Stvůra

Stvůra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513421/bmid_stvura-XO7-513421.png 4 1105 321

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

Janadvorackova
27.12.2023 4 z 5

Parádně vystavěný detektivní příběh.
Vraha jsem tušila až dýl.

moudivlacek
21.12.2023 3 z 5

Na českého autora to nebylo vůbec špatné. Sice jsem čekala mnohem více napětí díky názvu díla, ale i tak jsem si početla.
Na kriminálku přichází nový kolega Adam. Nemůže být rozdílnější od hlavního vyšetřovatele Laury, svým chováním, svým postojem k případu, svou oblíbeností v kolektivu.
Mají tu mrtvou dívku, brutálně zabitou. Ze začátku nemají žádného podezřelého. Pak postupně zjišťováním a omyly se blíží k pachateli. Je tu zmínka o psychice pachatele, o které jsem četla již jinde. Někdo nedokáže si prostě " nic odepřít " a udělá vše, aby to dostal a vše v životě bylo podle něj.
Jsem zvědavá na další díl.

Terkishead
17.12.2023 4 z 5

Po přečtení jsem neměla chuť hodnotit úplně vlídně, ale teď mě zaujalo jak je autorka mladinká. Taže beru zpět a klobouk dolů! Bez ohledu na zápletku a množství zvratů ( někomu se to líbí) oceňuji vcelku zralý styl, který by jí mohli závidět starší a zkušenější "detektívkáři". Laura se mi líbila, zajímavá, komplikovaná postava, na první pohled ne úplně sympatická a chybující, přesto zacílená a chytrá. Její partner byl sice asi vykreslený docela realisticky, ale o to víc mi jeho postava nesedla. Dofám, že spolu s autorkou dobudoucna dozraje i Adam.

jaroiva
15.12.2023 4 z 5

Ale jo, dalo se to dobře poslouchat. Nějak jsem úplně nepochopila ten motiv, ale slušná detektivka. 3,5 hvězdičky tentokrát - vzhledem k mládí autorky - zaokrouhluji nahoru a věřím, že s dalšími díly bude série jen lepší a lepší.

maryska09
11.12.2023 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka plná zvratů, kde čtenář dlouho netuší, kdo za tím vším stojí. Autorka dobře píše a můžem se těšit na další knihy.

lucie.svobodova
07.12.2023 5 z 5

Laura Linhartová - cílevědomá; nepříliš populární komisařka, seznamte se.
V této knížce vyšetřuje se svým novým kolegou Adamem Benešem surovou vraždu.
V Holicích bylo nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky.
Kdo takto zrůdný čin mohl spáchat?
Na první pohled si mohou všichni myslet, že tento čin mohl spáchat nedávno usvědčený vrah, jelikož znaky jsou téměř totožné. Brzy se ukáže, že podobnost je však pouze zdánlivá a můžeme se pustit do hledání vraha číslo 2 - toho pravého, který má mladou dívku skutečně na svědomí.

Knížka se rozjede hned od začátku, stačí chvilku číst a už máme mrtvolu “na světě. Když jde Mark vyvenčit svého psa, i když je počasí, že by ani psa ven nevyhnal, určitě ani v nejmenším netuší, na co narazí. Kam ho asi jeho pejsek zavede?
Zohavenou, zbitou, rozřezanou mladou dívku, přibližně dvacetiletou, si myslím rozhodně nečekal.
Naprosté zvěrstvo, které položí kolikrát i ty nejostřílenější kriminalisty.
Bohužel se tohle stává; ale nikomu nedá spát to, že pár dní zpět byla nalezena už jedna mrtvola. Kousek od tohoto místa. S velice podobnými znaky. Jistě každého napadne, že tyto vraždy mají něco společného - pachatele. Ten byl však již usvědčen. A zdánlivá podobnost je skutečně jen zdánlivá.
Tak na scénu musí přijít tvrdohlavá, cílevědomá Laura, spolu s ní její nový parťák Adam. Jak jim to bude ve směru vyšetřování klapat? On totiž pro Lauru není úplně tak neznámý, znají se totiž z minulosti, a to docela dobře

Přichází s mnoha podezřelými, mnoha indiciemi, ale která stopa je ta správná?
Jakým směrem se ve vyšetřování vydají?
Odhalí nakonec vraha?

Kniha je rozdělena do 3 částí, kapitoly jsou různě dlouhé, ale nejsou nijak rozvleklé. Četla se mi skvěle, je čtivá, napínavá, poutavá, je vidět, že to Kristýnka měla v hlavě promyšlené Také jsem knížku měla za dva dny přečtenou a už se třesu na další díly série .

Bedřich63
05.12.2023 4 z 5

Několik čtenářů přede mnou knihu ohodnotilo jako zdařilé dílo začínající mladé spisovatelky, které má do dokonalosti daleko, ale stojí za pozornost. Já s tím souhlasím a časem se poohlédnu po další knize s Laurou a Adamem.
Nemám k tomu co napsat. Když se dívám na komentáře mi-380, mataj a woolong, tak jsou tam skoro přesně vyjádřeny pocity, které mě provázely při čtení.

VeronikaAug
03.12.2023 5 z 5

3 knížky téhle série jsem četla trošku nadivoko, spíš než číst sérii postupně si obvykle vyberu případ, který mi dle popisku přijde zajímavý a z téhle serie mi nejméně zajímavý přišel tento první díl, ale nakonec se mi líbil nejvíc. Bylo to opravdu dobré, řekla bych výborné. Případ byl zajímavý, líbilo se mi odhalování indicií, Laura mi tu přišla nejvíc v pohodě z celé série, v ostatních dílech už je soukromí vyšetřovatelů rozebíráno na můj vkus moc, tady ne. A závěr byl opět skvělý, překvapivý, se závěrem každé knížky téhle série jsem zažila wow efekt. Vřele doporučuji a už se těším na další knihu od téhle mladé české autorky, kterou velice ráda podpořím.

mi-380
17.11.2023 4 z 5

Už jsem zvládl první třetinu, stále mám ale pocit, že čtu slušně ubíhající středoškolskou slohovou práci snaživé studentky. Nedá mi to, kouknu do životopisu autorky: 2021 – 1996 = 25. To mnohé vysvětluje, mladá Kristýna je těsně za startem své spisovatelské kariéry a jde do toho zostra, zkombinováním dnes už klasických šablon: hnusné vraždy s nesourodou dvojicí vyšetřovatelů. K tomu využívá dobře známé studentské prostředí na pozadí rodného města.
Ale ano, šikulka, s detektivní linií si pěkně pohrála, zkusím další díl a budu doufat, že začátečnická popisnost a frázovité obraty časem zmizí.
70 % (už 882 hodnotících s průměrem 85 %).

mataj
16.11.2023 4 z 5

Po přečtení prvního dílu série musím říct, že jde o vcelku zdařilý pokus velice slibné české autorky detektivek. Kvituji domácí prostředí i zajímavou zápletku. A i když mě zatím hlavní dvojice vyšetřovatelů moc neoslovila, doufám, že se to v příštích dílech "spraví". Nicméně, co se týče samotného vyšetřovaní, přišlo mi trochu chaotické a nahodilé, každou chvíli nový podezřelý bez dostatečných důkazů a na základě náznaků a indicií jsem odhalila skutečného pachatele docela brzo. Navzdory tomu byla kniha čtivá a těším se na další díl, který mám již připravený.

wooloong
13.11.2023 4 z 5

Autorka má dobře promyšlenou zápletku i všechny falešné stopy, ale indicie naservíruje tak okatě, že je čtenář nemůže minout, a pak mu už tápání kriminalistů připadá jako prostá fušeřina. Navíc osobní linka Laury a Beneše je nejslabší částí knihy. Beneš je dost pako nejen po lidské ale i profesní stránce a Laura taková nemastná neslaná. Jejich interakce by se hodily k žákům na střední škole a ne ke dvěma zralým lidem se zodpovědným a náročným povoláním. Líbí se mi umístění příběhu do reálných lokalit. V Pardubicích jsem kousek od místa Adamova bydliště žila spoustu let. Autorka ještě není vypsaná, ale určitě se mezi českými autory neztratí.

martineknatasa
13.11.2023 5 z 5

Kniha se dobře čte. Je poutavá a napínavá. Vrah byl ale odhalen moc brzo a tak jsem váhala mezi 4* a 5* nakonec díky tomu, že to je první díl jsem dala 5*. Těším se na další pokračování této série.

Joyce24
12.11.2023 5 z 5

Tak jsem objevila další nadějnou českou spisovatelku detektivních románů. Kniha se mi velmi líbila. Několikrát to již vypadalo, že vrah je na dosah a ejhle falešná stopa. Vraha jsem do poslední chvíle správně neodhadla, měla jsem úplně jiné tipy. Těším se na další díly se sympatickými vyšetřovateli.

INCOGNITOREADER
09.11.2023 4 z 5

Česká detektivka, který má rozhodně parametry těch zahraničních a v ničem nezaostává. Poslouchal jsem jako audioknihu a z celého zpracování na vás dýchne taková správná ponurá atmosféra. Ideálně se hodící na podzimní čtení.
Za mě je mínus to, že jsem vraha odhalil až moc brzy a pak jen čekal až to dojde i našim dvěma vyšetřovatelům. Tím se bohužel u mě nedostavil wau efekt, který tam asi měl na konci být. Každopádně jako začátek série to má velký potenciál. A hodnocení dalšího dílu je ještě lepší. Takže se těším.

mcabr
01.11.2023 5 z 5

Moc pěkné čtení, mělo to děj i spád. Uvidíme další.

mirinda973
01.11.2023 4 z 5

Špatné to rozhodně nebylo. Občas se děj táhl ale konec nabral rychlý spád a bylo to fajn čtení. Určitě zkusím další díly ze série.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Libilo se. Příjemná česká krimi. Netypická hlavní hrdinka, které se vůbec nesnaží (a není) být sympatická. Kriminálka Pardubice kombinuje vyšetřování se soukromím hlavních hrdinů, je to čtivé, hezky to odsýpá - dám rád další díl...

čtenářka76
30.10.2023 3 z 5

Tato detektivka mě zklamala. V půlce knihy odhalíte vraha a už čekáte na to proč... Je to zdlouhavé, protože Laura a Adam dělají přešlapy a ženou se za něčím co není, protože nedělali svou práci pořádně. Adam chce usvědčit každého podezřelého za každou cenu a to se mi na něm nelíbí. Dávám 3* , je to autorčina prvotina, přečtu si další knihu.

VerczaV
29.10.2023 5 z 5

Vřele doporučuji.

Etule
28.10.2023 3 z 5

Já mám očividně s českými autory popř. autorkami, co píšou detektivky nějaký problém.
Ústřední vyšetřovací duo mi chvílemi celkem lezlo na nervy, ať už jako právě duo, nebo i samostatně. Laura byla zbytečně tajnůstkářská, ačkoliv vzhledem k její "reputaci" na oddělení se to asi dá zkousnout, že moc nechce dávat najevo své nápady atd. Ale Adam má být její parťák a mají spolupracovat, tak aspoň u něj by to mohla brát trošku jinak. Bezdůvodně po sobě vyjížděli a trochu mi to narušovalo pospolitost.
Neříkám, že to bylo úplně špatné, koneckonců jsem knihu doposlouchala. Kdo je vrah Vám tak nějak dojde, celkem rychle, ale to ničemu neubíralo. Stejně jsem byla zvědavá, jak to zapadne do sebe. Další díl nejspíš zkusím, detektivky a thrillery mě jako audio baví nejvíce, takže jich není nikdy dost. :)