Stvůra

Stvůra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513421/bmid_stvura-XO7-513421.png 4 1105 321

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

munka
22.10.2023 4 z 5

Zo začiatku mi to veľmi nesadlo, ale s pribúdajúcimi stránkami si ma kniha získala. Držím spisovateľke palce, nech jej to píše.

Dreisii
20.10.2023 5 z 5

Za mě skvělé dílo, nemohla jsem přestat dokud jsem knihu nepřečetla. Rozhodně stojí za přečtení.

Ulala
18.10.2023 3 z 5

Tak jsem "Stvůru" konečně dočetla. Náměr docela fajn, hlavní postavy trochu zbrklé, policejní práce trochu od věci. Autorka má bezesporu talent, ale já jsem čtení tak trochu protrpěla. Dám tomu čas a ještě vyzkouším další díl a Uvidíme....

Janaves
09.10.2023 4 z 5

Moc pěkná detektivka. Už mám připravenou další - Vesnice.

Calibra
08.10.2023 4 z 5

16/23 Pěkná detektivka z českého prostředí, ale rozhodně ne typicky česká. Postavy vyšetřovatelů mi přišli všechny docela fajn, takze se těším na další setkání s nimi.

kneslova
08.10.2023 5 z 5

Dobře se čte , tým vyšetřovatelů je trochu divny , i ten důvod vraždy .. ale je to poutavě napsáno

Jaruš7
06.10.2023 4 z 5

Audiokniha.
Příběh jako od U.I.
Složitý případ postupně otevírá možnosti, logicky vyplývající ze skutečnosti. Jenže odhalovat roušky tajemství dá vyšetřovatelům zabrat.
Suverénní manipulátor je psychopat a dokáže dát na odiv i cituplnou tvář.
Zdařilé dílo, jen ten šmrnc elegantního humoru chybí.

brnensky-ctenar
05.10.2023 3 z 5

Zkusil jsem si přečíst první knihu této autorky a nejsem zklamaný ani nadšený. Striktně po formální stránce není co vytknout, je to zajímavý příběh, celkem zajímavé postavy a prostředí, dobře se to četlo. ALE: Je to tak průměrná kniha, až jí to možná zpětně ubližuje. Po celou dobu jsem měl pocit, že něco podobného už jsem četl stokrát, jen se vyšetřovatelé jmenovali jinak a bylo v jiném městečku. V celé knize nebylo nic, co by upoutalo mou pozornost a co by mě překvapilo, takže knihu během pár týdnů asi úplně zapomenu. Autorka umí psát, ale je vidět, že není úplně vypsaná, ta nezkušenost z toho přímo sálala: docela dost popisných klišé, stereotypy u postav, některé pasáže, které by se daly rovnou škrtnout a nic by se nestalo. Dobrá kniha do tramvaje nebo na pláž na dovolenou, ale mám pocit, že třeba na Michaelu Klevisovou to zatím zdaleka nemá.

VladiKlaisner
02.10.2023 3 z 5

Kniha má trošku zavádějící název, obrat nastal až na samém konci, ale jinak pěkný příběh. Jelikož jsem jako první četla Vesnici, která se mi líbila víc, tak doufám, že Vetřelec bude minimálně na stejném levelu.
Vyšetřovací tým Linhartová - Beneš mě nadchnul hlavně pro svoje protichůdné povahy a názory.

majakmp3
28.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Do týmu poněkud upjaté komisařky Laury Linhartové přichází nová posila vyšetřovatel Adam Beneš, se kterým kdysi randila a který s ní má tak trochu nevyjasněnou minulost.
Případ vypadá zprvu triviálně. Zavražděná a zohavená mladá žena a vrah, který byl právě zadržen a doznal se ke spáchání podobného zločinu. Postupem času se však ukazuje, že jde o podobnost čistě náhodnou a detektivové začínají objevovat odlišnosti. Případ se komplikuje a přibývá i podezřelých, kteří mají motiv, čas a prostředky ke spáchání zločinu. Následuje řada slepých uliček, které s velkou dávkou štěstí vedou ke svižnému finále.
Osobu pachatele jsem sám předem neodhalil a to nám byla představena hned na začátku knihy.
Líbí se mi zasazení do naší země - jména, reálie a vyšetřovací postupy naší malé kotliny a i to, že jde o logicky vymyšlený případ, který obstojí při kritické konfrontaci, ale zároveň není příliš překombinovaný.
Mám trochu výhrady k chování hlavní protagonistky, která je líčena jako tvrdá profesionálka, a která má trochu problémy s lidskými vztahy, v rozporu s tím se však občas chová jako praštěná puberťačka.
Celkem velmi příjemná záležitost 80 %. Už se těším na další díl.

maximus13
25.09.2023 4 z 5

Fandím všem českým a slovenským spisovatelům. Proto padla volba na právě tuhle knihu této mladé spisovatelky. Byla to určitě dobrá volba. Mám v oblibě detektivky a už jsem jich přečetl, slyšel a viděl dost na to, abych si poměrně velmi brzy a správně tipl vraha. Nic to však nemění na kvalitě knihy. Užil jsem si velice pěkně popsané postupy vyšetřování a kroky vyšetřovatelů až do odhalení vraha. Komisařka je šílená workoholička a její staronový kolega byl ze začátku neskutečně na ránu. Nicméně se zajímavě doplňují a asi je dobře, že je každý z nich úplně jiný. Teď je na řadě další kniha z této série a to "Vesnice". Tak jsem moc zvědavý jak se to všechno posune dál.

Janulica
23.09.2023 5 z 5

Moc hezká detektivka, která má spád a hezky se čte. Osobně mám radši detektivní příběhy, ve kterých pachatele odhalíte až na konci. V tomto příběhu už zhruba ve třetině knihy víte, kdo je vrah po pár dalších stránkách i víte, jaký byl jeho motiv. Původně jsem chtěla snížit hodnocení o jednu hvězdičku. Nakonec ale hvězdičku nestrhávám. Při představě, že někdo komu je 27 let, je schopen napsat tak úžasné dílo, mi neumožňuje hodnotit jinak, než plným počtem hvězd.

Renatas
21.09.2023 4 z 5

Zajímavá kniha, poprvé jsem četla detektivku z prostředí a míst, která znám a kde se pohybuji, je to zvláštní pocit ...Určitě si přečtu další autorčiny knihy.

ddkk
18.09.2023 4 z 5

Kristýna Trpková je bezesporu talent. Její životopis je, řekněme, tak prostý jak jen je možné a přitom dokázala napsat knihu (knihy), která určitě patří k tomu nejlepšímu mezi českými detektivkami. A navíc, napsala to v tak mladinkém věku...

Samozřejmě se dá příběhu ze série Laury Linhartové leccos vytknout, ale pokud jde o čtivost i jazykovou stránku, dala bych jedničku.

Doporučuji.

Kopretina_aku
17.09.2023 5 z 5

Líbí se mi, že se nic nezdržuje, nechodí se kolem horké kaše a pěkně to odsýpá. Zkrátka, že se s tím případem policisté nepárají. Jen mě strašně štvalo, že jim některé souvislosti došly mnohem později než mně a tak jsem byla dlouho netrpělivá, kdy jim to konečně docvakne.

Havrnka
14.09.2023 5 z 5

Zase jedna zdařilá česká detektivka.

Knižní střípky
11.09.2023 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se k tvorbě paní Trpkové konečně dostala. Laura nebyla moje krevní skupina, Adam to naštěstí všechno vyvažoval. Čtivé od začátku, bez hluchých míst.

Ada0004
04.09.2023 5 z 5

Bezva česká detektivka, poutavý děj, moc dobře napsané, napínavé. Šikovná mladá autorka- těším se na další její knihy.

Terrez93
03.09.2023 5 z 5

Super! jedna z nej českých detektivek, co jsem četla. Děj měl spád, zápletky, slepé uličky a indicie k vypátrání vraha. Bavili mě i hlavní vyšetřovatelé Adam a Laura, Laura mi připomínala Eriku Fosterovou v detektivkách od Bryndzy a tu miluju!
Těším se na další díl :)

Yunnan
31.08.2023 5 z 5

No, tak to teda byla jízda! Úžasně a velmi čtivě napsaná detektivka, která vás nedovolí ji odložit, protože prostě chcete vědět, jak to bude pokračovat. A když už si myslíte, stejně jako vyšetřovatelé, že víte, kdo je vrah, tak vás autorka za chvíli vyvede z omylu :). Na to, že je autorka tak mladá a je to navíc její prvotina, hluboce smekám. A už se těším na Vesnici :).