už asi v polovině knihy. Došlo mi, že to nemůže být nikdo jiný. Knihu vřele doporučuji.

grimik
15.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Ačkoliv jsem asi od 60. stránky "měl" pachatele a ještě před polovinou knihy i motiv a teorii co se stalo (až na drobnosti přesně), tak mně se tato detektivka moc líbila. Přistupoval jsem ke knize s nedůvěrou a rozpaky, vědom si toho, že autorka je velmi mladou "nespisovatelkou", která knihy začala psát jen tak, na mateřské, ale na druhé straně stálo několik pozitivních ohlasů u mnou sledovaných booktuberů. No a jak se s nimi ne vždy shodnu, tak zde ano. Dostal jsem opravdu mnohem, mnohem víc než jsem očekával.
Po stránce obsahu bych vytkl jen drobnosti. Např. mě iritovala neznalost jména Medard a celkově "tupost" Adama Beneše. Nějak bych si v roli kriminalisty představoval někoho "chytřejšího" (nemyslím profesně). A potom neznalost autorky, že z Facebooku není nikdy nic odstraněno úplně a i celé smazané konverzace lze kdykoliv získat zpět za pár minut a na pár kliknutí. To je ale asi tak vše, prostě drobnosti. Jinak velmi pěkná detektivka, která chytne a nepustí, jak moc je čtivá. Úplně jiná liga oproti nadhodnoceným, a veskrze špatným krimi z pera Larse Keplera, ale i mnohým jiným. Takže si moc rád dám další díly.

Možná ještě změním na 5*, ale čistě v rámci krimi žánru. Multižánrově to žádná velká literatura, abych tomu dával plné hodnocení, samozřejmě není.

ivanaci
12.08.2023 4 z 5

Ač jsem tušila pachatele asi již od poloviny knihy, bylo to opravdu pěkné počtení. Autorka opravdu umí. Už se těším na další knihu.

terimila
07.08.2023 3 z 5

(SPOILER) No, upřímně řečeno jsem čekala víc. Nějak mi to celý... nesedlo.
Nesedly mi hlavní postavy - vyšetřovatelé vražd, tj. kriminalistická elita, se chovají jako nevyzrálí puberťáci, to jako fakt, a nabourávají si tím jen tak mírnyx týrnyx fungování celýho oddělení? Nehledě na to, že se místy chovali jako zabednění. Okamžitě při čtení, kde se probíralo zmrzačení dívčiny a proč to vrah udělal, mě napadlo, co tím asi sledoval (akorát já si myslela, že byla se svým vrahem na večeři a dala si něco velmi specifického). Ale že to vyšetřovatelům bude trvat půl knížky... no, já vám nevím.
A nakonec vrah a motivace k činu. Vlastně jsem nepochopila, proč. Jako jen proto, že oběť prokoukla něčí hry? Proto budu hned vraždit? A hned napoprvé tak brutálně otrle, že si hned zfleku zakuchám a zapitvám? Pokud je někdo takovej magor, tak by asi začal s takovou brutalitou už dřív. A pokud takovej magor není, tak takovou řezničinu jen tak nespáchá nebo aspoň potom neustojí.
Nevím, no. Čtivý to bylo a napsaný je to dobře... ale jaksi mi to přišlo nevěrohodný. Možná zkusím ještě jeden díl, ale na zadku z toho zatím nesedím.

JaneSour
06.08.2023 5 z 5

Kniha perfektne napsana. Byla velmi ctiva, nemela dle meho hlucha mista.

veronika9761
03.08.2023 5 z 5

Za me prijemne prekvapeni od ceske autorky.

TheDoll
29.07.2023 5 z 5

Celou sérii jsem si nechala v knihovně odložit pod pultík. Chtěla jsem se do ní vrhnout přes léto kompletně. Stvůra byla první na řadě a na seznámení to bylo dobré!

Postavy mi nebyly přímo sympatické, ale byly plastické a pátrání s nimi mě bavilo. Asi ve třičtvrtině knížky byl koloběh "zatčený podezřelý nové důkazy propuštění zatčený podezřelý [...]" už trochu nudný, ale i tak to bylo zajímavé. Závěr byl výborný, napínavý.

Těším se na další dva díly, které už na mě čekají na nočním stolku.

kolacky
28.07.2023 5 z 5

Kristýna Trpková je pro mě stejně příjemným překvapením jako nedávno Jiří Březina. Dobrých českých detektivek není nikdy dost.
Po troškách dávkované indicie mě přivedly k vrahovi už na straně 202!

Modrina
27.07.2023 5 z 5

No, tak mám zdá se další autorku, kterou budu bedlivě sledovat. Příběh se mi líbil, pachatel nepřekvapil, trochu praštěná hlavní vyšetřovatelka mně, milovnici jistého severského autora, sedí - takže dávám pět hvězd a těším se na další díl. :)

knihomolkaMist
23.07.2023 5 z 5

Super! Miluju detektivky a tohle bylo rozhodně z těch lepších. Spousta slepých uliček, sympatické postavy a neustálé napětí, které vás neustále nutí číst!